Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Demontaż boczków?


misiekwaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko jak zdemontować boczki drzwi przednich w N16 przed liftem HB 3drzwiowej, dokładniej to gdzie są śrubki, zatrzaski, na co trzeba uważać żeby niczego nie pourywać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nic trudnego. Na początke delikatnie śrubokrętem owiniętym np. szpatką musisz podwazyć osłonke oparcia na drzwiach, zaczynajac od strony zamka drzwiowego. Podnasząc wszystko do góry wyciągasz podłokietnik a następnie osłone sterowania szybami elektrycznymi. Wszystkie te elementy przykrywaja 3 śruby - czyba 13. Potem musisz odkręcic dwa wkręty na dole drzwi - śrubokręt krzyżakowy. Potem pod osłona lusterka masz mały zatrzask, który też wykręca sie srubokrętem. Na koniec pozostało tylko delikatnie pociągnąć do siebie całe poszycie drzwi zaczynajac od dołu - masz tam nawet taki otwór, który ułotwi złapanie boczka drzwiowego. Odciagasz go do siebie (wyskoczy z chyba 3-4 zatrzasków) i delikatnie podnosisz go góry.

To wszystko. Miłej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz elektryczne szyby ?

Tak mam

 

[ Dodano: Sro 07 Lis, 2007 19:48 ]

Generalnie to nic trudnego. Na początke delikatnie śrubokrętem owiniętym np. szpatką musisz podwazyć osłonke oparcia na drzwiach, zaczynajac od strony zamka drzwiowego. Podnasząc wszystko do góry wyciągasz podłokietnik a następnie osłone sterowania szybami elektrycznymi. Wszystkie te elementy przykrywaja 3 śruby - czyba 13. Potem musisz odkręcic dwa wkręty na dole drzwi - śrubokręt krzyżakowy. Potem pod osłona lusterka masz mały zatrzask, który też wykręca sie srubokrętem. Na koniec pozostało tylko delikatnie pociągnąć do siebie całe poszycie drzwi zaczynajac od dołu - masz tam nawet taki otwór, który ułotwi złapanie boczka drzwiowego. Odciagasz go do siebie (wyskoczy z chyba 3-4 zatrzasków) i delikatnie podnosisz go góry.

To wszystko. Miłej zabawy.

 

Że nie trudne to sie domyślam :one: w matizie zdjęcie boczków zajmowało mi juz po wrpawie ze 3 min, ale tam wiedziałem co jest gdzie i nie było tam elektryki, na boczkach :D .

Najgorszy będzie pierwszy raz ;), ale zanim się za nie zabiorę to wolałem zapytać niż kombinować i coś pourywać, lub porysować. Trzeba znaleźć teraz jakieś ocieplone zadaszone miejsce i do dzieła :diabel2: a w najgorszym wypadku poczekać do wiosny :(

Dzięki serdeczne.

Ps. A może wiesz jeszcze jak sciągnąć te całe plasytkowe poszycia z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. A może wiesz jeszcze jak sciągnąć te całe plasytkowe poszycia z tyłu?

Spokojnie sobie z tym poradzisz. Grunt to delikatne podejście z głownym naciskiem na pierwszą czynność, czyli zdjęcie podłokietnika.

Co do plasyków tylnych to podstawowe pytanie ile masz drzwi. Ja mam u siebie tylko 3 wiec aby dostac sie do tylnego poszycia trzeba najpierw zdjąć tylne boczki trzymające półkę a resztę chyba wyciąga sie tylko z zatrzasków bo nie zauważyłem tam nigdzie żadnych śrubek itp. Jeśli masz 5 drzwi to demontaż tylnego poszycia powinien wyglądac tak samo jak i przednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps. A może wiesz jeszcze jak sciągnąć te całe plasytkowe poszycia z tyłu?

Spokojnie sobie z tym poradzisz. Grunt to delikatne podejście z głownym naciskiem na pierwszą czynność, czyli zdjęcie podłokietnika.

Co do plasyków tylnych to podstawowe pytanie ile masz drzwi. Ja mam u siebie tylko 3 wiec aby dostac sie do tylnego poszycia trzeba najpierw zdjąć tylne boczki trzymające półkę a resztę chyba wyciąga sie tylko z zatrzasków bo nie zauważyłem tam nigdzie żadnych śrubek itp. Jeśli masz 5 drzwi to demontaż tylnego poszycia powinien wyglądac tak samo jak i przednich.

