Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

podobno: moc Lpg (sekwencja)= moc Pb ale które Pb???


Gość lukasz_k

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie, z pracą na jakim paliwie można porównać Lpg??

 

dla mnie zmiana z v Pover Racing z Shella na Pb 95 była prawdziwym koszmarem, jakbym zabił połowę koni,

teraz jeżdżę na Pb 98 i chce zamontować Staga 300,

może ktoś podzielić się swoimi doświadczaniami w porównaniu tych paliw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diabeł tkwi w szczegółach :) niestety, cała moc silnika w duzzej mierze zalży od sposobu montarzu instalacji ale najwarzniejsza jest dobrze dostrojona mapa wtrzysku LPG.

Przy dobrym dostrojeniu instalacji można uzyskać niemal identyczną moc jak na Pb a nawet delikatne przyrosty jednak należy sie dobrze do tego przyłożyć i mieć sporo sprzętu i doświadczenia :)

 

A co do podobieńst LPG i Pb to gaz ma wyższą liczbę oktanową :) (jakieś 102 do 104 oktan)

jednak ma mniejszą wartość kaloryczną przez co trzeba go więcej spalić by uzyskać tą samą moc :)

więc jeśli chesz by autko dorze jeździło na LPG to zapłon delikatnie do przodu :) i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hehe,dobry temat

ja już testowałem sekwencjąę w 2 primach,moje spostrzeżenia są następujące[nawet przy strojeniu SMT6 zawsze jest róznica-szczególnie przy momencie obrotowym-dam przykład

obecnie na benzynie mam 159km i 198.7 nm,zaś na lpg już po optymalnym dostrojeniu mam 150km i 184nm...rożnica w osiągach też jest na niekożyść lpg[aczkolwiek mam wartości lepsze na lpg niż primera gt...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...