Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10] Co moglem uszkodzic? Takie wrrrrr przy dodawaniu gazu


Gość Andrzej N.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej N.

Witam!

 

Moja Primerka jest chora a ja nie wiem jak jej pomoc. Kiedys przy parkowaniu w trudnym terenie (tereny gorskie) zagapilem sie i spadlem przednimi kolami z takiego ukosnego uskoku/progu. Skos tego uskoku byl taki, ze prawe kolo bylo duzo nizej od lewego. Przy spadaniu lekko czyms puknalem, ale naprawde delikatnie. Probowalem jeszcze wycofac (nie widzialem ze z prawej strony jest taki duzy uskok), ale tylko zamielilem kilka razy kolami i nic. W koncu wyjechalem z tamtad jadac dalej w przod - jakos sie udalo. Problem w tym, ze po tych manewrach cos sie musialo uszkodzic, bo jak dodaje gazu na 1, czasem na 2, to robi sie takie glosne wrrrrrrr z prawej strony. Myslalem, ze to wina przegubu, bo byl juz na ukonczeniu i ze go wykonczylem wtedy, ale tak: przegub wymienilem, poduche silnika prawa wymienilem (byla juz troche potargana) a problem jak byl tak zostal. Najgorsze jest to, ze teraz nie jestem jakos pewny autka, mam obawy czy mi sie cos nie urwie w trakcie jazdy. Auto prowadzi sie dobrze, nie sciaga na zadna strone, zawieszenie przed tym incydentem bylo ok, niedawno autko przeszlo przeglad techniczny bez problemow. Co to moze byc, bo juz brakuje mi pomyslow :-( Help!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej N., to wrrrrr słychać z silnika czy może z układu wydechowego.

Auto na podnośnik w serwisie i gazować a niech 1 osoba nasłuchuje skąd ten dźwięk idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

To jest jakos powiazane z przekazywaniem napedu na kola. Na luzie nic sie takiego nie dzieje. Nie jest to tez sprzeglo, bo to zjawisko wystepuje jak juz sprzeglo jest calkiem puszczone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej N.

Tez mysle, ze cos sie moglo z poloska stac. Jak obracalem kolem przy podniesionym aucie to mialem wrazenie ze poloska troche bije :( Co ciekawe w czasie jazdy z wiekszymi predkosciami nie wyczuwam wibracji.

 

Maniek-ol - ja mam 1.6 wiec nie mam tego lozyska dodatkowego.

 

A czy zuzyty przegob wewnetrzny moglby takie dzwieki/drgania powodowac? Jutro postaram sie nagrac te dzwieki i gdzies zamiescic, zeby bylo bardziej jasne o czym mowa.

 

Dzieki wszystkim za odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podnośnik do góry i posprawdzać wszystkie osłonki termiczne układu wydechowego, niekoniecznie na luzie będziesz to słyszał. Podczas jazdy silnik ma zupełnie inne obciażenie. Temat przerabiany osobiście. (niskie auto i za szybko wzięty spowalniacz). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...