Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera w10 2.0 problem z LPG


Gość nissan556
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy jestem mechanikiem samochodowym ale zajmuje się naprawa motocykli ostatnio kupiłem sobie primere 2.0 na jedno punkcie i założyłem sobie gaz i mam problem bo po testach wyszło mi spalanie około 15l/100km parownik i wszystkie części kupiłem nowe jutro wymienię jeszcze filtr powietrza instalacje elektryczna mam firmy mini lecho parownik tomasteto do około 130koni mixer mam Łabedz samochód na gazie chodzi bardzo ładnie tylko jak jest zimny ma bardzo niskie obroty a jak ciepły za wysokie wydaje mi sie ze cos pomyliłem przy podłączaniu sondy i sie zastanawiam czy w nissanie Primera 2.0 92rok była sonada 1V czy jaka inna :029:

 

i proszę o jakieś inne propozycje co może wpływać na tak wysokie spalanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2.0 jest sonda 1V. Niestety to jest bolączka , że tak dużo palą. Mikser typu łabędź nie jest jednak najlepszy , za bardzo dławi dolot powietrza. Jedyne rozsądne rozwiązanie to modyfikacja dolotu i założenie blosa. Poczytaj o tym , jest na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu zamontował bym Blosa :) o wiele mniej problemów zwłaszcza z wolnymi obrotami, duzo leprzy Power no i ekonomicznie też się lepiej sprawuje :)

A co do elektroniki Lecho Mini to się nie będe wypowiadał bo to zwykły szajs :P

już lepiej było zamontować Bingo albo Arisa (wpełni programowalna elektronika o duzo szybszym działąniu no i można programować podczas jazdy) :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to ze mini lecho to szajs to ja wiem dużo postów sie naczytałem na temat tej elektroniki

 

a gdzie można kopic takiego bolasa?? pewnie w monopolowym :D

 

[ Dodano: Pon 29 Paź, 2007 10:08 ]

Znalazłem na allegro takiego bolsa Ładna cena :< może ktoś ma używany na sprzedasz przelecę jeszcze forum co tam piszą o tym bolsie

 

Ale mówicie na 100% to jest wina mixera?? :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mikser mikserem, ale piszezsz , że parwonik do 130KM - to tak poniżej 10 KM górnej granicy mocy. ja bym zastosował parownik rzędu zakresu mocy 120-170KM - łatwiej będzie się pneumatycznie stroić układ + oczywiście BLOS i będzie git. Masz wbity gaz w dowód rejestracyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie gaz jest na lewo ale będzie wbity niedługo bo ma jeszcze próbny dowud

 

[ Dodano: Czw 01 Lis, 2007 09:04 ]

Witam kolegów mam pytanko czy ktoś ma zamontowanego bolsa wtrysku jedno punktowym z filtrem powietrza do góry bo sie zastanawiam jak go zamatować przesyłam foto do wglądu i jak by ktoś miał zamontowanego bolsa w takim systemie to proszę o foto chciałbym sie przyrzec w którym miejscu trzeba go zamatowac :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i udało mi się przerobić mam filer stoszkowy :D silnik ładnie tyka ma wolne obroty

Założyłem ten dolot od golfa 3 1,6

Tylko mam mały problem cos chyba pomieszałem z podciśnieniami bo jak przebazuje auto lub przyspieszam szybko i zmieniam biegi to w momencie kiedy wcisnę sprzęgło silnik zostaje na tych samych obrotach lub nawet podskoczą o 500 a po 1-2 sekundzie opadaja co może być przyczyna takiego zawieszania się silnika na obrotach :?:

 

[ Dodano: Czw 08 Lis, 2007 17:43 ]

może ktoś miał podobny przypadek i wystarczy jakieś podciśnienie zaslepisc

 

[ Dodano: Pią 09 Lis, 2007 14:26 ]

Witam juz zrobiłem i nie wiesza sie na obrotach wystarczyło zaślepić 1 podciśnienie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...