Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wałki rozrządu-oznaczenia kolorowe


extradd

Rekomendowane odpowiedzi

co oznaczają te paski kolorowe?

W manualu to chyba nic nie ma na ten temat. Zakładam, że są to oznaczenia używane przy montażu na taśmie. Po prostu, żeby było szybko i sprawnie. Ten co składa raczej nie będzie się wpatrywał, czy jest dziura na aparat czy nie. Acha, jak jest to wydechowy. Poza tym, to nie są mechanicy, tylko monterzy, którzy zostali przeszkoleni do wykonania kilku czy kilkunastu operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mi sie tak wydaje - coś w stylu lini znacznikowych na oponach żeby na pierwszy żut oka wiadomo było co to za wałek i do jakiego silnika . Albo to jakieś oznaczenia fabryki produkującej te wałki , że przeszły testy jakości - oś , wyważenie , wymiary itd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania że to oznaczenie poczebne na mątażu

bo na przykład materjałówke też sie tak oznacza dwoma paskami kture określają materjał z kturego są by nie pomylić ich i np. nie spawać złą technologią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy spotkałem się z takimi oznaczeniami, jak wiadomo do tej pory spotykałem oznaczenia wybite.Farba nie jest tak żywotna.Dość częstym zjawiskiem na wałkach były wybite/nawiercone znaczki na krzywkach które miały za zadanie wskazać nam na stopień zurzycia.

 

Tomaszek bój się Boga jak ty piszesz "który/którego" :6:58:

 

Ale dzięki za obecnośc w topicu wszystkim ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...