Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zimne wnetrze


Gość Ash_One
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie czy tylko ja mam takie odczucie

ze wsiadajac do Navi po nocy ew jak postoi auto kilka

godzin to jest znacznie chlodniej w srodku ?

Pisze tu o porównaniu do aut osobowych ?

 

Moze mi sie zdaje, ale wole zapytac :660:

 

 

---

Pozdrawiam,

Ash_One

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , nie zastanawiałem się nad tym , ale...

 

... duża powierzchnia szyb, dużo blach...to chyba dlatego.

 

Za to ogrzewanie wnętrza jest rewelacyjne , wg mnie lepsze niż w osobówkach - już po paru minutach miłe ciepełko z nawiewów , no i dla komfortu podgrzewane siedzenia. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci dalej zimno to proponuję wkręcić do bloku silnika grzałkę znanej firmy DEFA ( sama grzałka koszt nieduży). Można też do niej dołożyć automatykę i działa "prawie" jak Webasto :D - pod warunkiem , że masz w pobliżu 230 V.

 

Tu przykład:

 

http://www.allegro.pl/item256596064_nissan...lnika_230v.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci dalej zimno to proponuję wkręcić do bloku silnika grzałkę znanej firmy DEFA ( sama grzałka koszt nieduży). Można też do niej dołożyć automatykę i działa "prawie" jak Webasto :D - pod warunkiem , że masz w pobliżu 230 V.

 

Tu przykład:

 

http://www.allegro.pl/item256596064_nissan...lnika_230v.html

 

 

dzieki dzemik, no ale bez przesady. Juz sie przyzwyczailem, poza tym

Navi ma dosc dobre grzalki do podgrzewania foteli, no i tak jak juz bylo mowione

wczesniej nadmuch dziala dosc sprawnie i szybko. Ciezko mi bylo sie przestawic i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz , to rozwiązanie z grzałką w bloku silnika jest bardzo dobre, nie tylko dla człowieka ale i silnika.

Wsiadając do samochodu przy mrozie np. -25st C, mając silnik nagrzany przez grzałkę odpalamy silnik prawie bez używania świec żarowych - no i zawsze odpalamy, a poza tym jest ciepło.

 

Trzeba jeszcze zadbać o dobry ON i ewentulanie podgrzewanie filtra paliwa - np ma to stary i nie do zajechania VW Transporter.

 

A najlepsze - wiadomo Webasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie nia ma ani grzałki ani Webasto to polecam przy odpalaniu wajche od reduktora na N i wrzucić jakiś bieg. Rozgrzewa się wtedy ładnie skrzynia+silnik bez obciążania tychże elementów :D

Wystarczy minutka, a mechanizmy chodzą całkiem inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sie nia ma ani grzałki ani Webasto to polecam przy odpalaniu wajche od reduktora na N i wrzucić jakiś bieg. Rozgrzewa się wtedy ładnie skrzynia+silnik bez obciążania tychże elementów :D

Wystarczy minutka, a mechanizmy chodzą całkiem inaczej.

 

No - zwłaszcza w Navce :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Odgrzewam stary temat ale czy ma ktoś moze Webasto w Navarze? Chciałbym załozyc przed zima i chetnie wysłucham za i przeciw od dotychczasowych uzytkownikow tego cuda. Generalnie jest to dość drogi interes, więc chciałbym miec pewność, że wydaję kasę na coś niezawodnego. :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...