Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

własnej roboty imobilajzer


Gość lukasz_k

Rekomendowane odpowiedzi

witam

nie od dziś wiadomo że niestandardowe rozwiązania są najlepszymi,

zamiast montować jakieś cudaczne i nowoczesne (drogie) alarmy czy systemy zabezpieczające które jako pierwsi kupili i rozebrali złodzieje (fachowcy)

chciałbym zrobić własnej roboty imobilajzer tzn.

np. zapłon byłby dopiero zainicjowany jeśli zwarte zostaną dwa styki na przykład po wciśnięciu jednocześnie sprzęgła i hamulca lub stycznik można ukryć tak aby zwierał się po wrzuceniu 5 biegu

teoretycznie jest pięknie i och i ach

ale jak to zrobić :zdziw:

majsterkować lubię i czasem mi nawet wychodzi ale muszę mieć plan działania którego w sumie nie mam. gdzie się wpiąć i jak

czy ktoś robił już coś takiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzę problemu, musisz troche orientować się w elektryce i bez problemu można to wykonać na samych przekaźnikach i 2 diodach, np jak na schemacie jaki załączam. przełączników takich jak dałem akurat na hamulec i sprzęgło może być ile chcesz. Między styki 1 i 2 wpinasz kabel odcięcia zapłonu, zasilanie bierzesz ze stacyjki po przekręceniu kluczyka jeszcze tylko masa i wsio. Sorka za jakość ale rysowałem to w paincie na szybko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukasz_k, Najwazniejsze abys zrobil to na wysoko pradowych przekaznikach, jesli chcesz glowne zasilanie po stacyjce odciac.

Aha znajdz taki plus po stacyjce by nie znikal przy odpalaniu, chyba ze jestes gotow trzymac hamulec i sprzeglo przez caly czas zaplonu i odpalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...