Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wyeliminowanie PRZEPŁYWKI


Gość CZAJNIK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz wiecie mam zamontowany kolektor ssący z GTI-R do wolnossaceo SR20 i wtryski 444 ale wszystko hamuje przepływka a jest ona podpieta pod SMT6. Pytanie czym ja zastąpić czyli innymi słowy wywalić i podłączyć coś w zamian co nie badzie stawiało oporów czyli jakis mapsensor albo CUŚ innego. moze ktoś pomoże ?? bede wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz smt6 to żaden problem przejść na większą sirednice wywal obudowę a przepływke wsadzasz w rurę fi reszty dolotu a błędne odczyty przepływki korygujesz smt6 i gotowe

Ja mam to samo oryginalna przepływka wskakuje w obudowę z P11 GT fi chyba 70-80mm ale auto nawet nie odpali na takowym zestawie więc trzeba poprzez podniesienia ciśnienia smt6 itd. wystroić na nowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję przepływki głównie z P11 lub Almer GTI, mają one wewnętrzną średnicę fi 80mm.

 

Jak Kiviemu stroiłem Sunnego to zapodaliśmy coś z AUDI V6 też wewnętrzna Fi80mm, na seryjnym kolektorze ssącym i niedoregulowanym rozrządzie osiągneliśmy taki wynik (gorszy wynik na seryjnej przepływce + rozrząd na znaki):

KIVI_2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć... Przy tak zmodyfikowanym silniku z cienką przepływką nie ma co podchodzić zdusza ona wszystko... w Przypadku seri można liczyć na ekstra 4-5Nm i 1-2KM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcis, a masz czym to wystroić? Zastosowanie przepływki z innego auta to nie wszystko.

Wszystko w planach, przez zime troche pokompletuje sprzetu a na wiosne :D

sory za OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

panowie chodziło mi o wywalenie przepływki nie o wsadzenie większej średnicy to jest zbyt proste a owszem mam SMT6 i sobie wystroję... mam zamontowane 4 przepustnice i jakakolwiek przepływka mi tu nie pasuje chcę to zastąpić czymś innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być przepływka i tyle... Map sensor ci tego nie ogarnie jak jest to nieszczęsne i mało wnoszące ITB z GTi-R to praktycznie nie masz skąd brać podciśnień...

Jedynie jakiś Stand Alone zostaje ale to już pewno parę ładnych tysiaczków trzeba szykować.

Ja bym seryjną przepływkę wrzucił w grubą rurę i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podciśnienie masz ale tylko przy całkowicie puszczonym pedale gazu, jak go lekko łuśniesz to odrazu wskakujesz na atmosferę...

Jak jako deflection dasz TPS i zarazam jako analog In to będzie to bardzo nie precyzyjne choć w uzyskaniu mocy maks i momentu nie będzie problemu, gorzej z częściowymi uchyleniami przepsutnicy no i mapa będzie bardzo rozbudowana od wartosci -50 do +50 SMT6 mało płynnie radzi sobie z czymś takim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci napisałem SA z opcją Alfa Z, do młodego grabarza uderz za ok 3,5 tyś zł ma kogoś kto chce sprzedać jakiś programowalny komputer z tą funkcją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...