Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Filtr stożkowy


bort
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy ktoś montował do Almery N15 filtr stożkowy?

Czy po jego zamonotwaniu rzeczywiście będzie wyczywalny przyrost mocy i momentu obrotowego? Jakie są wasze doświadczenia?

Firma K&N oferuje gotowy zestaw wraz z instrukcją montażu, więc można wyeliminować ryzyko niewłaściwego montażu, który mógłby spowodować odwrotne efekty niż oczekiwane.

 

Instrukcja montażu filtra stożkowego w Almerze N15 z silnikiem 1.4 dostępna jest tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie mam almery, ale montowalem u siebie stozek :lol: Jest to K&N.Przyrostu mocy ani momentu raczej sie nie odczuwa- silnik zbyt maly,ale ma za to wiele innych zalet :!: Pierwsza i podstawowa to taka , ze nie trzeba go wymieniac i koszt w miare szybko sie zwraca :lol: a poza tym ladnie wyglada co tez jest wazne.Napewno warto zamontowac taka zabawke, chyba ze ktos nie chce sie bawic w dlubanie to polecam wklad sportowy.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam w almerce n 16 1.8 -w górnej części obrotów jak by się poprawło, w dolnej nic.a poza fajnym dzwiękiem niczego nie bedziesz pewny bez hamowni.mam stożek k&n"duży"a hamownia też pewnie ok.150zł w górę . co do trwałości to się zgodzę ok 300.000km. środek czyszczący ok. 50 zeta będzie kosztował przydało by się 2 razy w roku użyć go :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim poprzednim aucie miałem załozony stożek firmy JR, różnica była taka że jadąc autem w cztery osoby przed założeniem stożka było czuć że samochód tak jakby nie miał mocy :cry: (mimo że seryjnie miał 103 koniki :) ) i nie miał siły wkręcić się na obroty, po założeniu stożka nie było różnicy czy sie jedzie we cztery czy też pojedynke,bardzo płynnie wkrecał sie na obroty a na wyskoich obrotach poprostu bomba... :D

Polecam, ja nie bawem do swojej almerki założę stożek, ale najpierw wymiana sprężyn :)

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Ale za***isty filterek haha, patent też spoko dla tunerów siedemsetek i innych pierduł hihi, ale ja nie o coś takiego pytam :wink: .

 

Remoo to mówisz że niema problemu ze stożkiem w zagazowanym silniku?

 

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...