Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] czy to możliwe? N14 bez ECC ?


Gość makalele
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanie, czy jest możliwa praca silnika bez komputera? Mam silnik 1,4 z gaźnikiem sterownym elektronicznie, są wszystkie zawory elektromagnetyczne, ale brak komputera koło pedału gazu pod konsolą! Nie ma też kostki diagnostycznej pod bezpiecznikami, więc jak to działa? :zdziw: Co steruje tymi elektrozaworami w gaźniku? Dodam że kupiłem już takie auto i ma założoną instalacje gazową BRC, możliwe że gaziarze wywalili całą elektronikę? brak też wyłącznika przepustnicy, nr21 na rysunku gaźnika w książce "sam naprawiam...", a chciałem sobie zrobić diagnostykę słoneczka :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to gaźnik sterowany elektronicznie to musisz mieć ten "psełdo komputer" (bo do komputera to mu jeszcze daleko). Znajduje się na srodku pod konsolą. Sprawdz dokładnie bo może jest przykryty wykładziną. Jeśliby go gaziarz usuną to auto by ci nie jeździło. Co do diagnostyki to odpuść sobie bo ze złącz możesz sobie jedynie sprawdzić sonde lambda. Diagnostyka w tym samochodzie polega na sprawdzaniu napięcia na poszczególnych pinach tego komputera voltomierzem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś po pracy sprawdze pod tapicerką, ale wydaje mi się że go tam nie ma, a co do diagnostyki sondy lambda znowu się zdziwiłęm bo jej nie ma :zdziw: powinna być na kolektorze wylotowym, chyba że montowali je też gdzie indziej? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam fotki, są pod http://www.ftpstaszka.emil.tnp.pl/nissan/ zrobiłem też fotke gdzie myśle ze powinien być komputer ale jest tylko puste miejsce, troche słabo widać gaźnik ze są tam te elektrozawory ale nie mam w tej chwili czasu zdjąć filtr powietrza, i jak gaznik sterowany elektronicznie bez kompa? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic innego nie powie. W celu jedynie reklamowym :) przesyłam zdjęcia gaźnika sterowanego elektronicznie ze wszystkimi urządzeniami pobocznymi. Na czerwono cechy charakterystyczne gaźnika sterowanego elektronicznie.

 

P1010095.JPG

 

i

 

P1010096.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
...... Co do diagnostyki to odpuść sobie bo ze złącz możesz sobie jedynie sprawdzić sonde lambda. Diagnostyka w tym samochodzie polega na sprawdzaniu napięcia na poszczególnych pinach tego komputera voltomierzem.

 

No to ja mam takie pytanie, może wie ktoś jakie to mają być napięcia????

Bo nie chciałbym wymieniać kompa w ciemno.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...