Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] lampka ostrzeg. sys. kontroli silnika/zawodnie fi


swietoszek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Primerę HB 1,9 (2003r.). Jestem laikiem jeśli chodzi o samochody i dlatego szukam pomocy.

Mój problem polega na tym, że od paru dni zapala się i nie gaśnie czerwona lampka ostrzegawcza systemu kontroli silnika/zawodnie filtra paliwa (tak jest mądrze opisana w instrukcji). Kontrolka zapala się po dłuższym postoju (szczególnie po nocy) ale po przejechaniu 1-2 km, zgaszeniu i ponownym odpaleniu samochodu już się nie pojawia. Wymieniłem filtr paliwa (bez efektu). Kiedy pojechałem do jednego z warsztatów samochodowych podłączyli swój komputer. Pokazał błąd: wtryskiwacz cylindra drugiego-zwarcie (o ile dobrze pamiętam komunikat). Fachury oglądali silnik i mówią, że wszystko pracuje o-k. i śmiało mogę z tym jeździć. Ja jednak mam małe obawy czy aby na pewno.

Dodam jeszcze dwie rzeczy które pewnie nie mają związku ale jak powiedziałem jestem laikiem więc może akurat.

Po pierwsze ta kontrolka jeśli dobrze zrozumiałem instrukcję powinna palić się (i nie gasnąć) po przekręceniu kluczyka w pozycję ON - u mnie gasła razem z kontrolkami ABS, poduszek itp.

Po drugie podczas wciskania hamulca lekko zapala się kontrolka przeciwmgielnego (już doczytałem na tym forum, że to za słaba masa tylnych świateł ale czy to może mieć wpływ na opisany wyżej problem

Trochę się rozpisałem ale chciałem podać jak najwięcej szczegółów.

Może ktoś spotkał się już z takim problemem lub wie co się może dziać.

Będę wdzięczny za każdą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez pojawil sie efekt z przeciwmgielnym i wystarczylo sciagnac lampy odlaczyc koski przeczyscic styki i delikatnie podgiac pin od masy ;)

ta kontrolka tez czasami moze byc od tego podobno czasem komputer wariuje od braku masy na lampach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie.

Pojechałem do warsztatu, obejrzeli świece i... nie było niespodzianki - dwie padnięte. Wymieniłem wszystkie cztery, bo idzie zima a ja nie lubię niespodzianek. Po kontrolce ani śladu.

Dziękuję bardzo za pomoc (w imieniu swoim i mechaników z zaprzyjaźnionego warsztatu, którzy też się czegoś nowego dowiedzieli).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość kanarinio

Witam serdecznie i dziękuję za informacje na temat kontrolki systemu kontroli pracy silnika.Dzięki Wam już wiem,że mogą to być świece.Ponieważ jestem totalnie zielony w sprawach mechaniki(i elektryki)samochodowej chcę zapytać czy samemu mogę wymienić świece żarowe,czy też trzeba udać się do warsztatu,czy trzeba odłączać akumulator,czy trzeba podłączać komputer,jeśli mogę sam wymienić świece ,to czy jest do tego jakiś "manual",jakie świece najlepiej zastosować.To tyle w temacie kontrolki-świec.Chcę jeszcze zapytać ,bo nie wiem co się dzieje z komputerem-pokazuje średnie zużycie paliwa o kosmicznych wartościach ,nawet powyżej 15 litrów na 100km,może coś popstrykałem na pulpicie i nie mogę na nowo ustawić tak,aby prawidłowo wskazywał,bo poprzednio pokazywał spalanie rzędu 5,7-6,7l/100km.Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz108

kolego kanarinio

tak ja mowilem wczesniej winnym poscie, to sa na 99,9%swiecie zarowe. sama wymianma jest dosc prosta bo swiece sa na samym wierzchu. Jesli chodzi o nie sa dosc dlugie, ja osobiscie wymienilem na NGK, chyba jedne z najelszpeych na rynku. Jesli nie bawiles sie w silnikach nic zlec mechaniorowi jedmu zajmie to kilka minut a nie wiele powieniens zpalacic za to. Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość adrianekk_gd

Primera 1.9 dci. wymiana filtra paliwa nic nie dała. Serwis, podłączenie pod komputer i jak pisali użytkownicy na forum okazało się że 3 świece padnięte. Kontrolka przestała sie świecić. BTW podłączenie pod kompa na serwisie nissana w Grudziądzu+wymiana świec na NGK = 450 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz108

potwierdzam lukasz6, mnie w serwisie tez chcieli zedrzec 650 za 4 swiece, co moim zdaniem jest lekka przsada. Wypiąłem sie na servis i pojechalem do mechaniora który wszystko zrobil mi za 200 zł ( w tym cena świec ok 40 zł), wszystko sprawnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie też ta lampka się pali. W ASO sprawdzili świece i się okazało że są w 100% ok. Komputer wydrukował coś czego nikt nie zrozumiał.... i co wy na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...