Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] wolne nagrzewanie


Gość mevo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

coraz zimniej, więc zaczęła mnie poważniej "dotykać" kwestia osiągania odpowiedniej temperatury silnika:

 

wg mnie dość długo się nagrzewa, a konkretniej to sporo trwa ten pierwszy okres (od temp. otoczenia do 20-30st.)- wskazówka zaczyna ruszać dopiero po dobrych 6-7 kilometrach, tj. jakieś 7-8 min. od startu. Po tym jak "załapie" pełną temp. osiąga już powiedziałbym normalnie.

Wprawdzie to raczej spokojna jazda (do 2 tys. obr), ale nie wiem czy to przypadłość diesla czy może kwestia termostatu?

 

W moim poprzednim Miśku na tej samej trasie wskazówkę na połowie miałem już po 5 km.

 

Jak jest w Waszych klekotkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową sprawą jest termostat.Jak wiadomo z czasem lubi nazbierać się różnego syfu w układzie chłodzenia co może się przyczynić do niedomykania termostatu.Druga sprawa to odpowietrzenie układu, zapewne masz układ zamknięty tak jak jest ogólnie.Twojego silnika za bardzo nie znam ale silnik jak silnik, układ jak układ.Więc zacznij od sprawdzenia odpowiedniego odpowietrzenia a tych odpowietrzników to powinno być trochę i min. na termostacie też możesz takowy znaleźć, na przewodach od nagrzewnicy, na chłodnicy.Oczywiście odpowietrzasz na ciepłym i odpalonym silniku.Zresztą N16 to francja którą trochę już oblukałem bo mam francuza :) .Daj znać czy coś się poprawiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coraz zimniej, więc zaczęła mnie poważniej "dotykać" kwestia osiągania odpowiedniej temperatury silnika:

 

wg mnie dość długo się nagrzewa, a konkretniej to sporo trwa ten pierwszy okres (od temp. otoczenia do 20-30st.)- wskazówka zaczyna ruszać dopiero po dobrych 6-7 kilometrach, tj. jakieś 7-8 min. od startu. Po tym jak "załapie" pełną temp. osiąga już powiedziałbym normalnie.

Wprawdzie to raczej spokojna jazda (do 2 tys. obr), ale nie wiem czy to przypadłość diesla czy może kwestia termostatu?

 

W moim poprzednim Miśku na tej samej trasie wskazówkę na połowie miałem już po 5 km.

 

Jak jest w Waszych klekotkach?

 

myśłę że wszystko jest ok, co prawda użytkuję N15 2.0D ale też wskazówka "rusza" dopiero po kliku minutach po odpaleniu. Wszystko zależy od wyskalowania wskaźnika, nie zawsze tam gdzie spoczywa jest "0" :)

Moim zdaniem wszystko jest w najlepszym porządku :one:

 

a co do innego auta i szybszego nagrzewania: inna konstrukcja silnika, inna ilość płynów zapewne i tyle... taka uroda :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no kolego takie właśnie sa dieselki :)

 

Ja mam natepująca procedurę:

odpalam

oczyszczam szyby, zrzucam snieg

i dopiero jadę

gorzej jak nie ma co robić :)

 

Ten silnik najszybciej łapie temperature przy utrzymywaniu

obrotów conajmniej na 2000 ale niestety nie zawsze jest to możliwe,

ja mam do pracy 7km i naszczęście długą prostą po drodze.

 

Dodam że po zmanie oleju z Magnateca 10w40 na Maxlife 10x40 lepiej

jeździ mi sie rano na zimnym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przy temperaturze 5'C nagrzewał się koło 7km, jazda delikatna tak do 2tys. obr.

 

To jak wygląda sprawa przy -20C ?Ja mam benzyniaka ale jedno zauwarzyłem że peugeot partner ma lepsze grzanie i nie ma zaparowanych szyb.Ale w porównianiu do waszych diselków to mam o niebo lepiej.Tak żartem teraz: te 7km to mam do pracy, więc mając disla..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jedną rzecz że jeździłem na tym dystansie ( te 7km) również zimna benzyną

no i wole mojego diesla. ( nigdy mi nie zgasł)

Niedogodność w dieslu polega na tym że zimny kiepsko reaguje na gaz i chałasuje, ale zimie nie jest to problemem nie szaleje i jest bezpieczniej :)

 

do kolegi extradd

Przecież napewno wiesz jak w tym kraju się kupuje używane auta - trafił się w dobrym stanie diesel to jeżdze dieslem :)

 

No i nie narzekam

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...