Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Temperatura przełączenia na LPG


Gość jerry343
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instalację LPG zakładałem latem.Teraz przy niskich temp. mam wrażenie że póżno przełącza na gaz/inst.sekwencja ,termostat działa dobrze/.dzisiaj dzwoniłem do gazownika to mówił ze ustalił temp.na 35 stopni,chcę aby mi obnizył do 30 st. bo po co ma mi pić benzynę jak może LPG. Co sądzicie będzie okay, czy będzie zdychał na niższej temp.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam ustawione na 30 i jest ok, ale mimo tego przy niskich tem. pracuje długo na benzynie. Wydaje mi się jednak, że ta różnica nie wpłynie znacząco na czas przełączania na lpg, ponieważ najdłużej trwa uzyskanie pierwszych stopni w rozgrzewaniu silnika a później to już leci samo. Jednak mogę się myli.

Dobrze by było abyś zmierzył czas przełączania na lpg teraz i przy takiej samej tem. po zmianie w tedy wszystko będzie jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja mam troche podobny problem

założyłem gaz rok temu sekwencja (IMHO) czy cos takiego orginał włoski.

i wszystko byłoby ok gdyby ze jakies 4 dni temu nagle strasznie pozno przelaczajacy sie gaz tzn. Nawet przy najwiejkszych mrozach tej zimy (hehe) samochod przelaczal sie na LPG tylko jak wskaznik ruszył się z miejsca (cały czas miałem ustawione na 40 stopni) A od 4 dni musze poczekac az wskaznik osiagnie swoja wlasciwa pozycje tzn w polowie skali i dopiero po jakim 2 minutach sie przelacza na gaz. Byłem u fachmanow co mi montowali LPG do auta i powiedzieli ze wszystkie czujniki od LPG sa OK bo sie odzywaja do kompa i obnizyli mi temperature do 35stopni. Ale problem nie zniknal. Dodam ze od ostatniej wymiany filtrow minelo 7tysiecy a serwis robie co 10tys (tak jak instrukcja kaze). Płyn w chłodnicy jest dzisiaj rano na zimnym silniku sprawdzale i w chlodnicy jest po korek a w zbiorniczku wyrownawczym jest na in, a na ciepłym silniku w zbiorniczku podnosi sie na 1/3 wysokosci. Czy ktos wie jak rozwiazac moj problem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja mialem u siebie 28st. i gdy sie ochlodzilo samochod szarpal....

 

po ustawieniu 35 st wszystko jest ok i tak ponad juz pol roku i wszystko jest ok...

 

polecam wyzsza temperature....

 

pozdro....

 

ps. dobrze autko od czasu do czasu przegonic na benzynie.... by nie zapomnialo smaku benzyny... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz mieć problemy z krązeniem płynu w obiegu :/ któryś waż zatkany pompa wodna nie wyrabia przyczyn może być wiele :/ radził bym też sprawdzić termostat

 

termostat raczej wykluczam bo samochod lapie temperature tak samo jak i rok temu

nie ma ze sie przegrzewa czy jest za zimny grzeje sie i trzyma jedna stala temperature tak jak to bylo na poczatku i ogrzewanie w srodku tez dziala a co so tej droznosci przewodo to sprawdizc to sie da jakos czy poprostu jaki specyfik jest co to niby pomaga udroznic no chyba zeby pompa wody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
liczyl ktos ile schodzi Pb na 100km zanim sie przelaczy na LPG? ile srednio sie przejezdza km w lecie/zimie na Pb?

jest spore zużycie PB, zwłaszcza że chodzi wtedy na ssaniu, u mnie w przypadku V6 to ilość duża

 

bardzo ważny jest montaż i umiejscowienie reduktora w instalacji jak jest nisko to się on szybciej nagrzewa a to pewne zyski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dijkstra napisał/a:

liczyl ktos ile schodzi Pb na 100km zanim sie przelaczy na LPG? ile srednio sie przejezdza km w lecie/zimie na Pb?

 

tankujac w grudniu za 100zl Pb starczylo na 5 tygodni rozruchu autka....

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zanim przełączy się na gaz, to zużywa tyle benzyny, ile trzeba do przejechania w zależności od temperatury otoczenia - 5 lub ok. 10 km. tyle podaje komputer pokładowy. auto jak w podpisie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej co 2 tankowania LPG dolewam 5-10 litrów PB tak zeby bylo zawsze na 1 kresce, czyli wychodzi ze pali 1-2 litry benzyny na 100km + 13 gazu, ale duze znaczenie ma jak uzywa sie auta, bo jak robie dlugie trasy to moge nie dolewac PB przez 5 tankowan LPG lub wiecej. Codzienne dojazdy do pracy to tak jak wyzej pisalem 1-2 litry.

 

W zimie wazne tez jak nagrzewamy silnik, nowe auta maja w instrukcji napisane zeby nie trzymac silnika na wolnych obrotach jak jest zimno tylko od razu jechac po odpaleniu, a jak ktos odsnieza auto na chodzacym silniku moze mu sie inaczej (dluzej) nagrzewac niz jak sie od razu jedzie itp itd etc .... wiec nie bierzcie za zle jesli komus pali benzyny wiecej o litr czy dwa niz innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...