Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dodatkowy boost paliwa


Gość Misiek_nx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od razu prosze o wykasowanie tematu jesli wyda sie zbyt durnowaty...

Otoz dzis ucinajac sobie pogawędkę pod 100nx-em z moim mechanikiem uslyszałem patent FSO klubu na popsutą pompę paliwa... Zastanawia mnie czy nie da sie tego wykorzystac jako takie małe nitro :-) Ciekawe tylko czy nie zaleje to silnika paliwem?

Otoz chodzi o to ze goscie od poldków obmyślili sobie że jezeli w trasie padnie im pompa paliwa to węzyk od spryskiwaczy podłączają w miejsce gdzie paliwo wlewane jest do silnika a zbiorniczek sprskiwaczy zalewają paliwem (tu mozna by dać np denaturat albo gorzałke :-) ). Potem wlewają paliwo do komory spalania za pomocą pociągania dźwigni spryskiwaczy :-)

POmysł kosmiczny i zasługujący na nagrodę jobla ale czy to zbyt abstrakcyjne by to wykorzystać np w wyścigacz na 1/4 ? :-D :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomysl jest bez sensu jesli chodzi o wykozystanie w wyscigach, bo pompka spryskiwacza nie podasz odpowiedniej dawki paliwa, zalejesz za duzo i auto dostanie mula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol pompka spryskiwaczy ma o wiele mniejsza wydajnosc niz pompa paliwa (mniejsze cisnienie podawania cieczy)

 

ojj nie zdazylem i juz mnie kolega ubiegl... ale chodzi mniej wiecej o to samo ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek_S, ale jakby zamiast paliwa dozowac tam cos innego...

 

na przyklad co ? nie sadze zeby dalo sie pomopowac cos co by zwiekoszylo liczbe konikow.

 

jak masz odwage to nalej perhydrolu i sproboj :D :diabel2: efekt - napewno spalanie bedzie szybsze hehehehhe

 

ale ja bym zostawil ten pomysl w spokoju chyba jednak nie warto sobie nic popsuc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - jesli o mnie chodzi to raczej sie nie da z tego wielkich rzeczy zrobic, ale moze inni wpadna na jakis pomysl :)

 

Ja bym bardziej poszedl w kierunku homemade nitro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

a co powiecie na dolewanie paliwa lotniczego ? :D audi coupe kumpla ladnie zapodaje na mieszance pb+k-jet :D

ja musze u siebie sprawdzic, ale narazie inne sprawy do zrobienia ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mA mniejsze cisnienie, ale chodzilo koledze ze ta pompka jako wspomaganie a nie zastapienie ukladu paliwowego:) ze np dynaturat zalac i w trakcie przyspieszania np pociagnac spryskiwaczem, ale nie po szybach, a dolac do silnika odrzutowe wspomaganie dla benzynki:P no ale koledzy wypowiedzieli swoje zdanie:) chyba ze by dostac jakis plyn co odpowiednio by dziala:P ale to tylko taka teoria co by bylo gdyby :) ale tak rodza sie nowe pomysly ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...