Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Montaz "nowego" c. zamka


Gość ROKI
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynajac od poczatku, przestal dzialac centralny na pilota i teraz musze kluczykiem w zamku krecic co mi srednio odpowiada, i moje pytanko jest takie czy da rade zamontowac nowa centralke z pilotami, silowniki w dzwiach sa takze odpada (chyba) ich montarz. Da rade zrealizowac ten pomysl??? Ile taka operacja moze kosztowac??? Warto to przerabiac???

 

 

acha probowalem programowac "stary" pilot i nic, nawet nie w chodzi opcje programowania :/

 

Moze jakies inne rady/porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

no ale jak kupisz dodatkowego pilota na allegro to wtedy chyba bedziesz musiał mieć dwa piloty...

stary od alarmu, nowy od zamka

popatrz czy stary pilot rozbraja ci alarm (ew. Immobilajzer) a nie otwiera tylko zamków

jesli tak to odpuścił bym nowego pilota .. bo bedziesz to troche trudne z dwoma sie bujać

 

a jeżeli jest tak jak wyżej znaczy ze centrala łapie sygnał z pilota ale najprawdopodomnie moduł przekaznikowy poszedł

(nie wiem czy to nie jest zespolone w centrali - nie rozbierałem oryginalngo od nismo)

pozdr

 

psssst... dopisuje:

poprawiam sie w P10 w sedanie jest przy prawej nodze pasażera po na dole w przednim słupku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

 

Myśle by zamontować u siebie centralny zamek na pilota, lecz sprawa się komplikuje ponieważ seryjnie jest zamontowana namiastka" centralnego - musze otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem i przyciskiem z drzwi mogę otworzyć pozostałe 3 drzwi, a jak zamykam swoje to wszystkie zamykają się.

 

 

Czy poprostu starą całą instalacje - okablowanie, siłowniki wywala się i zakłada nowe siłowniki, kable i centralke ?

Ile mniej więcej kosztuje centralny zamek "średniej klasy" - czy np coś takiego jest nienajgorsze ?- http://moto.allegro.pl/item268495807_rtx_p...c_zamek_4d.html W sumie zależy mi bym mógł otwierać drzwi z pilota, albo dotychczasowym przyciskiem z drzwi, albo poprostu wsadzam kluczyk i otwierają się wszystkie drzwi oraz nie potrzebuje np funkcji immobilajzera, bo samochód nie posiada kompa i jest to zbędne - ważne by łatwo otwierać drzwi oraz dobrze chronił autko i ostrzegał ;) .

Czy są takie systemy że mają np dodatkowy siłownik (i dodatkowy przycisk na pilocie), który możemy zamontować w bagażniku i z pilocika otwierać tylną klape ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

Fer ... miałem tak samo u siebie...

wystarczy że kupisz 1 siłownik za 20 zł.. nie musi być masters ... wystarczy slave i zamontujesz w dzrwiach kierowcy

 

centrale alarmową kupisz tanio za 100 (plus ew. czujniki)

musisz jeszcze dokupić moduł przekażnikowy za ok 30 zł

bo sterowanie jest plusem a powinno być minusem (lub odwrotnie)

(ale mozesz też go ominąć .. musiałbym pogrzebać....)

 

 

proponuje ci wypiąc oryginalnego swicza w drzwiach już po montażu przy zamku bo bedzie sie sygnał dublował...

nie wiem dokładnie czemu... ale mnie to wkurzało i 3 razy wyciągałem tapiserke z drzwi i wypiałem i jest git

 

odnosnie bagaznika to mozesz kupić dugi siłownik na bagażnik alarmy mają funkcje dodatkowego 1 lub 2 wyjsc i może być otwierany z pilota... ale musisz ciągnąć kable

 

 

 

kolega z postu też tak może zrobić .. a jak nie chce alarmu to moze kupić sterowanie dwukanałowe z dwoma pilotami za 45 zł na alegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje ci wypiąc oryginalnego swicza w drzwiach już po montażu przy zamku bo bedzie sie sygnał dublował...

nie wiem dokładnie czemu... ale mnie to wkurzało i 3 razy wyciągałem tapiserke z drzwi i wypiałem i jest git

 

dzieje się tak gdyż centrala dostaje 1 sygnał z pilota że musi zamknąć drzwi, zamki się zamykają a następnie dostaje drugi impuls z seryjnego switcha że musi znowu zamknąć drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie alarmu nie potrzebuje. Po 21 latach powoli odmawia posłuszeństwa jeden siłownik, jeden już się poddał i ogólnie chciałbym założyć cały nowy system.

 

Jakie firmy/zestawy są dosyć dobre :?: - tzn np że po pół roku się nie zepsuje i będe musiał kombinować ...

 

Mniej więcej coś takiego by mnie interesowało -

http://moto.allegro.pl/item270983578_sam_z..._z_pilota_.html

 

http://moto.allegro.pl/item269289469_zamek...kania_szyb.html

 

http://moto.allegro.pl/item271842830_centr...uuuuuuuper.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

ten pierwszy jest oki.. ale po co chcesz wymieniać działające siłowniki?

lepiej wymien uszkodzone tylko

te oryginalne kosztują chyba 425 zł (do P10) i są lepsze niz te na rynku

ja bym wymienił uszkodzone .. wstawił w drzwiach kierowcy i jak chcesz do bagażnika i tyle

 

 

 

a jak chcesz to możesz zrobic odpalanie zdalne :) na dodatkowym kanale

żartuje .. ale mozna też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co chcesz wymieniać działające siłowniki?

lepiej wymien uszkodzone tylko

Jeżeli aktualne siłowniki się zablokują nie można otworzyć drzwi manualnie - są zablokowane bo wszystkie "cięgna" przechodzą przez siłownik i trzeba prawie rozrywać tapicerke w zamkniętym samochodzie by dojść do siłownika przez co już przechodziłem :( Teraz już 4 miesiąc jeżdże bez tapicerki w jednych drzwiach bo zerwał się plastik którego nie można kupić ...

A dodatkowo seryjne siłowniki nie mają kabelków tylko są na wtyczki więc i tak trzeba robić od nowa instalacje raczej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość heineken72

oki... skoro tak działaja to wymieniaj...

mam na koniec małą uwagę...

mi sie 1 spalił bo był tak zamontowany że po uszczelce leciała woda i po cięgle leciało do środka siłownika .. (był zamontowany pionowo)

nastepny zamontowałem poziomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...