Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sirio Tajfun 27


Gość lipass
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W koncu podjalem decyzje odnosnie zakupu zestawu Cb do samochodu. Radio to na 99% bedzie Uniden 510. Do radia chcialbym zakupic antene Sirio Tajfun 27. I teraz mam pytanie czy ktos z forumowiczow juz korzystal z tego zestawu lub anteny?? Jak wyglada zasieg na tej antenie??

Z gory dzieki za informacje

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 50cm antenie to możesz zapomnieć o jakiem kolwiek dobrym zasięgu - będzie porażka. Za te 100zł wolałbym kupić sobie LEMM'a AT1500 który ma 1,5m i dać na uchwycie np. SF-40 lub KF-150 - inne też się nadadzą lub też dziura w dachu i na normalną główkę (motylek). Uniden nie ma homologacji więc kontrola może się przyczepić. W gazecie wyborczej był wykaz CB-ków niehomologowanych. Jak mi się uda i znajdę tą gazetę (o ile jeszcze jest) to zrobie skan i wrzucę.

Co do anten to nie ma się co bawić w anteny krótsze niż 1m, bo w otwartej przestrzeni to może i będą miały ładny zasięg, ale jak już wiedziesz w teren, to zasięg Ci drastycznie spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 50cm antenie to możesz zapomnieć o jakiem kolwiek dobrym zasięgu - będzie porażka. Za te 100zł wolałbym kupić sobie LEMM'a AT1500 który ma 1,5m i dać na uchwycie np. SF-40 lub KF-150 - inne też się nadadzą lub też dziura w dachu i na normalną główkę (motylek). Uniden nie ma homologacji więc kontrola może się przyczepić. W gazecie wyborczej był wykaz CB-ków niehomologowanych. Jak mi się uda i znajdę tą gazetę (o ile jeszcze jest) to zrobie skan i wrzucę.

Co do anten to nie ma się co bawić w anteny krótsze niż 1m, bo w otwartej przestrzeni to może i będą miały ładny zasięg, ale jak już wiedziesz w teren, to zasięg Ci drastycznie spadnie.

 

Idac za cb-radio.pl : odbior bedzie dobry, nadawanie slabiej

 

Tak jak kolega pisze, lepiej Lemma wez czy cos innego w tej cenie, a co do radyjka jak jezdzisz w zatloczonym miescie (duzy ruch na #19 to warto dolozyc do czegos z ASC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 50cm antenie to możesz zapomnieć o jakiem kolwiek dobrym zasięgu - będzie porażka. Za te 100zł wolałbym kupić sobie LEMM'a AT1500 który ma 1,5m i dać na uchwycie np. SF-40 lub KF-150 - inne też się nadadzą lub też dziura w dachu i na normalną główkę (motylek). Uniden nie ma homologacji więc kontrola może się przyczepić. W gazecie wyborczej był wykaz CB-ków niehomologowanych. Jak mi się uda i znajdę tą gazetę (o ile jeszcze jest) to zrobie skan i wrzucę.

Co do anten to nie ma się co bawić w anteny krótsze niż 1m, bo w otwartej przestrzeni to może i będą miały ładny zasięg, ale jak już wiedziesz w teren, to zasięg Ci drastycznie spadnie.

 

To ze Uniden nie ma homologacji to wiem bo kiedys czytalem na stronach bodajze UKE. A zapytalem konkretnie o te antene ze wzgledu na jej wyglad. Stawiam autko pod blokiem i nikt nie widzi ze mam CB. :D

 

Idac za cb-radio.pl : odbior bedzie dobry, nadawanie slabiej

 

Tak jak kolega pisze, lepiej Lemma wez czy cos innego w tej cenie, a co do radyjka jak jezdzisz w zatloczonym miescie (duzy ruch na #19 to warto dolozyc do czegos z ASC)

 

A jakie radyjko bys mi polecil w jakiejs rozsadnej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W koncu podjalem decyzje odnosnie zakupu zestawu Cb do samochodu. Radio to na 99% bedzie Uniden 510. Do radia chcialbym zakupic antene Sirio Tajfun 27. I teraz mam pytanie czy ktos z forumowiczow juz korzystal z tego zestawu lub anteny?? Jak wyglada zasieg na tej antenie??

Z gory dzieki za informacje

 

jeśli sie uparłeś na unidena to lepiej kup 520,co do homologacji to sie nie przejmuj :D -dostaniesz taką z roku 2005 jak i to że w 2005 roku radio to zanabyłeś

:one: co do anteny to jak chcesz być ikognito :D to lepiej zapodaj magnesuwe-schowasz do bagażnika i Cie mogą złodzieje cmoknąć w pompke :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peryskop, tylko widzisz z magnesówkami jest tak, że jak włączysz wycieraczki to Ci zaczyna wyć CB to samo jest w przypadku otwierania okna czy też przyśpieszania, a to wszystko przez złą masę. Montując antenę na uchwyt jest znacznie lepsza masa i nie ma już takich objawów. Z anteną na motylka też nie ma problemu odkręcasz i chowasz bat do bagażnika - zostaje sam uchwyt.

lipass, napisz ile pieniędzy możesz przeznaczyć na CB to będzie można coś doradzić. A czy to wstyd mieć CB w samochodzie - masz to masz Twoja sprawa i nikomu nic do tego. I tak jak pisałem wcześniej nie zastanawiaj się nat tą antenką tylko kup sobie jakąś normalną min 1m najlepiej 1,5m - takie optymalne. Ja gdybym miał kase to kupiłbym sobie coś normalnego typu LEMM AT1700 albo LEMM AT2001 a najchętniej to Santiago1200

