Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowa Maxima w klubie


Gość psubrat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Pozwólcie, że pochwalę się nowozakupioną Maximą MY 1998 QX 3.0 V6 automat, kolor czarny. Chociaż pół mojej rodziny jeździło albo jeździ nissanami kupiłem to auto zupełnie przypadkowo na zasadzie przydarzającej się okazji. Dostałem cynk od kolegi, że firma jego wujka sprzedaje w dobrej cenie używaną Maximę ze sporym przebiegiem ale bardzo zadbaną i doinwestowaną.

 

Maxima przede mną miała tylko jednego właściciela i jednego kierowcę (niepalącego- co dla mnie jest istotne) Maxi została kupiona w salonie nissana. Miała dwie stłuczki ale widziałem zdjęcia z likwidacji szkód ubezpieczeniowych i wyglądało to niegroźnie. Przebieg 269.000 km. Auto cały czas i do końca było serwisowane w ASO (najprawdopodobniej dlatego, że za serwis płaciła firma a nie kierowca).

W ostatnich dwóch latach eksploatacji rachunki z serwisu ASO zamknęły się sumą ponad 20.000 zł tj. sporo więcej niż cena którą zapłaciłem. M.in. z bardziej kosztownych pozycji: wymieniona została kompletna kolumna kierownicy, naprawiony rozrusznik, wyremontowana automatyczna skrzynia biegów, kupiony nowy akumulator, wymieniono tarcze i klocki hamulcowe z przodu i z tyłu, wymieniono sprężarkę klimatyzacji.

 

Na koniec - mam pewien dylemat jak wielu nabywców samochodów z większymi silnikami benzynowymi w PL. Zagazować czy nie zagazować? Jeździłem dotychczas dieslem i róznica w wydatkach na nafciarzy i łakomego fiskusa jest spooooora :) :)

 

Najbardziej w Maxi podoba mi się bezpretensjonalność i taki poczciwy pysk a jednoczesnie pazur jaki pokazuje po kick down'ie :)

 

pozdrowionka,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję zakupu a jeżeli chodzi o gaz to musisz sobie sam odpowiedzieć czy chcesz tankować za 2.20 czy 4.30. Silnik maximy bardzo dobrze toleruje instalkę LPG i nie ma z nim problemów. Polecam jednak instalki sekwencyjne. Pozdr.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tjnallpu, biorę pod uwage tylko sekwencję tzw. IV generację, nie wiem co sądzic o wtrysku gazu w fazie ciekłej...

 

jakiego typu masz zbiornik: toorroidalny czy podłużny? zbiornik montowany we wnęce koła zapasowwego chyba nie sprawdza się za dobrze ze wzgledu na wielkośc, nie chciałbym tankowac co 200 km...

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 45L butle w kole zapasowym, wiem ze ktos z forum wsadzil 53L.

 

Jak zatankuje 40L (czyli max, na niektorych stacjach wchodzi 39L) tak przy normalnej jeździe 350km spokojnie robie. (Maksymalnie 430KM sie udalo na niecalych 39L), wiec taka butla 53L pozwoli Ci robic 400KM bez odwiedzania stacji (poza miastem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zbiornik 53 litry (pasuje idealnie) ze zdjętą blokadą i wchodzi mi 50 litrów gazu. Przejedziesz spokojnie 400 km. Cylindrycznego nie polecam bo zagracisz sobie bagaznik, który w maximie i tak nie jest największy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie również podoba :one:

psubrat, 7 grudnia zapraszam na spota, Fort Wola, parking na poziomie minus 1 o godz. 19 zobaczymy na żywo jak wygląda :diabel2:

Pozdro !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...