Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

N14 halogeny


bodek_n14

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem. W moim aucie światła przeciwmgielne przednie świecą tylko ze światłami postojowymi, przełączenie na mijania powoduje gaśnięcie przeciwmgielnych. Czy tak powinno być? Gdzie szukać ewentualnej usterki? Przełączniki przy kierownicy czy przekaźnik (gdzie on jest)?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodek, tak sie zastanawiam .... z ta wersja szwedzka to prawda? Może tak jest robione pod panstwa skandynawskie? Wiesz, zawsze uwazałem ze jazda na przeciwmgielnych i mijania to bzdura, bo sam sie oslepiasz.

Ale sie nie znam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, zawsze uwazałem ze jazda na przeciwmgielnych i mijania to bzdura, bo sam sie oslepiasz.
Możesz rozwinąć swoją myśl?
Czy tak powinno być?
Na pewno tak nie powinny. Co więcej wydaje mi się że jak włączysz mijania to się powinny zapalać a wyłączasz to p/m powinny się wyłączać. Ale się mogę mylić.
Przełączniki przy kierownicy czy przekaźnik (gdzie on jest)?
Przekaźnik znajduje się pod maską podłużna skrzyneczka koło akumulatora ostatni albo pierwszy przekażnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć swoją myśl?

 

Światła p/m sa zazwyczaj umiejscowione nizej niż mijania i światlo odbijane nie oslepia Ciebie, pomijajając fakt że inaczej się rozprasza. Świetnie to widac w czasie jazdy zima przy śnieżycy. wole jechac na samych P/M jak na mijania i p/m gdzie swiatło odbija sie od płatków sniegu ponizej lini wzroku. To tylko wynik moich obserwacji, nie musze miec wcale racji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko różnica pomiędzy halogenami a mijania jest taka, że halogeny świecą na odległość 15-20m tak mniejwięcej a mijania trochę dalej. Halogeny są znakomite to jazdy poza miastem,gdzie doświetlają pobocze i to co jest zaraz przed samochodem. Tylko zastanawia mnie jeden fakt, dlaczego kierowcy TIR-ów tak przeklinają, jak ktoś jedzie na halogenach?

A co do załączania to chyba zależy od samochodu, bo spotkałem się z opcjami, że jak się włącza przeciwmgłowe to się wyłączają się mijania lub też mijania zostają - to zależy, jak się producentowi wymyśli.

bodek_n14, ściągnij sobie schemat elektryczny i przeanalizuj go dokładnie, wtedy dowiesz się jak jest naprawdę, bo inaczej to nie idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik znalazłem, jest pierwszy od zderzaka, zamieniałem go z innym takim samym i dalej świeciły tylko z postojowymi. Pewnie wina leży w przełączniku przy kierownicy albo fabryka tak wymyśliła. Te światła świecą gdy: włączę postojowe, gdy na postojowych podciągnę gałeczkę do świateł długich. Jak tylko przekręcę gałeczkę na światła mijania to gasną.

 

Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest to wersja szwedzka bądź, ogólnie skandynawska (wycieraczki na reflektorach, podgrzewane siedzenia) i powinna mieć automatyczny włącznik świateł. Ja nie mam takowego albo jest odłączony. Być może poprzedni właściciel go odłączył i skopał przy okazji światła przeciwmgielne.

 

Gdzie taki automatyczny włącznik można znaleźć, jak on wygląda, kolejny przekaźnik?

 

dzięki za odzew

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...