Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

zaparowane szyby


Gość Willow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiła się mokra pogoda i szyby w moim NOTE'ku zaparowują niemiłosiernie :/

Wystarczy wsiąść do auta z mokrymi butami lub mokrą kurtką i po chwili świata nie widać :/ Zajechałam dzisiaj na pocztę, zostawiłam auto na jakieś 20min, wracam, a szyby białe :(:

Oczywiści po włączeniu osuszania szyby wróciły do normy, ale zastanawi mnie w czym problem. Poradzcie ... może trzeba coś przejrzeć, wymienić, odkręcić :?: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w jakim stanie jest filtr przeciwpylkowy? To czesta przyczyna zaparowanych szyb

Auto użytkowane od połowy września, więc wydawałoby się, że filtry powinny być OK.

Dziękuję za sugestię - postaram się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam tylko, ze zwrócić należy uwagę, także na rzeczy wożone w aucie które mogą mieć własności higroskopijne np. papiery, gazety, piasek na wspominianych wycieraczkach, jakieś dodatkowe szmatki w bagażniku itp., itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale mnie nie pociesza fakt, że przy otwartym obiegu powietrza, czystych dywanikach (może poza tym pod kierowcą) i braku higroskopijnych materiałów wewnątrz zaparowane szyby to norma :zdziw:

Nie cierpię zaparowanych szyb i wydawało mi się zawsze, że nowe auta nie powinny z tym mieć problemu ... coż ... byłam w błędzie :zly2:

Przyjdzie pokochać taki stan, jak i całego NOTE'ka z resztą też ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś starą Vectrę z 1992 roku i to auto prawie nie parowało. Nawet jeśli w zimie się długo w nim siedziało lub... :D :diabel2: No... wtedy to był jedyny moment, gdy potrafił szybko zaparować. :027: :one: Ale wracając do rzeczy - ja też kiedyś myślałem, że nowe auto musi mieć jakąś super sprawną wentylację, która powoduje, że auto mało paruje, a jak już to zrobi to można je błyskawicznie odparować.

Nic bardziej błędnego. Jak wspomnieli koledzy, nowe auta są dużo szczelniejsze od starszych (zwłaszcza jak mają klimę), więc i parowanie jest większe. Moja Almera niestety też potrafi szybko zaparować, a jak pogoda jest naprawdę upierdliwa, to nie chce zbyt szybko odparować. Wiadomo, zawsze można włączyć klimę, ale... no właśnie, to ma być pomoc w odparowaniu, a nie reguła. :P;)

 

Mam automatyczną klimatyzację, więc gdy naciskam przycisk odpowiadający za nawiew tylko na przednią szybę, to automatycznie otwiera mi obieg powietrza (choć i tak jest otwarty :D ), zwiększa siłę nawiewu i oczywiście... włącza klimę, co mnie niebywale denerwuje, bo jak bym chciał, to sam bym ją sobie włączył. :P Jajko mądrzejsze od kury. :one: ;)

 

Żeby auto błyskawicznie nie zaparowało, to poza wspomnianymi poradami, które napisali koledzy, warto też zdjąć kurtkę przed wsiadaniem do auta. Wiem, że minusowe temperatury do tego nie skłaniają, ale to przecież kurtka/płaszcz są pierwszą linią kontaktu z "mokrą" pogodą więc niech sobie leżą z tyłu, to i wtedy mniejsze prawdpodobieństwo, że nam od razu przednia szyba zaparuje. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez cos oczywistego dorzuce od siebie:

 

Rozumiem, ze kolega raz na jakis czas czysci szyby od srodka :?: :D

 

Bardzo czesto jednym z powodow szybszego parowania szyba jest wlasnie brud na nich - bardzo dobrze sprawuja sie tu srodki czyszczace z domu przeznaczone wlasnie do szyb...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze kolega raz na jakis czas czysci szyby od srodka :?: :D

 

Jeśli to do mnie, to ja dziewczynka jestem g:)

I oczywiście czyszczę szyby od środka ... od czasu do czasu g;)

 

Notek - sie nie przechwalaj, tylko podziel się informacją co za cudownego specyfiku używasz do szyb ... proszę g:DD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sprawdzonym sposobem jest przedmuchanie zimnym powietrzem (pokrętło w lewo do oporu) [rzez 2-5 minut na 3 biegu.]

 

Klima rozwiązuje problem ale doraźnie. Po jej wyłączeniu szyby pracują bardzo szybko.

Problem narasta gdy włączony jest nadmuch ciepłego powietrza.

Jeżeli muszę włączyć klimę (stojąc w korku), to po powrocie uchylam szybę 1cm (w garażu) aby wnętrze podeschło.

 

Generalnie nie przegrzewać wnętrza samochodu, bo szyby są zimniejsze i występuje zjawisko kondensacji pary wodnej :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Klimę w deszcz włączam aby obniżyć wilgotność powietrza wewnątrz, a nie na zewnąrz ;)

 

2. Omawiamy w tym temacie problem zaparowanych szyb. (a nie wycieczki LETNIE).

 

3. Jak na zewnątrz jest -20 to wilgotność jest baaardzo mała 20-40% i szyby nie będą parować.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kolega NOTEK ma zawsze na wszystko odpowiedź :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a'propos parowania, wczoraj zauważyłem, ze zaczynają mi parować reflektory :029: widoczne zwłaszcza na bokach lampy i w rejonie migaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiat 126p vel Maluch/Kaszlak/Malacz paruje mniej niż full wypasiony Note. :diabel2: :one: ;)

 

Sugerujesz coś :?: g:hmm

 

Jaaaa? :619: Ależ skąd. W życiu. :one: :P;)

 

 

A propos - śliczna kokardka. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...