Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] "Klekot" przy zimnym silniku


Gość Primek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !

 

Mam problem. Jak wielu z Was nie lubie jak w mojej nysce jest coś nie tak.

Przy zimnym silniku dochodzi klekot.

Przy wciśnieciu gazu na luzie wszystko jest ok.

Jednak podczas jazdy przy dodawaniu gazu słysze owy klekot.

Sam dzwiek nie jest slyszany w wewnatrz auta, jedynie kiedy otworze szybke.

Dziwne jest to, że na postoju nawet przy zimnym silniku jest ok.

 

Na cieplym silniku klekot ginie.

 

Będę wdzieczny za pomoc.

 

Z góry dzięki

 

 

Nissan primera 2.0 2000 r. benz.przebieg 220 tys.km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulatory Ci klekotaja.

Dajesz gazu to pompa olejowa daje większe cisnienie i problem na chwile znika :)

 

Właśnie jak dodaję gazu podczas jazdy 2-3bieg, wtedy stuki są słyszane.

Po rozgrzaniu silniki tłuczenie mija.

Tylko na zimnym silniku i tylko podczas jazdy. Bez obciązęnia jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze to chodzi o to ze silnik ma juz swoj przebieg i z biegiem czasu poszczegolne ruchome części troche się zużyły i powstały luzy. Po nagrzaniu silnika dzialają siły które rozszerazją materiały no i owe luzy zanikają. Ot takie wywody, ale czy to prawda to nie wiem, takie mam podejrzenia ;-)

 

Albo zawory ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim P11 2.0TDI 1996 dwa razy słyszałem klekot, zapaliłem silnik słysze ze cos nie taki dzwiek jak powionien byc, podniosłem maske i odgłos dochodził z rury ssacej powietrze na filtr - mysle sobie pewnie zawór sie przycioł... po trzech dniach znów sie pojawiło...od tego czasu minol rok i nic takiego sie juz nie pojawiło, co wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam problem z owym klekotaniem ktory uslyszalem dzisiaj bo zapomnialem wlozyc panel do radia, auto mi chodzi jak zimny diesel na mrozie jak ruszam a najbardziej slychac jak jadac na 2ce szybko zdejme noge z gazu i zwalnia na obrotach to wtedy klekocze ale to slychac bardziej jak szyby w aucie sa zasuniete na postoju jak przygazuje to nic ciezko powiedziec skad ten dzwiek dobiega bo wydobywa sie raczej podczas jazdy i raczej nie spod maski ale moze sie myle... :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...