Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Check Engine a gaz


Gość S-P

Rekomendowane odpowiedzi

Od roku posiadam P-11 2000r z silnikiem 2000 dm oraz instalacją gazową "Tartarini" też z roku 2000(model przejściowy między zwykłą instalacją a sekwencyjną). Po wakacjach jadąc na gazie zapaliła mi się kontrolka check engine.Pojechałem na komputer - nic nie wykazało.Kontrolkę "zgaszono". Myślałem, że gaz na Orlenie się pogorszył. Jednak później również miałem kłopot-silnik na gazie zaczął się dusić, kontrolka mignęła, chwilę potem przy ruszaniu w ogóle zgasł. Kontrolka jednak nie była aktywna. Jadąc za miastem ponad 100 km/h nie wiadomo kiedy check engine zabłysnął. Komputer w warsztacie - jak wcześniej nic. Pojeździłem tylko na benzynie - wszystko OK! Aktualnie gdy komputer instalacji gazowej przełącza na gaz zdarza się, że lekko szarpie dlatego czekam aż kontrolka temperatury podniesie się nad min podziałkę i wtedy sam przełączam na gaz. Na razie hula, ale na pewno coś jest nie tak jak myślę z instalacją gazową. Sondę mam roczną, więc w miarę świeżą.

Może, któryś z Was mi coś podpowie?

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Na moj gust, jesli komputer zapala check tak ot bez powodu, to w nim nalezy szukac problemu. Check sie zapala w momencie gdy komputer zarejestruje_i_zapamieta blad. Na diagnostyce powinien byc widoczny. Jesli nie ma zadnego bledu zarejestrowanego a check sie swieci to jest jakis babol w komputerze niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledze w Corsie tez sie zapala check engine [nie ma gazu] i komputer nic nie wykazuje podczas jazdy sie zapala wystarczy silnik wyalczyc i wlaczyc i znow za jakis czas sie zapali cos nie bałdzo z komputerem jest ;) u niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...