Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai - problemy z radiem


Gość arczi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Nissana Qashqai i od początku mam problemy z radiem. Odpalam autko ustawiam poziom głośności np. na 5 następnie wyłączam zapłon i uruchamiam go ponownie i radio zaczyna grać na poziomie 10 lub 9 czyli dużo wyższym niż było ustawione. Czasem zdarza się że radio zagra na poziomie ustawionym przed wyłączeniem radia, ale jest to sporadycznie. Może ktoś się spotkał z czymś takim w innych Qashqaiach. Najlepsze jest jednak to że serwis Nissana nie wie co z tym zrobić, choć uważa, że tak nie powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem zawsze startuje od głośności 8 mimo że wyłączyłem np na 4

lecz złośliwie i nie zawsze j.w.Także po zatankowaniu liczba km do przejechania bywa że ustawi sie na 45 mimo połowy baku a czasami powie prawde.Cuda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer. Funkja zwiększenia głośności wraz ze wzrostem prędkości jest ustawiona na zero. Próbowałem różnych poziomów tej funkcji i nie ma różnicy. Ale dzięki za wiadomość - każda jest ważna. Pozdrawiam

 

lechu1. Ciekaw jestem czy zgłaszałeś swoje problemy z Qashqaiem w serwisie i co Ci powiedzieli. U mnie jeszcze czasami radio nie znajduje telefonu po bluetooth, wtedy korzystam ze słuchawki bluetooth i telefon działą bez zarzutu, dlatego stawiam na radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie zgłaszałem czekam na więcej kwiatków ,bo nie moge sie obyć bez auta ,a pewnie by zostawić trzeba.Serwis daje auta do podwykonawców którzy robią np alarm gdzieś "na mieście" i pewnie tam coś powalili .Zgłaszasz biorą rozmontowują całą deske i masz problem z czymś innym -warto?Gdzie orginalny montaż jak przed sprzedaniem trzeba było pół auta rozkręcić i zamontować alarm i

np czujnik cofania?To bez sensu .Jakość angielska a polski montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marne pocieszenie Ci powiem, że identycznie jest w Navarze, Pathfinderze, Murano, X-Trailu (nowym). Sam się zastanawiałem ki diabeł, ale nikt nie potrafił mi wytłumaczyć czemu tak się dzieje. A na początku pomstowałem na ludzi, którzy tymi autami jeździli przede mną (najczęsciej na tych dwóch ćwierćinteligentów z myjni), że katują fabryczne audio w demówkach. Ale niestety wyszło, że te auta tak mają i nikt nie potrafi mi wytłumaczyć czemu. Dzwoniłem nawet do NSCEE i tam się tylko zaśmiali i spytali, czy nie mam innych problemów. Oto cała ta debilna struktura, jaką jest Nissan Europe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem chwile i usestymatyzowałem to zjawisko.

Jeśli wyjmie sie kluczyk(to newralgiczny punkt zjawiska)na pozycji1-5 głośności to po ponownym starcie audio ustawi sie na 10(ustawienia wzrostu do prędkości niema znaczenia).Natomiast powyżej 5 to będzie pamiętać wartość z wyłączenia i jest ok.Jeśli potwierdzą sie te informacje u innych bylibyśmy bliżej diagnozy.1-4-poprawka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy poziomie 1-4 następne uruchomienie i wyje od 10, ale przy poziomie od 5 pamieta ustawiony poziom i zaczyna też od 5 / jakie mądre?!!/ Natomiast to czy kluczyk jest w stacyjce czy go wyjmę u mnie nie ma żadnego znaczenia. Jeśli chodzi o wskazanie ilości kilometrów do przejechania u mnie chyba jest OK. Zastanawiałem się nad odłączeniem zasilania od radia i zresetowaniu go, ale w serwisie mi to odradzili bez podania uzasadnienia dlaczego nie. Wyjdzie chyba na to, że powinniśmy się cieszyć, że radio wogóle gra. Dostałem też odpowiedź na swoje pismo z centrali NISSN EUROPE, gdzie wyjaśniają mi,że tak jak mam to jest dobrze, a po za tym to muszę się kontaktować tylko z serwisem bo oni nie są od takich rzeczy??? Jak umnie założyli alarm /podobno oryginalny do Qashqaia/ to klapa bagażnika była wcale nie chroniona bo w zestawie alarmu nie przewidziano do niej żadnego czujnika otwarcia??? po mojej interwencji założyli dodatkowy czujnik. Szwagier mój kupił matiza i wszystko gra na 6 może niech NISSAN uczy się od DAEWOO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz firmowe Nissana (blaupunkt) to przeczytaj dobrze instrukcję, powinno być w funkcjach ustawienie poziomu głośności przy właczeniu i jest to niezależne od tego przy jakiej głośności wyłączasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dokładnie i to nie raz. Mam firmowe Nissana -Blaupunkt. Cytat z mojej instrukcji obsługi "jeśli system audio został wyłączony za pomocą wyłącznika zapłonu, można go również włączyć przez wyłącznik zapłonu. Włączy się tryb (radio lub CD), który był aktywny tuż przed wyłączeniem systemu, a głośność będzie na poprzednio ustawionym poziomie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arczi, sprawdziłem u siebie, faktycznie przy wyłączonym poprzez zapłon, po włączeniu wraca na poprzednio ustawionej głosności. Reklamuj, moje radio łykało płyty i nie chciało oddać, wreszcie całkiem zmieniarka przestała działać, ponad miesiąc jeżdziłem bez radia, przysłali nowe, teraz jest ok. (Blaupunkt made in Portugal).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obecnie nie jestem nawet pewien czy działa funkcja wzrostu siły głosu do prędkości .Wartośc vol liczbowo sie nie zmienia.Może to robi w sposób "dyskretny"

