Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zderzak przedni arb do d40


crensch
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

crensch, kup sobie takiego mega wypas bul bara :D

 

Ochroni jak się ktuś oprze i czasami wyratuje reflektor w terenie (przerabiałem ;) )

 

Patrząc na ASFIR-a to wygląda na to, że można by włożyć wyższe opony na seryjnym zawieszeniu. Co do liftów czy nie liftów to rzeczywiście jakoś dziwnie zaczynacie. Powinny być opony, zawiecha, potem dopiero zderzak i wyciągarka.

Ale patrząc na ten płat plastiku z przodu NAvki to wcale sie nie dziwie :diabel2:, bo w Tyranku mam solidną, seryjną stal 1,5 mm :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra , wrocice do poczatku i przeczytajcie

jest tam cos o motaniu na jazde czysto terenowa? po kiego grzyb mi zmieniac cale zawieszenie jak 99,5% to asfalty i podobne?

proste pytanie na ktore jeszcze nie do konca otrzymalem odpowiedz to:

- jak mocno zmieni sie kultura pracy przedniego zawieszenia po zalomontowaniu ARB bez windy w dwuletnim samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie mienkszy i bardziej nadsterowny w zimie :D Sam zderzaczek będzie ważył tak około 50 kilo więcej. Zawiechę modyfikuje się po to, żeby była bardziej HEAVY-DUTY, a zestawy oferowane są przewidziane do użytkowania takowego zderzaczka, czego chyba nie można powiedzieć o seryjnym :D

 

W przypadku 99,5% asfaltu to jednak zdecyduj się na bull bara. Zderzak skrzynkowy montuje się z zamiarem motania w teren, przynajmniej tak mi się wydaje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak mocno zmieni sie kultura pracy przedniego zawieszenia po zalomontowaniu ARB bez windy w dwuletnim samochodzie

Bardzo mocno .....

Przednie sprężyny padną Ci po 3 miesiącach

To ja zadam Ci też pytanie ......

Po jakiego grzyba w mieście potrzebny Ci zderzak ARB :zdziw:

Chyba nie do lansu ;)

 

[ Dodano: Czw 15 Lis, 2007 18:47 ]

po kiego grzyb mi zmieniac cale zawieszenie jak 99,5% to asfalty i podobne?

Jak się już uprzesz na ARBa to wrzuć przednie sprężyny wzmocnione [ OME ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj się na bull bara.
- jedyna funkcjonalnosc takiego to wlasnie lans
Po jakiego grzyba w mieście potrzebny Ci zderzak ARB
1-nie znalazlem innego 2-2 razy juz mi patafiany w przod wjechaly a dzieki budowie zaj. orgyginalnego zderzaka takze od razu chlodnice mi rozwalil jeden) 3 - mam gdzie jezdzic off i to nie po panstwowym a "po swoim" w wielkopolsce 4 - tego zloma planuje miec jeszcze z 5 lat tak wiec lekki lift do lekkkiego off powoli mozna zrobic wiec jesli zmienie zderzak to po kiego grzyba mi wsadzac niewiele mocneijszy od nissanowskiego asfir?
Jak się już uprzesz na ARBa to wrzuć przednie sprężyny wzmocnione [ OME ]

cos w ten desen?

http://www.rajdy4x4.pl/sklep/produkt/86/5073.html

a co z amortyzatorem? jak pojde w sprzezyny to pewnie tez amor?

tez ome? http://www.rajdy4x4.pl/sklep/produkt/86/5085.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w ten desen?

http://www.rajdy4x4.pl/sklep/produkt/86/5073.html

a co z amortyzatorem? jak pojde w sprzezyny to pewnie tez amor?

tez ome? http://www.rajdy4x4.pl/sklep/produkt/86/5085.html

Tak ....

Wymiana sprężyn niesie za sobą wymianę amorków

Szukaj sprężyn + 80 kg.

OME polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

poszukaj jeszcze na www.wyprawa4x4.pl

Co do zderzaka ARB to 50 kg nie waży . Myślę że nie więcej niż 40kg. Zawias przydaje sie podniesiony i utwardzony bo samochód zaczyna się dużo pewniej prowadzić. Lepiej łyka progi zwalniające, zwieksza się przeswit o 4,5 cm a to juz jest coś, no i jak wrzucimy dużo gratów na pake to sie tak nie wygnie. Aha ... zderzak ARB w mieście jest doskonałym rozwiązaniem. Możesz sobie pukać w co chcesz. Słupki i inne samochody.... poza tym jak juz będziesz zmieniał pas w korku to nikt nie będzie ryzykował spotkania z ARB. Ja w pierwszej kolejności motam zawias kompletny czyli amory, spreżyny i resory. Później przyjdzie czas na zderzak przedni i pewnie i tył zostanie poddany modyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No pewnie, że montuje samopas. Jeśli cos kleknie i wykażą, że miało na to wpływ zawieszenie to spoko. Ale ja mam doświadczenie z walką z Aso i innymi organizacjami. W ASO robie tylko przeglądy i naprawy elektroniki, jełsi występują. Całą reszte robie sam. Niedługo pewnie kupie sobie kable do podłączania laptoka i sie ASO skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość Zajcew83

Witam. Wiem ze ostatni post byl tu 3 msc temu ale ja lubie odnawiac stare posty.

Czy moge was prosic o jakis link na ktorym mozna dostac ARB i na ktorym bedzie cennik bo na glownej stronie ARB w Australli niema cennika, a niechce myslec ile bylo by za transport z Australii. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem ten zderzaczek na autku , bardzo solidnie się prezentuje

Pomyśl tylko jeszcze o wymianie zawieszenia z przodu na mocniejsze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...