Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Zacisk tylnego hamulca


Gość romario

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam male pytanko

czy zacisk tylnego hamulca z primerki 1.8 lub 1.6 bedzie pasowal do mojej 2.0

dotyczy to oczywiscie w kazdym przypadku modelu z roku 2000-2001 (P11.144)

bede wdzieczny za odpowiedz bo niestety musze szybko zakupic

po rozebraniu i przesmarowaniu nadal blokuje :(

 

romario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam male pytanko

czy zacisk tylnego hamulca z primerki 1.8 lub 1.6 bedzie pasowal do mojej 2.0

dotyczy to oczywiscie w kazdym przypadku modelu z roku 2000-2001 (P11.144)

bede wdzieczny za odpowiedz bo niestety musze szybko zakupic

po rozebraniu i przesmarowaniu nadal blokuje :(

 

romario

Mnie też czeka wymiana (no chyba że znajdę czas i go będę reanimował) - i już byłem blisko ale okazało się że koleś miał zacisk od P11.144 2.0, i nie pasował do jażma w 1.8 - więc jak zdobędziesz komplet (czyli zacisk + jażmo) to będzie grać (przy okazji pewnie też klocki trza będzie wymienić.

 

Ja u siebie w 1.8 mam z tyłu zacisk z 4-ma nacięciami na tłoczku - na tej płaszczyżnie która dociska klocek - i ponoć to je wyróżnia bo w 2.0 są z dwoma nacięciami. Nie musisz zdejmować zacisku żeby dojżeć ile masz nacięć - więc jak coś to daj znać ile masz bo sam jestem ciekaw.

 

A propo używek - do tej pory szukałem takich, co by nie miały porozrywanych gumek, bo wtedy przynajmniej teoretycznie są ok - ale nie wiem czy nie przesadzam bo w sumie można je samemu łatwo wymienić - czy ktoś ma z tym jakieś doswiadczenia?

 

Moje na razie zostały przeczyszczone i chodzą (podobnie reanimował swoje mój ojciec w p11 1.6 1999r.)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do "snowak1"

Dzieki za zainteresowanie. Wychodzi na to ze ja w 2.0 tez mam z 4 nacieciami tloczek. Wiec nie wiem o co chodzi byc moze poprzedni wlasciciel cos mieszal :). Ale sprawdzilem w http://katalog.fota.pl/ po numerach i jak byk napisane ze zaciski np. firmy BOSCH sa takie same w 1.6, 1.8 i 2.0 (p11.144) ??!!!!.

 

do "BULI"

Wyobraz sobie ze za kazdym razem najpierw szukam odpowiedzi a pozniej zadaje dopiero pytanie. A skoro taki konkretny temat nie byl poruszany bezposrednio uznalem iz moge zadac to pytanie na forum. Wydaje mi sie ze nie pomylilem forum :).

 

pozdrawiam

romario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za zainteresowanie. Wychodzi na to ze ja w 2.0 tez mam z 4 nacieciami tloczek. Wiec nie wiem o co chodzi byc moze poprzedni wlasciciel cos mieszal :). Ale sprawdzilem w http://katalog.fota.pl/ po numerach i jak byk napisane ze zaciski np. firmy BOSCH sa takie same w 1.6, 1.8 i 2.0 (p11.144) ??!!!!.

pozdrawiam

romario

 

ja sprawdzałem w Nissan Fast (ten program który mają w ASO a który dostępny jest na ośle) i o ile dobrze pamiętam to były różne numery dla silnika 1.8 i 2.0 - ale mogę się mylić - sprawdzę jeszcze wieczorem jak znajde chwile.

 

Ja pojechałem do mechanika który wyciągnął zacisk z anglika 2.0, zdjął koło, przyłożył i mówi że nie pasuje do tego jażma - i miał jeszcze przywieść jażmo od tego angola - ale temat potem umarł bo umawiałem się i umawiałem a on mnie zlewał - więc i ja go zlałem.

 

W katalogach faktycznie niby pasują do wszystkich P11.144 na tył (na fota i na intercars), więc może ten mechanik zasiał zamęt który ja propaguję tutaj :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

romario, dalej nie otagowałeś tematu, forum nie pomyliłeś ale dopisuj post do istniejącego tematu. Wpisz w wyszukiwarkę słowo zacisk, zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nic zaryzykowalem i zamowilem zacisk z rozbitka (nawet nie wiem z jakim byl silnikiem)

Mam tylko nadzieje ze bedzie pasowal :)

Dam znac jak przyjdzie.

 

pozdrawiam

romario

 

p.s. dzieki BULI za odblokowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej średnicy mają być te gumki do tłoczków, 31mm czy 57mm??

W katalogach są podane dwie średnice - wymieniał ktoś kiedyś te gumki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...