Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[A33] Czy wymienia sie pasek klinowy?


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzcie mi prosze MAxima moja z roku 2001 (QX) ma juz przejechane 80tys km ( a moze dopiero). Ja odkąd ją mam zrobiłem 20tys. Co trzeba sezonowo wymieniac oprocz klockow i takich wiadomych rzeczy. Jezdze na sekwencji PRINs i jestem niesamowicie zadowolony. Pale srednio 14 litrow gazu an 100km.

 

Czy w tym aucie nalezy wymieniac pasek klinowy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi prosze MAxima moja z roku 2001 (QX) ma juz przejechane 80tys km ( a moze dopiero). Ja odkąd ją mam zrobiłem 20tys. Co trzeba sezonowo wymieniac oprocz klockow i takich wiadomych rzeczy. Jezdze na sekwencji PRINs i jestem niesamowicie zadowolony. Pale srednio 14 litrow gazu an 100km.

 

Czy w tym aucie nalezy wymieniac pasek klinowy?

 

pozdrawiam

 

jesli nie piszczy, nie slizga i nie jest popekany to po co wymieniac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo latwo to zauwazyc, alternator nie bedzie ladowal jak trzeba, kiepskie wspomaganie kierownicy, slaba klima.

 

no i przedewszystkim bedzie piszczal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Wymieniać nie naciągać! Jesli wszystko ok to tak jak koledzy piszą zostawić.

Ale jesli coś się dzieje to nie naciągaj tylko wymień. Zrobiłem ten błąd i w pośpiechu pojechalem do mechanika co by trochę napinaczem podkręcil. No i tak podręcił że padło łożysko na napinaczu i paseczek pękł. Wię warto wymienić a nie kombinować.

Jkby ktoś pytał to łożysko w napinaczu jest wymienne nie trzeba upować rolki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witanko,

 

Podobno w A32 są dwa paski:

1. do alternatora

2. do pompy wodnej

 

prawda li to?

 

pozdr.

psubrat

Czarna Mambaxima

 

nie podobno tylko tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wczoraj poslyszalem ze jakis inny dzwiek wydaja paski (jak sie skropi troche woda to staje sie bardziej normalny) taki bardziej wysoki troche swiszczacy wiec chyba bede musial cos wymienic.

 

1. Ile kosztuje taka przyjemnosc i czy to jest skomplikowane?

2.Gdzie to wymienic (mieszkam w Krakowie rozwazam dojazd do Nissana w Katowicach lub do Norauto)?

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Ja wymienialem u Siebie oba i same paski kosztowaly cos okolo 80zl. Za wymiane zaplacilem z tego co pamietam 30zl

 

A co z napinaczami, wymieniałeś, czy jeżdzisz na tych co były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z napinaczami, wymieniałeś, czy jeżdzisz na tych co były?

 

napinacze nie byly ruszane, ale jest wszystko OK ....... ja wymienilem paski bo mnie wkurzalo jak na zimnym silniku przy niskich temperaturach pasek od alternatora sobie skrzypial( nie piszczal). Jak silnik sie juz troche nagrzal to bylo OK nic nie skrzypialo :) Wymienilem od razu oba przy jednej robocie :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jeżeli będziesz musiał wymienić napinacz to można wymienić samo łożysko. Koszt ok. 13zł.

 

Informacje o tym lozysku sa w 2 watkach i w kazdym po trochu.

Podaje wiec pelna informacje (zeby ulatwic wyszukiwanie):

 

Lozysko model: 6301

Koszt: 16zl

Sklep: InterCars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

No to ja mam pytanko.. Pojawił się u mnie problem z ładowaniem..

 

Tzn. zapala się kontrolka akumulatora i nie ładuje. Jak się dołoży klimę, xenony i inne rzeczy to zaczyna ładować i jest ok. Ale przy kolejnym odpaleniu silnika problem powraca do czasu obciązania alternatora.

 

Myślicie że może być to wina paska? Czy bardziej regulatora napięcia albo samego alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...