Mam również 3 drzwiową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładać nowego tematu a chciałbym się dowiedzieć coś o fabrycznych tweeterach. Bo mam plan co do nagłośnienia i to dość ciekawy i moje pytanie brzymi czy one są mocne. Mój plan w drzwi Signat ONYX 165mm tweetery z przodu zostają. TYŁ - JBL 4x6 odcięty sy zwrotnicami na tweetery tytana 35w i chciałbym bez ingerencji w te słupki. Wiem że powiecie żebym zrobił diury w półce i dał elipsy 6x9 ale poprostu chce schować jak tylko się da te kable uporczywe. Miałem coś takiego zrobione w astrze tylko w innej kombinacji. Przód blaupunkt 3 drożny i jeszcze tweetery oryginalne tył : signat z resztą ten sam bo miają 2 miesiące z tweeterami tytana i zabawie z fadrem czyli tył głośniej niż przód to grało naprawde przyzwoicie / w przód miałem dać signaty też ale nie zdąrzyłem. A następne pytanie to mam fabryczne radio ze zmieniarką i bardzo mi się to podoba i nie mam zariu zmieniąć więć chyba ten plan co do nagłośnienia jest dobry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z Twojego opisu wygląda to na przyzwoity zestaw. Przedni zestaw bedzie brał jeszcze lepiej jak wygłuszysz przednie drzwi matami. Koszt nie wielki a poprawa dzwieku murowana. Co do tyłu to ja osobiście nie jestem zwolennikiem montażu głosników w tylnej półce. W poprzednim aucie podziurawiłem półkę i potem miałem problem z jej demontażem, wiec w almerze nic takiego juz nie robiłem. Wiem, że jest to najlepsze miejsce do ich montażu i najlepsze co do jakości dzwieku. Ale znowu rozmiar głośnika 4x6 super dzwieku nie da.

Nie zastanawiałeś sie nad rezygnacją z wymiany tylnych głosniczków a montazu jakiegoś małego wzmacniaczka i subwoofera do bagażnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chce suba bo wiem jedną rzecz po jakimś czasie strzelają plastiki i reszta pierdół kumpel ma w audi kombi A4 dwie skrzynie gra tak że samochód chodzi na sztywnym zawiasie ale jak sie przejedziesz bez radia to wszystko gra boczki w drzwiach, podsiufitka - poprostu bardzo szybko się samochód wytłukuje. Wiesz jestem z pod wawy a na tym wyciszeniu poprostu się nie znam robiłem to matami app ale nie byłem zadowolony poprostu jakoś tak bez płciowo było. Mimo że zrobiłem tak jak zalecali ale szczerze to nie lubie teog robić nie mam cierpliwości - możę by mi ktoś pomógł z tym znasz kogoś

 

Szczerze to zastanawia mnie jeszcze czy fabryczne radio wytrzyma bo przecież jak patrzyłem na te głośniki co są to mają możę 20watt to ciekawe ile radio ma :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez ma u siebie przednie drzwi wygłuszone matami APP i naprawdę jestem zadowolony - poszycie drzwi od wewnątrz, potem wszystko za tapicerką (zaklejenie otworów) i na koniec miejscami do wewnątrz tapicerka dzrwiowa.

Do do radyjka to też kiedys nad tym myśłałem. Mam u siebie oryginał plus zmieniarka Alpina, z przodu DLS B6 a z tyłu jak narazie serię. Wszystko gra bardzo ładnie - no może tył jest za słaby - powoli też przemieżam sie do zakupu głośników 4x6. Wymien najpierw głośniki a dopiero później sam stwierdzisz czy warto wymieniać radyjko czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj gadałem z kumple który zakłada car audio i powiedział żębym nie wyciszał samochodów które mają 3 furtki gdyż ciężar tych mat spowoduje obsunięcie się drzwi więc jak coś to żębym to robił już w 5 furtkach i szczerze powiem przemówiło to do mnie bo z tym kumplem zakładałem do astry i on to projektował według mojej wizji, a co do radia to szczerze mówiąc musze pomyśleć jak to sensownie podłączyć by jak najmniej obciążać radio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygłuszenie mam już od 3 lat i tylko raz jedne drzwi na przeglądzie delikatnie musieli podnieść do góry. Poprzednie auto - citroen saxo - też 3 drzwiowy i też miał pełne wygłuszenie. Ani razu przez ponad 5 lat nic nie ruszałem przy zawiasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówie poprostu o tym bo ten koleś naprawde wie co mówi, ja miałem astre F to wygłuszył mi ją całą bez sufitu to było coś :). A co do niego to moge powiedzieć że ma słuch do tego a mało jest fachowców ze słuchem do audio:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu rozmiar głośnika 4x6 super dzwieku nie da.

 

A czy do naszych almerek bedzie pasowal kazdy glosnik 4x6? Bo ja ostatnio przymierzałem jakieś i mi wogóle dziurki nie pasowały. Musiałbym albo z jednej albo z drugiej go przykręcić. A może wiecie, jaki, jakiej firmy by pasował bez problemu i dystansów? Byłbym wdzięczny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalny bo tak to potrzebne są dystanse

Potwierdzam. Ale to je podobnie jak z montażem nowych przednich głośników. Też bez dystansów sie nie obędzie i to nie tylko ze względu na głebokość osadzenia głosnika. Może być zrobiony nawet z cienkiej płyty MDF ale musi on być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linka do aukcji nie podam ale za to dam linka do tematu na naszym klubowym forum. Jeden z naszych kolegów zajmuje sie produkcją dystansów z MDFu. Skontaktuj sie z nim i ewentualnie zamów. Kilka osób z klubu już korzystało z jego usług.

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=32906

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie powinny pasować bo dystans jest dorabiany pod wymiar głośnika. W almerze jest okrągły wiec bez udziwnień. Jest też koleś na allegro ale nie znam opinii o nim wiec i ciężko mi doradzić.

PS Spróbuj jeszcze na PW do naszego klubowego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo znajomego, do którego mógłbys podjechac to nie mam. Ale tak sobie myśle, czy nie warto uderzyć do jakieś firmy car audio. W Warszawie troche ich jest: Klinika dźwieku, Galeria tonów itd. Może oni pomogą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...