Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Czy trzeba zmienc łańcuch rozrządu?


Gość bandi_n15
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

W swojej almerze mam przejechane 89.000 i czy nalezy zmieniać łancuch rozrządu? Dzwoniłem do servwisu Nissana w Katowicach i Mikołowie to powiedzieli mi, ze w tym nissanie jest łańcuch więc śmiało można przejechać 300.000 km czy to prawda? Chcę się jescze tutaj upewnić bo koszt naprawy jest troche duzy.

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, potwierdzam, w Almerach N15 nie trzeba. Rozrząd (łańcuch i napinacze) w N15 jest dużo bardziej trwały niż w np Micrach gdzie czasami trzeba wymieniać po 60-80 tys. Te montowane w N16 też są mniej trwałe więc to, że jest łańcuch o niczym nie świadczy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,999 % jestem przekonany, że jest to niemożlwe.

 

Myślę, że nawet jakby udało się dobrać pasek z jakiegoś innego modelu lub jakoś dorobić, żeby pasował choć długościowo, to permanenta kąpiel w oleju i kontakt z kołami zębatymi nie pozwoliłaby nawet na udaną jazdę próbną z nowym klientem.

 

Żeby było bardziej rzeczowo - mam nakręcone 198 tkm i puki co łańcuch nie domaga się wymiany. Słychać go co prawda lekko po rozgrzaniu motoru na wolnych obrotach, ale nie jest to jeszcze dźwięk alarmujący (według mnie i mechanika, który dość dobrze zna się na Nissanach).

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99,999 % jestem przekonany, że jest to niemożlwe.

 

Myślę, że nawet jakby udało się dobrać pasek z jakiegoś innego modelu lub jakoś dorobić, żeby pasował choć długościowo, to permanenta kąpiel w oleju i kontakt z kołami zębatymi nie pozwoliłaby nawet na udaną jazdę próbną z nowym klientem.

 

pozdrawiam

 

Dobra uwaga, zastanawiające, fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
jak dzwoni, wymieniasz albo napinacze regulujesz. Tu potrzebny słuch pianisty :D

 

no wlasnie :)

 

dzwoni i mnie ten dzwiek denerwuje ;/

 

w autobox w SG krzykneli za calosc 450pln

ale bedzie to na zamiennikach :hmm:

 

czy ktos wymienial i jest zawiedziony? jakies dodatkowe naprawy po wymianie? :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak:) ja mam nastukane 260 tys :P i cos mi halasuje... ale to byl taki przypadek ze poprostu oleju dolalem i dzwiek ucichl... wiec smialo koledzy do tego przebiegu smigac :) a ja go nie oszczedzam... a co do napinaczy to chyba zastosue te manewr i zlece to mojemu mechanikowi:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak:) ja mam nastukane 260 tys :P i cos mi halasuje... ale to byl taki przypadek ze poprostu oleju dolalem i dzwiek ucichl...

 

:zdziw:

 

u mnie lancuszek zaczal bardziej halasowac (ale zauwazylem to po jkichs 1500km )

po wyssaniu nadstanu oleju z silnika (znaczy bylo tak 3/4bagnetu )

 

teraz mam rowno 1/2 i slysze jazgot :zly2: :|

 

sprobuje dolac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...