Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[n15] cos z hamulcami.


Gość bandi_n15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jakies 4 miesiace temu wymieniłem w almerze tarcze wraz z szczekami, po jakims czasie zaczelo cicho cos piszczec, ale to zignorowałem. Teraz jest dziwne "buczenie" ( przy 20 km/h jak i przy 140 km/h)ale gdy się leciutko przychamuje buczenie znika. Dzisiaj przejechałem 10 km i okałało sie, że prawe koło jest goroce, a lewe tylko ciepłe. Jeżeli pojade w miejsce, gdzie to robiłem bedzie to potraktowane na gwarancji? Albo co można zrobic? ( tarcze i szczęki chyba firmy JC Breaker)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co sie nasuwa to przyblokowany hamulec w prawym kole - moze to byc przez tloczek albo ciezko chodzace klocki w prowadnicach. Ale jezeli wczesniej bylo ok to pewnie usterka sie pojawila po zlym montazu. Powinienes pojechac z reklamacja, niech rozbiora i sprawdza, pytanie tylko czy po 4 miesiacach uznaja reklamacje, troszke za dluzo czekales i moze byc z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie klocków za kazdym razem mechanik powinien przeczyścić i nasmarować tłoczki. Twój przypadek to najprawdopodobniej właśnie przyblokowany tłoczek i pojawia się problem tego typu ze teraz jeden klocek moze byc bardzie zuzyty od drugiego, zwłaszcza po 4 miesiącach. Moim zdaniem nie masz co liczyć na to, ze po takim czasie uznają tą reklamację ale wiesz...spróbować zawsze mozna jesli nie szkoda Tobie nerwów i czasu. Jedż gdzie indziej i niech sprawdzą w jakim stanie jest zacisk i czy klocki równomiernie są starte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie, nie za kazdym razem sie to pojawia, np. pojawia sie przy skrecie w prawo, niekiedy gdy sie lekko przychamuje, ale tez jade 100km/h i nagle sie to pojawi ( moze gdy sie wpdanie do jakies dziury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...