Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] mechanizm zmiany biegów


Gość tomod79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Jestem nowym użytkownikiem i moge coś poplątac .ale do rzeczy .mam problem z wybieraniem biegów ,a słyszałem że są jakies tulejki nad katalizatorem kture lubią sie zapiec .co do wybierania biegów to pojawia sie momentami wiec nie sprzegło a te tuleje to mi sie obiły o uszy moze ktos miał z nimi do czynienia(znajduje sie w zewnętrznym mechanizmie zmiany biegów) :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sprawdź poziom oleju w skrzyni biegów. Nie piszesz jaki to rok ile ma przejechane, może trzeba wymienić lub uzupełnić olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak.rok 97 2.0 silnil benz.157 przejechane a moze 200 tys ale jak mech odkrecił korek to mówił ze jest ok sam widzałem (tzn juz do niego nie jeżdze bo mnie wk....)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz instrukcje http://www.sendspace.pl/file/8W65Tprs/ i przeczytaj o skrzyni biegów, samemu niewiele można zrobić, ewentualnie sprawdzić drążek i jego elementy czy nie mają nadmiernego zużycia ale dla "laika" to i tak pewnie nie wiele to pomoże. Z opisu wynika, że nie ma tam jakiejś regulacji, chyba że się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że miałem taki problem z biegami tyle, że mi się wydawało tak jak Tobie, że to coś ze skrzynią. Okazało się, że wystarczy energiczniej docisnąć sprzęgło o problem znika. Myslałem, że obroty mają coś wspólnego z tym, aż kumpel, który miał Colt'a podpwoedział, żebym spóbował szybciej wciskać sprzęgło i faktycznie wystarczy szybciej wciskać sprzęgło i chodzi bardzo płynnie. :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam .co do sprzęgła juz prubowałem wciskac do dechy i nic raz jak w masełko raz jak by mu milimetra brakowało .podobmo w mechanizmie zmiany biegów jest jakas tulejka moze sie zużyła tylko niewiem jak sie do niej zabrac bo rozbieranie jej od spodu moze spowodowac uszkodzenie tłumika a to kasa.a biegi musza wchodzic jak masełko zwłaszcza w mieście bo inaczej to męczy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

podepne sie bo zabardzo nie wiem gdzie co szukać,też jestem nowy!mam problem z drążkiem zmiany biegów mianowicie ostatnio podczas jazdy zaczoł mi dziwnie drgać jaka może być tego przyczyna?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepne sie bo zabardzo nie wiem gdzie co szukać,też jestem nowy!mam problem z drążkiem zmiany biegów mianowicie ostatnio podczas jazdy zaczoł mi dziwnie drgać jaka może być tego przyczyna?? :/

 

a nie slyszysz przy tym dziwnych dzwiekow, w stylu klepania miarowego "klepania " ktore przyspiesza, badz zwalnia w zaleznosci od predkosci auta? i do tego jeszcze huczenie. mi poszedl dyfer w skrzyni i tez drazek drzy podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...