Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

sonda lambda


Gość ADIS375

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w skrócie, żeby zmierzyć czy sonda lambda działa prawidłowo, to najpierw sprawdź czy sonda jest prawidłowo podłączona. Uruchom silnik i rozgrzej go, a w międzyczasie sprawdź zasilanie grzałki w sondzie - powinno być zbliżone do napięcia akumulatora. Przed pomiarem przez 0,5 min utrzymaj obroty silnika na poziomie 3000 obr/min, a w czasie pomiaru utrzymuj obroty silnika powyżej 2000, podłącz miernik albo oscyloskop i sprawdź czy zmienia się sygnał na wyjściu sondy. Napięcie powinno zmieniać się w zakresie około 0,2V-0,8V z częstotliwością 1Hz (mniej więcej raz na sekundę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z obrotomierzem kontrolkami przy wlaczaniu zaplonu brak swiateł cofania i przeciwmgielnych z tyłu podobno jest za to odpowiedzialny jakis bezpiecznik ale gdzie go szukac? na głównym zestawie bezpieczników go nie ma a te które sa - sa sprawne moze ktos sie z tym juz zetknął prosze o podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzyck, wporzadku ale moze cos blizej w ktorym miejscu moge je znalezc bo niestety ja ich nie widze chyba ze gdzies sa w jakims miejscu ukryte?

Jak widze w opisie to masz primere 1.6 sedan, jakby to byla almera to bym ci podpowiedział :029: , ale poszukaj pod maską plastkiowych skrzynek z bezpiecznikami i przekaźnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat. U mnie w P10 nie mam wtyczki na sondzie, a chciałby zobaczyć czy jest wogóle dobra. Są 3 "otworki" i jak wykombinować taką wtyczkę i najważniejsze pod które podłączyć zasilanie grzałki, a pod którym jest wyjście z sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy problem z odpaleniem auta, jeżeli stoi pół dnia, może wynikać z awarii tej sondy? Auta nie mogę odpalić jak jest zimne, gaśnie mi co chwilę, mam wymienione świece i przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...