Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Zegar - co z podświetleniem?


Gość msm35
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem posiadaczem Almery N15 z 1997r. od nieco ponad roku. Od samego początku nie działa podświetlenie zegara. Postanowiłem to zmienić i wymontowałem wskaźniki - żarówka za wyświetlaczem LCD jest ok. Elektryk u którego z tym byłem powiedział, że ścieżki też nie są przerwane i pewnie w tych modelach seryjnie nie było podświetlenia godziny (to po co ta żaróweczka?!). Czy to prawda, czy elektryk jest w błędzie? Z góry dzięki za pomoc!

msm35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektryk jest w błędzie. We wszystkich znanych mi Nissanach od N14 w zwyż (o starszych sie nie wypowiadam, bo nie znam na tyle) zegar miał podświetlenie.

Zobacz, czy na kostce połaczeniowej do licznika przychodzi zasilanie podświetlenia. Jeśli same wskaźniki są ok, to problem lezy gdzies w instalacji elektrycznej, moze bezpiecznik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o bezpieczniku, ale nie wiem, który to i gdzie (skrzynka pod kierownicą, czy pod maską)? W tych skrzynkach co prawda są wolne miejsca. Poza tym wszystko inne działa, a pewnie na tym bezpieczniku by coś jeszcze było podpięte?

 

[ Dodano: Pon 15 Paź, 2007 19:40 ]

Zobacz, czy na kostce połaczeniowej do licznika przychodzi zasilanie podświetlenia.

 

Ale jak to poznam? Nie mam schematu tych kabli niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja mam podobny problem, jeszcze wczoraj jak wymienialem zarówki podswietlenia kokpitu to podswietlenie zegara działało. Dzisiaj już nie działa ;] Chociaz wymeniłem żarówki równiez te od zegara i na 100% nie są przepalone. Moze ktos mial juz taki przypadek?

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamięć nie myli to zegar i podświetlenie są na bezpieczeniku z radiem. Sprawdźcie tam.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawa się wyjaśniła - okazało się (przypadkiem), że zasilanie radia miałem podpięte poza oryginalną instalacją (poprzedni właściciel miał CB i pewnie dlatego kombinował coś z zasilaniem) - i właśnie właściwe podpięcie zasilania radia przywróciło podświetlenie zegara. Widać są ze sobą sprzężone.

 

Dzięki wszystkim za pomoc!

 

Temat zamykam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś może gdzie można kupić te niebieskie kapturki na żarówki? Kiedyś pojechałem do elektryka żeby mi wymienił żarówki i straszny tępak był z niego bo tamte z kapturkami wyrzucił. Chce po prostu żeby wszystko świeciło mi się w takim samym kolorze. I ile trzeba tych żarówek/kapturków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Szymcio, proponuje kupić żarówki kolorowe, są niebieskie i czerwone. Jak tak zrobiłem i nie używam tych kapturków

 

i jaki masz kolor podświetlenia zegarów??dalej podświetla na BIAŁO?? czy już w niebieski wchodzi??? ja tez szukałem tych kapturków niebieskich i w sklepie gościu mi zaproponował niebieską żarówkę,ale jak ja zaświecił to nie kopiłem, zdaje mi sie ze świeciła za niebiesko, a mi zależy na ORYGINALNYM białym podświetleniu bo mi sie właśnie tak najbardziej podoba.

 

Potrzebujesz 3 takie jak sa w postojówkach czyli w5w oraz jedną taką małą to była chyba t5/r5 u mnie teraz jest ładnie niebiesko:D

 

znalazłem tutaj, http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=65424 tylko nie wiem czy to są takie same (barwa, odcień niebieskiego) , ja potrzebuje tylko kapturek na ta mała żaróweczkę wiec mam problem , ty jak musisz komplet kupić to może ci sie link przyda, jak sie zdecydujesz na zakup to daj znać czy podświetla dalej na biało??

 

Ponadto natknąłem sie na takie cudo http://www.allegro.pl/item333121634_postoj...praszajace.html ma ktoś takie diody zamontowane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość drmichcio1
Ponadto natknąłem sie na takie cudo http://www.allegro.pl/ite...praszajace.html ma ktoś takie diody zamontowane??

 

Ja mam właśnie te same diody zamontowane te niebieskie dyfuzyjne. Są tam 3 sztuki w5w i jedna ta t5. Podświetlenie zegarów jest ciemno niebieskie, zrobie fotkę to pokażę. Natomiast jeśli chcesz uzyskać typowo białe podświetlenie to kup lepiej te diody dyfuzyjne ale białe, tylko jeszcze do tego dojdzie Ci jedna dioda t5. Żarówki takie w sklepach motoryzacyjnych to chłam. Szklane, pomalowane na niebiesko to zaraz z tego farba schodzi i świeci na żółto hehe. Pozdrawiam

 

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 14:51 ]

klajgus
wysłałem Ci na mejla zdjęcie mojego podświetlenia, więc możesz zobaczyć jak to wygląda. Aa i mam jeszcze prośbe jakbyś mógł wkleić to zdjęcie na forum, może komuś się jeszcze przyda, bo ja nie mam niestety programu do obróbki i jest za duże żeby go wkleić,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...