Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaka instalacja LPG?


Gość Dudek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Za dwa tygodnie stanę się posiadaczem (mam nadzieje, że szczęśliwym) Nissana Almery 1500ccm z 2003r. Dlatego zastanawia się jaką instalację gazowa wybrać do Almerki? Po przeczytaniu postów z tego forum jestem prawie zdecydowany na instalacje BRC Sequent 24.

Pytanie to:

 

Czy to jest odpowiedni wybór? Czy ktoś może zaproponuje coś ciekawszego?

Czy może ktoś polecić jakiś zaklad w okolicach Oświęcimia montujący instalki LPG?

 

Edit 13.10.2007

 

Zapytalem (mail) firme AUTO EKO GAZ z Pszczyny k/Oświęcimia co proponują i czy dobrym wyborem jest BRC Sequent24. Dostalem odpowiedź:

 

"Proponujemy Panu instlację LAndi w cenie 3300 zl ze zbiornikiem w miejscu koła zapasowego .Jest to system, który jest najbardziej znany i polecany w Europie. Na instlację zarówna na montaz jak i na części udzielamy 2 letniej gwaracji bez limitu kilometrów. Koszt przeglądu co 15 000 to 60 zł wymiana filtrów co 30 000 km koszt 110 zl . Na czas montażu oferujemy samochód zastepczy gratis"

 

I teraz nie wiem co zrobić:

1. Mialem nadzieje ze to bedzie tansze (tak wynikalo to przynajmniej podczas czytania forum)

2. Nic nie dowiedzialem się co sadza na temat BRC Sequent24, stad wynika ze proponuja to co instaluja.

Minusy:

- wysoki koszt przeglądu co 15kkm - 60zl

- bardzo wysoki koszt wymiany filtrow co 30kkm - 110zl

Plusy:

- 2letnia gwarancjam bez limitu kilometrów ( duży plus),

- samochod zastepczy (wpisalem jako plus dla mnie kompletnie nie istotne)

 

Mam pytanie do uzytkowników instalacji sekwencyjnej czy koszty przegladu i wymiany filtrow są aż tak wysokie? Czy to sa normalne ceny?

 

Posiadam jeszcze Mazda323f z instalacja BRC II gen, wszystkie przeglady i regulacje w okresie gwarancji (1rok) odbywaly się bezplatnie (ewentualnie koszt filtra 5zl), po gwarancji - regulacja kwestia ok 20zl. (niestety nie moge zaloazyc instalacji lpg w tym samym miejscu bo przeprowadzilem sie i szukam instalatora stosunkowo blisko)

 

Prosze o informacje jak to wyglada u Was bo szczerze mowiac ceny AUTO EKO GAZ-u wydaja mi sie wygorowane. Liczylem ze podczas gwarancji regulacja i przeglad bedzie za free ewentualnie koszt filtra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRC dokładnie takie same ceny przeglądów, nawet nieco wyższe bo czasem dolewają lubryfikanta jak jest mało.

Nie porównuj serwisowania II i IV tej generacji - to zupełnie 2 inne systemy wymagające innej obsługi i wiedzy - nie każdy gaziarz, który obsługiwał całe życie II gą generację - prawidłowo wykona przeglą IV generacji - no jesli przegląd sprowadza się tylko do wymiany filterków - to przecież sam to możesz robić, a na gwarancji - 2 lata - to ile razy dasz im zarobić 3 - może 4 razy? (w sekwencji jest dodatkowo filtr fazy lotnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli SQ24 BRC założysz w sieci firmy "Czakram" to również dostaniesz 2 letnią gwarancję bez limitu kilometrów i dodatkowo z gwarancją ogólnopolską. Sam system jest bardzo dobry pod warunkiem, że zamontuje go ktoś kto ma o tym pojęcie i cena jest na pewno zdecydowanie niższa od Landi. Ja w służbówce zrobiłem już ponad 100kkm i wszystko działa jak w zegarku. Z przeglądami jest dokładnie tak jak napisał kolega powyżej. Jeżeli zdecydujesz się na BRC to daj znać na PW lub GG to polecę Tobie jakiś sprawdzony warsztat z okolic które Cie interesują. Pozdr......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p_flori dzieki za info. Spodziewalem się że koszty przegladów instalacji sekw. bedą podobne jak przy instalacji II gen ale cóż :)) za jokość trzeba placić.

 

tjnallpu dzieki za odpowiedz. Wyslalem Ci msg PW. Jezeli mozesz proszę napisz jakie masz dowiadczenie z ta instalcja i gdzie zakladales, jezeli to nie tajemnica to za ile?

Prosze też o namiary na sprawdzonych instalatorów z okolic Oświęcimia. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...