Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A32] Łożysko kolumny McPerson


Gość psujaut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę temat i go trochę rozszeżę. Może ktoś wie jak najprościej wymienic te łożysko i czy da radę to zrobic samemy. Mieszkam za granicą i wszelkie takie naprawy so kosmicznie drogie. Może jest jakis schemat co robic krok po kroku. Proszę o pomoc. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. muszę przyblokować sprężyne chyba najlepiej przy wciśniętej bo póżniej mogę mić problemy z włozęniem jej spowrotem. Widziałem zę sąjakięś sciski do sćiskania spręzyn. Ale ja spróbuję czymś innym.

 

lepiej nie probuj. kup zaciski, naprawde nie sa drogie. taka sprezyna naprawde potrafi oddac i znokautowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeżeli by było łozysko zblokwane , tam u góry w kolumnie amortyzatora to przy skrecie kierownico w prawo lub lewo, spręzyna by strzelała ,ponieważ by sie przestawiała w tym kielychu co jest ułozona sprężyna.Ale żeby to wymienic niestety nie obyło by sie bez wyciągnięcia kolumny McPresona, i ściśnięciu sprężyny za pomoco siciągaczy do sprężyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://s22.photobucket.com/albums/b318/psu...ka%20McPersona/

fotki poglądowe jak takie łożysko wygląda(łożysko to to szare cienkie a ta czarna guma to tylko "odbojnik w metalowej obudowie" w sprzedaży zawsze występuje razem i za taki komplecik zapłaciłem 500 zł na obie strony)

 

[ Dodano: Pią 18 Sty, 2008 14:59 ]

dodatkowa uwaga przy kupnie lub montażu należy zwrucić uwagę na wykonanie gumy -różnica jest taka,że jak nie ma takiej koronki-tych trzech wypustek to tłucze(bynajmniej u mnie tak było) jakby wachacz był do wymiany!

prawidłowa:

DSC00437.jpg

 

nieprawidłowa :

P3090005.jpg

P3090007.jpg

 

widzicie różnicę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Okazalo sie ze od jakiegos mitsubishi lozysko jest takie same jak w maximie. Koszt takiego lozyska to 60zl. Ponizej daje namiar na czlowieka ktory ogarnal cala sprawe.

 

042 215 44 02

 

Ma sklep gdzies pod lodzia i jest doskonale znany na forum mitsumaniakow. Mozna powiedziec ze jest tam glownym dostarczycielem czesci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...