Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

załączanie wzmacniacz...problem


Gość Wowek_L

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

Mam małe pytanie, czy ktos kiedys probowal wysterować włączanie dodatkowego wzmacniacza przez wyjscie "antenna" z seryjnego radia w Almerze N16? - zwykle CD. NIestety u mnie napięcie jest zbyt niskie aby włączyć normalnie wzmacniacz. Czy ten model radia tak ma? Czy to jakis feler?

Prosze o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jest on niebieski

Z tego co znalazlem to mam przwod do sterowania elektryczna antena i go wykorzysztalem jako remote. NIestety nie mam instrukcji z opisem kabli bo to jest fabryczne radio :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio to Clarion ..modelu nie zerknalem... ale sprawdzilem na wyjsciu antenna mam cale 5,5V... czyli malo..jutro sprawdze w kostce reszte przewodow. Ale chyba najpedzej użyje tych 5,5V... z przekaznikiem albo zlutuje cos na uniwersalnej plytce zeby wysterowac 12V na wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu jest banalne... jak dobrze podpowiadacie :) ... ale najprostszym rozwiazaniem jest przekznik... ktory nabylem droga kupna za cale 3zł :) ...musze dzis go zaimplementować :P

 

Zastanawia mnie tylko czemu mam te 5,5V do sterowania automatyczna antena na 12V ? Nie wiem czy to jest moj Zonk czy cos niedomaga w radiu? Odpowiedni kabelek znalazlem po schemacie kostki nissana (jest gdzies tu na forum). moze to poprostu zly kabelek ?

 

[ Dodano: Pon 19 Lis, 2007 22:50 ]

Ta d*pa... tak napisze bo rozwilklalem zagadke..zły schemat kostki mialem :P Mam zrobione zalaczanie wzmacniacza razem ze stacyjka.czyli jak calego radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...