Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Silnik gaśnie w czasie jazdy


Gość BIAŁY
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zdażyło mi się to już 2 razy.

Jadąc ok 100 km/h zaraz po zakonczonym wyprzedzaniu zapaliły się wszystkie kontrolki jak przy zapłonie a silnik zgas. Natychmiastowe przekręcenie kluczykiem uruchamia silnik za 2-3 poddejsciem

W obu przypadkach silnik zgasł zapaz po zakonczonym wyprzedzaniu.

Jeżdze na gazie. ale nigdy nie miałem problemu z instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taki objaw z zagazowanego Lanosa żony.

Zakładam, że wyprzedzając kręcisz silnik na 4 do wyższych obrotów, po wyprzedzaniu włanczasz V bieg i właśnie w czasie gdy naciskasz sprzęgło, samochód gaśnie.

Gaśnie dlatego, że dławi się zbyt dużą ilością powietrza w kolektorze dolotowym (szybka jazda - pęd powietrza jednocześnie nagłe małe zapotrzebowanie na powietrze). Obejrzyj dolot powietrza do filtra, czasami prosta zmiana kierunku (tak aby ped powietrza nie powodował wzrostu ciśnienia w obwodzie) leczy takie objawy. Wcześniej poprostu sprawdż, najlepiej jadąc pod wiatr, rozpędzasz samochód > 120, włączasz luz i patrzysz czy zdechnie (uwaga wspomaganie kier i hamulców nie działa). Zrób jeszcze rachunek sumienia odnośnie jakości LPG, czym gorszy gaz tym częściej taki efekt występuje.

 

PZDR

Gondor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość CichyBart
Miałem to samo. Cisłem na wysokich obrotach, wrzuciłem na luz i gaśnie. Podregulowałem instalacje i jest ok.

W jaki sposób? Mam to samo... parę razy przy 60km/h też tak było... (możliwe, że był wiatr...). U mnie instalacja nowa, na gwarancji :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
W jaki sposób? Mam to samo... parę razy przy 60km/h też tak było... (możliwe, że był wiatr...). U mnie instalacja nowa, na gwarancji

Pozdrawiam

obrocic rure dolotu powietrza w tyl albo ja przydlawic (nie polecam bo bedzie plic jak smok) ale obrocic jaknajbardziej jezeli tego nie zrobiles;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

wlot powietrza... ten normalny? Jest zdlawiony zatyczką - cały... gazownik tak zostawił i powiedział, że normy spalin się zgadzają...

Pojadę i zobaczymy, co powie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
Jest zdlawiony zatyczką - cały
O_o to skad ci auto ciagnie powietrze eby spalanie bylo ? skoro jest caly zatkany lol ? mniej powietrza = wiecej paliwa = wieksze spalanie... lol

 

 

walic normy spalin ;d hehe:D ma dzialac i juz ;p jamam rure ucieta w polowie i obrocona w tyl... chociaz i tak to g... daje bo auto gasnie dokladnie powyzej 60 km/h :D ponizej nie gasnie ;) ale sie przywyczailem do tego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość CichyBart

Głowny dolot jest zatkany. Poza tym jest jeszcze otwór na dole i 2 po bokach (z tego, co widziałem). Możliwe, że jakieś się ukryły. Znajomy na takim zestawia (ten sam zakład) przejeździł ponad 150kkm... A pali dużo? Nie sądzę... musiałbym sprawdzić spalanie benzynki, ale trochę $ nie ma, żeby dolac do pełna i znowu do pełna... ;/ Może po jakims skoku na bank... LPG mi bierze 10/100 - na 30l przejeżdżam jakieś 330km - krótkie trasy, początek wiadomo, na benzynie... Czyli bierze max 10% benzyny - z tego, co czytałem na forum, to w normie zimą.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

witam

w mojej N14 rowniez w 1/2 przypadkow auto gasnie po wrzuceniu na luz :( tylko u mnie zas obroty sa chyba za niskie :9 musze poprobowac (pojezdzic) na ustawionych wysokich obrotach i zobaczyc co i jak :) chyba ze macie lepsze pomysly ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej N14 rowniez w 1/2 przypadkow auto gasnie po wrzuceniu na luz
a próbowałeś tak dolot powietrza ustawić, żeby nie było wdmuchiwane, czyli w strone tyłu auta wykręcić ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis pojezdzilem troszke na benzynce i nic nie gaslo wiec nie wiem o co chodzi :( wczesniej zauwazylem z kumplem ze uszczelka pod filtrem powietrza jest dziurawa i moze zasysac "lewe" powietrze ale wtedy gasl by mi na biegach tez?aA auto tylko na luzie gasnie :(

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...