Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

problem ze skrzynią


Gość maly1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:/ witam mam mały problem jestem posiadaczem puż 2 maximy teraz posiadam w wersi usa i mam taki problem podczas jazy słysze jakieś rechotanie tak jak by wy skrzyni ale jak przycisne sprzegło to znika ale niewiem czy to nie jest czasem łożysko na sprzegle ale w czasie jazdy też daje sie we znaki prosze pomuszcie boje sie czy to czasem nie siada mi skrzynia i ile wchodzi oleju do skrzyni oczywiście chodzi o manuala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:/ witam mam mały problem jestem posiadaczem puż 2 maximy teraz posiadam w wersi usa i mam taki problem podczas jazy słysze jakieś rechotanie tak jak by wy skrzyni ale jak przycisne sprzegło to znika ale niewiem czy to nie jest czasem łożysko na sprzegle ale w czasie jazdy też daje sie we znaki prosze pomuszcie boje sie czy to czasem nie siada mi skrzynia i ile wchodzi oleju do skrzyni oczywiście chodzi o manuala

 

Z forum: ja, Szalony i WielkiWac przerabialismy ten problem (moze ktos jeszcze i sie nie chwalil). Mi kazdy mechanik mowil co innego, to ze w silniku lozysko jakies, to ze cos ze sprzeglem :) az Szalony przylozyl swoje ucho i powiedzial ze lozyska czas wymienic w skrzyni. Przy malych predkosciach slychac to szczegolnie, lub na wolnych obrotach, jednak po wcisnieciu sprzegla dzwiek znika <- taki objaw? jak tak to czeka Cie wydatek okolo 1500zl (lozyska w skrzyni). Jako pocieszenie moge napisac, ze to normalka w manualu, ja przy 150 tys wymienialem, niektorzy mowia, ze co 100 inni ze co 150 tys trzeba je wymieniac. Po wymianie zrobilem juz 20tys i cisza, kultura pracy wieksza :) nie jeczy tak itp :) To jeden z minusow manuala :(

 

Co do pytania, o ile dobrze zapamietalem to lozysko na sprzegle pracuje jak wciskasz sprzeglo, czyli powinno wtedy halasowac, a tu masz halas jak skrzynia chodzi czyli jak puscisz sprzeglo. Poprawcie mnie jak sie myle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest skrzynia, jednakze sprawdz tez czy to nie lozyska w kolach bo one daja identyczny halas.

Jesli to skrzynia to bedziesz tam mial 6 lozysk, wymien wszystkie i problem z glowy na kolejne lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam to jeszcze raz ja maly1 dzisiaj jadonc do pracy zaniknełe mi 1 i 2 a reszta biegów wchodzi

i już nie wiem co to jest ale coś mi się zdaje że to będzie wymiana skrzyni ale ile to będzie kosztować pewnie z 600zł.nie wiem czy to czasem nie jest wina synchronizatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaniknełe mi 1 i 2 a reszta biegów wchodzi

No nie wiem, ale w skrajnych przypadkach zużycia łożysk, wałki nabierają takiego luzu, że i z biegami są problemy. Tylko, że to akustycznie, wcześniej, daje znać o sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie jak pisze B12.... jesli to od lozysk bylyby odpowiedzialne za brak 1 i 2 to powinnienes je naprawde mocno slyszec.

Jesli zas chodzi o skrzynie to za 600zl chyba nie dostaniesz i zastanow sie czy lepiej kupowac uzywke, czy doprowadzic do porzadku swoja skrzynie i miec pewnosc ze jestw srodku jak nalezy!

Jesli masz mozliwosc odstawic Maxi i poruszac sie innym pojazdem, to ja bym proponowal wyciagnac skrzynie i zobaczyc co tam w niej jest nie tak.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że słyszałem jakieś dziwne drgania w gałce od biegów ale nie wiedziałem co to może być ok postaram sie ja rozebrać i zobaczyć jak to jest z tymi łożyskami dzięki za informacje dla wszystkich

 

[ Dodano: Sro 14 Lis, 2007 13:16 ]

witam to jeszcze raz ja ale jak zgasze auto to powinienam wbic 1 albo 2

czy to tesz jest niemożliwe a czy wodziki mają coś do znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że słyszałem jakieś dziwne drgania w gałce od biegów ale nie wiedziałem co to może być ok postaram sie ja rozebrać i zobaczyć jak to jest z tymi łożyskami dzięki za informacje dla wszystkich

 

[ Dodano: Sro 14 Lis, 2007 13:16 ]

witam to jeszcze raz ja ale jak zgasze auto to powinienam wbic 1 albo 2

czy to tesz jest niemożliwe a czy wodziki mają coś do znaczenia

 

drgania na galce i dziwny szum pod maska odrazu sygnalizuja klopoty ze skrzynia. Masz tak wyrabane lozyska (luzne) ze wkladajac biegi elementy synchronizatora nie trafialy sobie na zabki i je po prostu zjadlo. A z racji ze pierwszy i drugi bieg sa na jednym walku i maja wspolny synchro dlatego oba poszly sobie na spacer.

 

juz ci mowie z gory ze synchronizator do 1 i 2 biegu plus lozyska wyniosa cie wiecej jak uzywana skrzynia ze szrotu. tylko znow skad wiesz jaka bedzie kondycja takiej skrzyni.

 

z mojego doswiadczenia wez wyjmij skrzynie zawiez do mechaniora rozbiercie ja wymiencie synchro 1 i 2 ( nie zapomnij ze biegi tez musisz kupic), wymiencie lozyska i gotowe. przynajmniej beddziesz wiedzial co masz a nie kolejny trup ze zlomu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dzisiaj wymieniłem skrzynie kupiłem za 800zł i gościu nawet mi dał gwarancje haha.I już ją założyłem całkiem inne auto 0 szumu nic super.a starą daje do remontu i wystawiem na sprzedasz.musze tylko jeszcze gdzieś zamówić lożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was dzisiaj wymieniłem skrzynie kupiłem za 800zł i gościu nawet mi dał gwarancje haha.I już ją założyłem całkiem inne auto 0 szumu nic super.a starą daje do remontu i wystawiem na sprzedasz.musze tylko jeszcze gdzieś zamówić lożyska.

 

to rewelacyjnie trafiles, pogratulowac, oby nie robila psikusow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...