Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

2006 Nissan Altima 2.5S


Gość dyzmani9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowym posiadaczem Nissana Altima 2.5S, automat, rocznik 2006. Jestem jego drugim wlascicielem, wczesniej jezdzil nim ktos z mojej rodziny (kobieta). Otoz przypadkiem, czytam w papierach ze samochod w tej wersji nie ma standardowo montowanego ABS'u.

 

Pytam kuzynki czy jak kupowala to czy wziela razem z abs. Ona mowi, ze nie wie (najwazniejsze to dla niej byly elektryczne szyby). Ale przy mnie zadzwonila do dilera (mieszkam w USA) i gosciu jej mowi ze nie ma abs'u ale ma "Brake Assistant" (?) lub cos w tym stylu i ze on ja zapewnia ze TO JEST TO SAMO CO ABS.

 

To ja na neta i czytam ze to Brake Assistant System to nie ma nic wspolnego z abs. Dzwonie do nich jeszcze raz, inny gosciu odbiera i sie o to pytam i mu mowie co wy tu ludziom jakis kit wkrecacie, a ten, ze no tak to nie jest to samo ale tez pomaga przy hamowaniu ble ble ble i niestety juz to auto bedzie bez absu.

 

Mam pytanie czy ABS jest bardzo waznym zabezpieczeniem w aucie, czy moze lepiej sobie tym glowy nie zawracac. Sam jestem spokojnym kierowca ale tutaj to niektorzy jezdza jakby chcieli a nie mogli (w autkach za 50k$), co drugi telefonik w reku przez cala jazde itp. Juz mialem sytuacje jezdzac moja poprzednia Sonata, ze nagle musialem po hamulcach dac bo mi jakas na droge wyjechala (skrecac mozna na czerwonym w prawo jak pas wolny ale taka siksa to chyba slepa, ze ktos jedzie) i jak bez problemu odbilem w lewo (z noga na maxa na hamulcu, na mokrej nawierzchni, przy nie malej predkosci) zeby ja ominac bo bym nie wyhamowal, to ten puls na hamulcu wtedy wydaje sie wyjatkowo przyjemny, a co by bylo bez ABS nie wiem, moze tylko poslizg i bym sie w babe wbil. A moze robie z igly widly...

 

Przepraszam moze glupie pytanie dla was, ale wole sie upewnic zeby mi to po glowie nie chodzilo, albo jak dam dzieciom samochod. A siedze tu wnerwiony na tych typow z salonu Nissana, ze podaja ludziom jakies falszywe informacje i jeszcze narobie im kolo piora jak sie okaze ze tak na zywca klamia.

 

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za odp

 

K.

 

//EDIT

Sorry jak zly dzial, moze powinienem to w ogolnym zamiescic, w koncu pytanie dotyczny ABS, a nie konkretnie Altimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu odbilem w lewo (z noga na maxa na hamulcu, na mokrej nawierzchni, przy nie malej predkosci) zeby ja ominac bo bym nie wyhamowal, to ten puls na hamulcu wtedy wydaje sie wyjatkowo przyjemny, a co by bylo bez ABS nie wiem, moze tylko poslizg i bym sie w babe wbil.
dokładnie. Bez ABS-u pojechałbyś prosto, przy zablokowanych kołach kręcenie kierownicą nic nie daje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz jak kazdy wynalazek ma swoje zalety i wady. dobrze jest miec abs na mokrej i sliskiej nawierzchni, jezeli znow z absem hamujesz na na muldach lub dziurach ABS tylko pogarsza twoja sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w almerze nie mialem abs i nauczylo mnie to dobrego panowania nad autem w krytycznych sytuacjach, teraz w nx-ie mam abs i nie moge sie przestawic ze nie musze puszczac hamulca zeby skrecic... Jezeli dobrze ogarniasz auto to abs CI nie potrzebny... ale jezeli jestes tych ktorzy zapieraja sie o kierownice i trzymaja hebel w podlodze podczas jakiejs niebezpiecznej sytuacji to lepiej pomyslec o abs. Ciekawe ile to moze kosztowac?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ciekawe ile to moze kosztowac?

U dilera poinformowali mnie ze juz niestety nie mozna ABS zamontowac :/

 

diler to ci.a.

Jak kazdy wie wszystko jest mozliwe na tym swiecie za odpowiednia cene.

wiec tak

 

4 czujniki absu 100$ kazdy

komputer absu ok 600

pompa abs 1500$

4 nowe piasty kol ( nie wiem czy te co masz maja mocowanie na czujniki) 4x160$

przednie poloski 1x100 i 1x150

 

plus robota bo sam tego nie zrobisz, za same czesci masz 3390$ plus robota min 1000.

Z tego co widze to takie altimy chodza po 15-16000 zielonych wiec nie lepiej opchnac ta i kupic wersje z abs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WielkiWac, no tak tez myslalem ze dlatego tak powiedzial bo cena by byla astronomiczna, nie bede tyle kasy w niego wkladal i jezdze teraz bez abs, trzeba tylko sie oduczyc panicznego wciskania hamulca na maxa i zapierania sie w fotelu, pozdrawiam wszystkich, K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Mam pytanie. Czy ktoś wie jak lub gdzie przeprogramować komputer w Altimie 2.5 S z 2006 tak aby dane wyświetlane były w "km" a nie w "mph" a temperatura w "C" a nie w "F". Czy może ktoś z was już to robił? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy ktoś wie jak lub gdzie przeprogramować komputer w Altimie 2.5 S z 2006 tak aby dane wyświetlane były w "km" a nie w "mph" a temperatura w "C" a nie w "F". Czy może ktoś z was już to robił? proszę o pomoc.

 

nie sadze aby to bylo mozliwe zwazywszy ze altimy sa przeznaczon ne rynek amerykanski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę jednak, że jest to do zrobienia ponieważ w instrukcji napisano, że wskazania temperatury mogą być wyświetlane w F lub C a wskazania prędkości w mph lub km. Dodatkowo rozmawiałem z jednym gościem, który powiedział mi, że tego typu rzeczy robią w ASO, tylko ja nie wiem gdzie to jest (może jakiś adres w Wa-wie). Poza tym na różnych forach jest dużo o przeprogramowywaniu komputerów w innych markach samochodów i wszystkie odsyłają do magików z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...