Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pedał hamulca i gazu


Gość Willow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Minął miesiąc użytkowania przeze mnie NOTE'ka, przejechane 2300km - jest OK.

Obserwuję jednak od kilku dni rzecz następującą:

1. pedał hamulca rusza się na boki (cały, nie sama nakładka); zdarza się, że podczas jazdy (czyt. noga na gazie) jakby uderzenie od spodu w pedał hamulca - odczuwalne i słyszalne,

2. przy ruszaniu autem po długim postoju, po zmianie biegu z I na II jest odczuwalne uderzenie od spodu w pedał gazu i dzwięk jakby puszczała jakaś sprężyna.

Mimo powyższego, samochód poprawnie reaguje na wykonywane manewry.

Spotkaliście się z czymś takim? Umawiać się do ASO?

Pozdrawiam, Willow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W upały jeszcze nie jeździłem, pewnie przekonam się w przyszłym roku, choć ten hamulec jest u mnie też wyraźnie słyszalny.

Metody "na rękę" rzeczywiście nie próbowałem - sprawdzę po pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o co dokładnie chodzi i jak to wygląda? I z tą nogą na gazie o co chodzi dokładnie, gdy mowa o hamulcu?

Wygląda to tak, że jak postawisz na hamulcu nogę lub ręką można przesunąc pedał w prawo/lewo. Pedały sprzęga i gazu się tak nie zachowują.

Zdarzyło się podczas jazdy, kiedy noga była na gazie, hamulec nieużywany, a tu nagle "łup" jak uderzenie i ruszył się pedał gazu. Dziwne. Może to kwestia montażu?!

 

Co do pedału gazu, to on jest... wirtualny, tzn. nie ma linki i mechanicznej przepustnicy, tylko to jest elektroniczny potencjometr (tak jak głośność w radio się zwiększa) i wychodzą z niego tylko kabelki.

Chyba umówię się z ASO na wgląd w NOTE'ka, bo swoim zmysłom jeszcze wierze, a te dziwne odgłosy troche mnie nie pokoją.

 

-------------

Po krótkiej konsultacji telefonicznej, Pan z ASO powiedział, że pedały z zasady ruszać na boki się nie powinny, a te hałasy i stuki to trzeba zaprezentować - umówiłam się na sobotę :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

noga była na gazie, hamulec nieużywany, a tu nagle "łup" jak uderzenie i ruszył się pedał gazu

Do góry, na dół? :galy:

Jakby puściło coś co go przytrzymywało, jakby odskoczył.

 

Choć szczerze, to nie do końca rozumiem co i jak się dzieje... :|

Opowiedzić trudno, a co dopiero opisać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

 

Opisywany przez Willowa przypadek jest takze i moim aucie z tym, ze:

 

1. Co do pukniecia z 1 na 2 bieg to wine za to ponosi lozysko oporowe w sprzegle. ASO Nissana zna sprawe. U mnie po raz n-ty probowali cos wyregulowac, ale po 3-4 jazdach temat znow powraca. Martwi mnie to, bo nie wiem, czy przypadkiem to lozysko nie ma zwiazku z dociskaniem tarcz sprzegla, a jesli ma, to marnie z nami...

 

2. Moj pedal hamulca takze rusza sie na boki i pyka czasami z pod spodu. Nie wiem, co to moze byc, moze jakis zawor w ukladzie hamulcowym w ten sposob odpuszcza - nie jestem w tej chwili powtorzyc bledu w kazdej chwili, wiec do ASO nie mam co z tym jechac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sobotni poranek spędziłam w ASO.

Pedał hamulca został dokręcony, bo się poluzowało mocowanie - w efekcie usztywnił się nieco i porusza się jak narazie tylko we właściwych kierunkach.

Co do efektów przy zmianie biegów, w trakcie przejażdzki w fachowcem problem się nie pojawił. Po sugestii, że to może łożysko oporowe, o którym wspominał mkrasz, fachowiec stwierdził, że w przypadku łożyska oporowego problemy byłby niezależnie od tego, które biegi się zmienia. Umówiłam się, że jak problem się będzie nadał powtarzał/pogłębiał/spędział mi sen z powiek, to zostawie u nich auto na noc, żeby mogli rano stwierdzić o co mi chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czy te dźwięki mają związek ze zmianą biegów. Otóż przy prędkości około 20 km słychać trzask, to uruchamia się system ABS i/lub ESP. Proponuję zmienić np. na 2-jkę zaraz po ruszeniu przy 10 km/h i powolne przyspieszanie. Wydaje mi się że usłyszysz trzask znowu około 20-tki pomimo nie zmieniania biegu. No i co ważne wydarzy się to tylko przy pierwszym ruszaniu po odpaleniu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, czujniki i układ działają zawsze. Nie wiem czy wiesz ale o awarii np. czujnika dowiesz się zawczasu a nie dopiero jak wciśniesz hamulec.

 

Czy tyczy się to ABS czy ESP nie pamiętam (a tu ciekawie wybiórczy cytat z mojej wypowiedzi "przy prędkości około 20 k słychać trzask, to uruchamia się system ABS" a gdzie ci zjadło ciąg dalszy? "i/lub ESP." Jeżeli polemizujesz z czyjąś wypowiedzią warto ją przytoczyć w całości.

 

Co do odgłosów to są opisane z taką właśnie adnotacją w instrukcji, strony nie pomnę ale jak znajdę chwilkę to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja rozdział 5 strony o ile pamiętam strony 25-26, proponuję przeczytać. Pisze o tym dźwięku, zarówno przy wersji z ABS jak i ESP. A tak na marginesie to Willow ma ESP ja również, a wydobywający się dzwięk na początku nieźle mnie zaskoczył ponieważ jeździłem paroma samochodami z ESP i nigdy nie dochodziły moich uszy takie odgłosy.

 

Wg instrukcji powodują je otwierane i zamykane elektrozawory ABS-u i ESP podczas testu działania systemu przy ruszaniu.

 

Może przy samym ABS-ie jest ciszej ale przy ESP słychać to dosyć wyraźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

A jak tam u was nakładki na przyciskach(nie będę inaczej określał :D )

U mnie największe zużycie jest na sprzęgle,już popękana i tylko patrzeć jak spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...