Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P11 airbag - świeci się non stop


Gość chudyy1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiajcie Nissanomaniacy. Mam Primerkę p11 z 2000 roku 2,0 TD. Jakiś czas temu zapaliła mi się kontrolka air bag (świeci ciągłym światłem, nie mruga!). Może ktoś wie co z tym fantem zrobić? Byłem w znajomym serwisie i po podpięciu kompa okazuje się, że nie znaleziono żadnego błędu. No i tak aby dopełnić informacji auto ma poduszki na bank i jest bezwypadkowe. pomożecie? :660:

 

BOMBEL DZIEKI ZA INFO I POMOC.

MOI DRODZY WYSTARCZYłO... ODłąCZYć NA NOC AKUMULATOR...TERAZ DZIAłA KSIążKOWO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś tego w 100% pewny że auto jest bezwypadkowe? Dałbyś sobie za to głowę uciąć? :) Znam osobę, w Łodzi, która wstawia rezystor w instalcję Airbag i nawet serwis na komputerze nie wie, że poduszki nie ma.

W kwestii technicznej niestety nie pomogę, bo nie miałem takiej przypadłości u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewność, że jest bezwypadkowe. Kupiłem je od kumpla, który mieszka w Niemczech -1. Kumpel

2. Znam to auto doskonale - często nim jeździłem zanim stało się moje :D

3. Książka serwisowa (nie wypełniona, tylko prowadzona przez serwis - wszystkie naprawy w tym samym miejscu, sprawdzone faktury za usługi w serwisie :D

4. Sprawdzone w Nastapolu w Łodzi - gdzie pracuje mój przyjaciel

5. Usterka nie jest od zawsze, pojawiła się po jakimś czasie, wcześniej działało wszystko ok (przekręcałem kluczyk ok. 7 sekund i przestawała świecić)

6. Rozpisałem się, ale ....tak mam pewność moja P11 kombi jest bezwypadkowa (nie licząc przerysowanego zderzaka...żona....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w micrach np. jest taki"bajer" pod fotelem ,ze nawet podczas glupiego sprzatania podlogi mozna odlaczyc airbag...musze przyznac ze toyote to bym jeszcze mogl podejrzewac o takie niedopatrzenia ale NISSAN :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie coraz czesciej zaczyna migac kontrolka - resetuje sam kombinacja z z kluczykiem... ale czestotliwosc wlaczania sie kontrolek airbagu zaczyna mnie niepokoic... zapalalo sie raz miesiac, teraz srednio raz na tydzien,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde,epidemia jakaś czy ki hu ;) u mnie też mryga od czasu do czasu :(: ........ ktos pisał że kluczykiem 5 razy włanczać zapłon i wyłanczać -robiłem tak i ni huhu

 

bo to trzeba pokmbinowac... czasem dziala czasem nie - u mnie za ktoryms razem zawsze zadzala... co z tego jak za jakis czas znowu zazyna migac... zastanawiam sie gdzie podjechac by to zdiagnozowac jakos sensownie... (poza aso )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
bo to trzeba pokmbinowac... czasem dziala czasem nie - u mnie za ktoryms razem zawsze zadzala... co z tego jak za jakis czas znowu zazyna migac... zastanawiam sie gdzie podjechac by to zdiagnozowac jakos sensownie... (poza aso

 

odgrzewam kotleta :D czyba mi nie styka ta kostka pod siedzeniem pasażera-czy jak ją rozłącze to sie coś stanie?? :D np. na odpalonym silniku jak zaczne ją rozpinać ?????odpali poduszka(jak jest :D ) czy jakie inny armagedon?? :D

 

[ Dodano: Czw 17 Sty, 2008 14:20 ]

????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie rozpinaj żadnych kostek, gdy silnik jest włączony. Nie rób tego również, kiedy kluczyk siedzi w stacyjce.

Najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, to:

- rozłącz akumulator,

- wyjmij kluczyk ze stacyjki,

- rozepnij kostkę od poduszki siedzenia,

- przeczyść ją i najlepiej użyj po wyczyszczeniu smaru do łącz elektrycznych.

- potem wykonaj czynności montażowe, połącz kostkę lub kostki, podepnij akumulator.

Zapewne po podłączeniu kontrolka AirBack powinna się wciąż palić. W tym momencie udaj się do ASO i poproś o skasowanie błędu. Powinno być OK.

 

Niektóre warsztaty mają na swym wyposażeniu komputery do diagnostyki, więc mamy zamiennik w stosunku do ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby nie to ;

 

Zapewne po podłączeniu kontrolka AirBack powinna się wciąż palić. W tym momencie udaj się do ASO i poproś o skasowanie błędu. Powinno być OK

 

wzioł bym sie za to :/ ,a hu.. niech mryga ,samo wlazło to i wyjść musi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podociskaj kostki pod fotelami kierowcy i pasażera a potem

BOMBEL DZIEKI ZA INFO I POMOC.

MOI DRODZY WYSTARCZYłO... ODłąCZYć NA NOC AKUMULATOR...TERAZ DZIAłA KSIążKOWO :)

albo pokombinuj

u mnie coraz czesciej zaczyna migac kontrolka - resetuje sam kombinacja z z kluczykiem...

i wizyta w ASO nie powinna być potrzebna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...