 

Heh mogli by wprowadzić spowrotem pozwolenia na CB, przynajmniej wróciłby pożądek i spokój na 19 (nie dotyczy kierowców cięzarówek, bo oni muszą mieć ze względu na dostarczanie towarów w różne dziwne miejsca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peryskop, tylko widzisz z magnesówkami jest tak, że jak włączysz wycieraczki to Ci zaczyna wyć CB to samo jest w przypadku otwierania okna czy też przyśpieszania, a to wszystko przez złą masę

 

wiem,wiem,lecz niestety życie weryfikuje plany :D często niestety trzeba kierować czym innym niestety......................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz mieć kolego dobre osiągi i nie rzucać sie w oczy to ja ci polecam takie antenki:

 

1. President Indiana

2. Sirtel Gamma

3. Sirio DV 27

 

sa to bardzo dobre anteny! sam bede zakładał do swojej nyski chyba Gamme na dach (dziura :diabel: ) bo jeszcze sie nie zdecydowałem ktora!!

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi zeby byc niewidocznym tylko zebym nie musial co chwile chowac anteny do samochodu. Niestety zyjemy w takim kraju ze duzo osob lubi sobie "przywlaszczac" cudze rzeczy :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 jest trochę droższy ale ma RF-gain co bardzo się sprawdza w mieście i radzę trochę dopłacić i nie denerwować się szumami w radiu a co do Tajfuna to polecam ten link http://cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=1...ighlight=tajfun

cichociemny jest też Trifleks jeśli nie zależy ci na osiągach,też miałem go kupic ale po lekturze postów na cb-radio.pl kupiłem Gamme 90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uniden 520 jest trochę droższy ale ma RF-gain co bardzo się sprawdza w mieście i radzę trochę dopłacić i nie denerwować się szumami w radiu

 

Bez RF-gain to musi byc masakra :) radio wylaczylbym po 2 minutach. (chyba ze ktos uzywa radia daleko od miast i ruchliwych tras).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz koledzy napisali wyzej!!!

UNIDEN 520 i tylko to w tych pieniądzach!!!!!! uwiez bo testowalem juz duzo radyjek w tej cenie!!!!

takze dozbieraj te 60 zł. a nie pozałujesz!!!!! :D

 

jezeli zafundujesz sobie to radio z ktoras z tych anten co Ci napisałem wyzej to bedziesz mial zajeb....y zestawik z ktorego bedziesz zadowolony!!!!! :one:

a jesli nie wierzysz to zajrzyj na to forum CB :)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz koledzy napisali wyzej!!!

UNIDEN 520 i tylko to w tych pieniądzach!!!!!! uwiez bo testowalem juz duzo radyjek w tej cenie!!!!

takze dozbieraj te 60 zł. a nie pozałujesz!!!!! :D

 

jezeli zafundujesz sobie to radio z ktoras z tych anten co Ci napisałem wyzej to bedziesz mial zajeb....y zestawik z ktorego bedziesz zadowolony!!!!! :one:

a jesli nie wierzysz to zajrzyj na to forum CB :)

 

pozdr

 

Czytalem na cb-radio.pl i faktycznie DOSLOWNIE wszyscy chwala sobie to radio. Tylko co w przypadku gdy mnie policjanty zatrzymaja i stwierdza ze radio ma cofnieta homologacje??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytalem na cb-radio.pl i faktycznie DOSLOWNIE wszyscy chwala sobie to radio. Tylko co w przypadku gdy mnie policjanty zatrzymaja i stwierdza ze radio ma cofnieta homologacje??

 

spoko,nie popadaj w paniore!! :D po pierwsze -do żadkości należy iż policja podczas kontroli prosi o homologacje,a po 2 -jak Ci mogą to udowodnić :diabel: -masz homologacje z 2005 kupiłeś w 2005 i mogą cie cmoknąć :D nie popadajmy w paranoje :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem na forum CB żeby ktoś miał problemy z tym radyjkiem od czasu do czasu pojawia sie jakiś nawiedzony i odkrywa ameryke <uniden jest nielegalny> :D ale szybko jest sprowadzany na ziemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zestaw zakupiony:Uniden 520+magnesowka Hustler. Nie jest to moze nowka sztuka sprzet ale przynajmniej kupilem go po taniosci od kumpla (całe 250 zł). Narazie po 1 dniu testow glownie w miescie jestem BAAARDZO mile zaskoczony.Dzieki wszystkim za porady

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipass Hustler jest w miarę dobrą anteną - jak się ją trochę poprawi jest jeszcze lepsa - ma lepsze parametry. Sam posiadam taką antenkę po swoich przeróbkach i jest elegancko. Do 170km/h można śmigać z tą antenką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lipass Hustler jest w miarę dobrą anteną - jak się ją trochę poprawi jest jeszcze lepsa - ma lepsze parametry. Sam posiadam taką antenkę po swoich przeróbkach i jest elegancko. Do 170km/h można śmigać z tą antenką

 

Chcialem ja zestroic jak ja kupowalem ale nawet nie trzeba bo jak typ podlaczyl miernik to wszystkie parametry wyszly malinowo :D

 

Szerokości koledzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...