Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] żarówki H4


Sznurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szukałem i szukałem i nic nie wyszukałem...

 

Wiec chciałbym usłyszeć waszych wypowiedzi na temat żarówek H4 .. bo muszę wymienić u siebie a nie wiem na jakie , a nie chce żeby mi w sklepie doradzano bo oni i tak przeważnie sprzedają byle sie pozbyć..

 

chodzi mi o takie żarówki H4 żeby dobrze oświetlały drogę , nie wiem jakie mam zamontowane ale przyjdzie godz. 17-18 to nic nie widzę jeszcze do tego z przeciwka coś jedzie i lampy w mieście... a w trasie to już nie wspomnę..

 

myślę że coś z philipsa ? czy coś innego mi doradzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips

 

GT 150

Blue Vision

X-Treme

 

Osram

 

 

Silverstar

 

tyle ode mnie za innymi się nie oglądam

 

[ Dodano: Pon 12 Lis, 2007 20:31 ]

aha po wymianie żarówek jedziemy ustawić światełka :)

 

[ Dodano: Pon 12 Lis, 2007 20:36 ]

sznurek a w jakim stanie są klosze lamp,odbłyśniki itp?to też ma duży wpływ na świecenie lamp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dobrym stanie.. znajomy co się zajmuje reflektorami otwierał mi i wyczyścił że jest super..

 

ogólnie wiesz.. chodzi mi o jeden gatunek bo jeden tylko zamontuje do auta a nie 5 jak ty mi wymieniłeś . podaj jeden który ty polecasz i dlaczego ;> jakieś uzasadnienia i konkrety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość AdrianBC

Osobiście testowałem Philipsy Blue Vision H1 w Fiacie Brava:

PLUSY:

+ ładna barwa, gdy się patrzy na reflektor, bardzo białe światło z niebieska poświatą

+ dobrze odbija w nocy wszelkie oznakowania na drodze (białe pasy, znaki, odblaski itp.)

+ w nocy nie męczy tak bardzo wzroku jak standardowa, "zółta" żarówka

+ relatywnie duża żywotność, założone rok temu, świecą do dziś.

MINUSY:

- w nocy i na mokrym asflacie, światło z tych żarówek "wsiąka" i rozmywa się czyli gorsza widoczność

- świeci z mocą taką samą co normalna żarówka o ile nie słabiej.

 

Wczoraj też padła mi jedna żarówka świateł mijania w primerce.

Po przewertowaniu testów w magazynach i forów dyskusyjnych zdecydowałem sie na Philips Power2Night GT150 i takie właśnie jutro kupuje :-). Łączy w sobie cechy Blue Vision i Premium +50%. Cenowo stoją tyle samo co BV czyli ok 55zł za komplet(2szt.) :one: Jak zarzuce je do nissanka to podziele się odczuciami. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jak wiadomo w nissanach siedzą żarówki h4, dostałem od kumpla za free kseonki h1 dające bardzo białe światło, i nie wiem czy będą pasowały ? chodzi o rozmiar i pobór mocy.Kumpel kiedyś włożył inne do swojego auta tylko coś podpiłował. Z góry dziękuje za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość emeryt03

_ZYWY_ na jakiej podstawie twierdzisz, że w nissanach siedzą żarówki h4? U mnie "siedzą" H1, przynajmniej na długich! Poza tym: jak h1 to nie ksenonek. H- to halogenek, a ksenonek to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja zakupiłem jakieś włoskie h4, (18ZŁ szt) fajne białe światło dają ,dołożyłem diodowe pastojówki i całkiem fajny efekt....... ale w czasie deszczu masakra światło się rozmywa :zdziw:

Koś mi mówił że na zimowe i deszczowe pogody super są te żarówki z żołtym światłem.,chociarz mi nigdy się nie podobały!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat żarówek przerobiłem dość dokładnie. Wnioski są takie:

- Osram i tylko Osram, gdyż nie grzeją się na tyle by topić przewody i styki (tak jak to robią tanie żarówki),

- Osram, bo dają prawdziwie tyle światła ile podaje producent,

- Osram, bo laboratoryjnie sprawdzone i porównywane z innymi, dały wynik najlepszy ze wszystkich.

 

A to, czy jest to H1, H4, czy H7 to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowalem wiele zarowek i powiem ci szczerze ze najlepsze okazaly sie zwykle zarowki philipsa takie co na kazdej stacji benzynowej sa po 14 zeta wiec pewnie w samochodowym po jakies 8 - 9 zeta. maja takie zolto-czarne opakowanie. zadne +20 czy +50% wiecej swiatla bo to lipa zakladalem takie i bylo to samo. na tych philipsach jezdzi mi sie najlepiej i w koncu widac cos na mokrym asfalcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...