Odczucia są jednak takie że nie bardzo głośnieje(max ustawione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

podobna usterka została zauważona i w Czechach. Opis tutaj-> http://www.nissanclub.cz/msgboard_posts.ph...50&lang=cze

 

jeśli ktoś nie rozumie spróbuję przetłumaczyć. ;-)

 

Głośność radia:

QQ (podobno też wszystkie X-Traile) po włączeniu, radio zacnie grać na pełny regulator nawet wtedy jeśli przed wyłączeniem jest ustawione w pozycji MUTE.

Byłem z tego na początku chory. I sprawa się ma tak:

- jeżeli jest głośność przy wyłączeniu >=5, przy ponownym włączeniu pozostanie ta sama.

- jeżeli jest głośność mniejsza lub równa 4 i nie wyjmiecie kluczyk ze stacyjki, głośność będzie po włączeniu znów ta sama.

ALE

- jeżeli głośność jest mniejsza lub równa 4 i wyjmiecie kluczyk ze stacyjki to po ponownym włączeniu radia głośność będzie na pozycji 9

I tak to działa u Medveda ;-)

 

Mam nadzieję że może to komuś pomoże.

Pozdrawiam

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pltnik Vratko-świetny koleś jesteś -tylko ty odpowiedzialeś na posta -Potwierdzasz to co pisze od kilku tygodni-dzięki.W Czechach to świadomość konsumenska jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację, potwierdzam to samo co było wcześniej opisane wyżej.

Przetłumaczyłem to co może być komuś mało zrozumiałe.

Życzę miłe dnia..

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej Vratko może znajdziesz coś na czeskiej stronie więcej o qq np. o prowadzeniu tego autka?

 

[ Dodano: Pią 07 Gru, 2007 19:34 ]

Na czeskiej stronie jest qq w głównym temacie i mnóstwo dobrych wątków.Poprosze ich by dali po polsku i tam sie przeniesiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Lechu1,

jeśli cię coś interesuje i masz problem ze zrozumieniem, to daj znać, postaram się przetłumaczyć.

 

Co do tematu QQ na głównej stronie na forum, rzeczywiście szkoda, że nie ma, bo chyba nie jest to model samochodu na dniach wprowadzony. Ostatnio często spotykany na drogach i jest pewnie kilka forumowiczów, może i klubowiczów, którzy posiadają ów pojazd.

 

Może się to zmieni w bliskiej przyszłości. Może dużo zależy od aktywności forumowiczów w tym temacie? Nie wiem.

 

Miłego dnia

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vratko-to czeskie forum jest fantastyczne temat tego modelu jest żywy .Dużo osób jest aktywnych.Rozumieć można tylko ogólnie ale i tak mam pomoc.

Teraz czekam na uwagi o słabym prostowaniu sie kierownicy przy wyjściu ze skrętu 90 stopni -może szerokie opony -może zła geometria?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Lechu, tłumaczenie na czeski, to moja skromna osoba :) :mikolaj:

Mam nadziej, że ci ktoś pomoże rozwiązać problem.

Życzę miłego dnia

Vratko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...