Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiana oleju a spalanie?


Gość Brt85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj wróciłem z trasy Warszawa-Prudnik(+/-350km w jedną stronę)

W jedną stronę auto spaliło mi 7,4l/100km, przy prędkościach do 140km/h. W/g mnie to dużo,przy trasie Wawa-Wrocław wyszło mi 6,2l/100km. Litr różnicy przy podobnej trasie to jednak dużo :/ Przed wyjazdem wymieniłem olej na identyczny, jaki był zalany wcześniej Castrol GTX Magnatec. Komputer był wyzerowany przed wyjazdem w obie trasy. Na trasie powrotnej wyszło mi 7,9l/100km. Ale to była jazda z większymi prędkościami...do 6 tys. obortów(nie zerowałem stanu kommputera).

 

Czy wymiana oleju może miec wpływ na wynik spalania? Czy komputer mi coś kłamie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę , aby wymiana oleju miała coś wspólnego tym bardziej , że to taki sam olej jak poprzednio był zalany. Prędzej brałbym pod uwagę jakość paliwa. Różnice mogą też wynikać z pogody , różne temperatury zasysanego powietrza. A po za tym nie wydaje mi się żeby było duże spalanie takie jak podajesz. Przecież masz silnik 1.8 , a Ty chcesz żeby wąchał paliwo ? Niestety nie da się jeździć z takimi prędkościami na oparach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie opon było w normie. Co do spalania, to rozumiem że jak chce się jeździć szybko to ma wpływ na spalanie. Tylko dziwi mnie to że miesiąc wcześniej, na podobnej trasie spaliła dużo mniej...

Dzisiaj sprawdziłem olej po podróży,zostało około 1/3.

Czyli komputer coś przekłamuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciśnienie opon było w normie. Co do spalania, to rozumiem że jak chce się jeździć szybko to ma wpływ na spalanie. Tylko dziwi mnie to że miesiąc wcześniej, na podobnej trasie spaliła dużo mniej...

Dzisiaj sprawdziłem olej po podróży,zostało około 1/3.

Czyli komputer coś przekłamuje?

 

szukasz dziury w całym :D nigdy nie bedziesz miał identycznych warunków zachowanych, różnica w spalaniu moze zależeć np. od prędkości, temperatury powietrza, warunków na drodze, załadowania samochodu i wielu innych czynników. Myślę że oba wyniki jak na 1.8 są ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...