Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] stukanie przy puszczaniu sprzegła


pastello
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny objaw stukniecia przy puszczeniu sprzegla na 1 i 2 biegu przy wiekszych predkosciach jest to nie odczuwalne, szukalem podobnego tematu w w opcji szukaj ale znalazłem tylko na forum sunnego ze to moze być poduszka po silnikiem, czy ktos ma moze jakies sugestie? Powiem ze mocno mnie irytuje i nie wiem czy mam sie bardzo martwic? jezeli podobny temat byl juz poruszany to sorki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to na poduszki lub luzy w przednim zawieszeniu musisz sprawdzić jak to wszystko wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było podobnie, znaczy takie stukanie przy zmianie obciążenia - okazało się, że przegub tak dziwnie wyrobiony, że stuka nie przy skręconych kołach i to tylkoo taki pojedynczy stuk, a niepotrzebnie wymieniłem poduche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość maacieq

Przy zmianie obciążenia (porzy b. ostrym ruszaniu albo po wrzuceniu 2-ki również po ostrym starcie stuka na prostych kołach z okolic lewego koła, jak jest zimno to przy skręcie też coś puka ( tak samo tylko wolniej porporcjonalnie do pręskości)

 

Stuki są ciche i nie zawsze występują.. czyli do wymiany mam PRZEGUB ZEWNĘTRZNY i do tego dokupić osłonę????? :/ :/ :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuki są ciche i nie zawsze występują.. czyli do wymiany mam PRZEGUB ZEWNĘTRZNY i do tego dokupić osłonę????? :/ :/ :/

fakt, napisałem że przegub ale kurła co mechanik to pomysł i dopiero ostatnio wyszło, że łożysko :zdziw:

w takich przypadkach trudno o dobrą diagnozę w początkowej fazie "choroby" :)

 

[ Dodano: Pią 07 Mar, 2008 14:57 ]

Mam wyciek, przy zmianie obciążenia (porzy b. ostrym ruszaniu albo po wrzuceniu 2-ki również po ostrym starcie stuka na prostych kołach z okolic lewego koła, jak jest zimno to przy skręcie też coś puka ( tak samo tylko wolniej porporcjonalnie do pręskości)

A przy tego typu stukach to na 99% przegub, stuki przy ruszaniu na skręconych kołach - przegub zew. Zazwyczaj w sklepach są w zestawie z osłoną, smarem i opaskami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

witam zlap sobie za pół oś i sprawdz czy nie ma luzu w przegóbie zarowno wewnętrznym jak i zewnetrzym. ja własnie jestem w trakcie naprawy tez myslałem ze jakaś poducha badz cos w zawieszeniu bo było słychać pukniecie przy ruszaniu zmianie biegów i szarpnięcie takie delikatne a to jednak okazał sie przegób wewnetrzny jeden komplet igielek postanowił sie wydostać nie ma co skladać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarciu1111

wewnętrzny to tylko szrot heh najpierw mieli miec w kazdym sklepie ale jak przyszlo co do zamowienia to nigdzie nie ma heh do aso to nawet nie dzwonie odkąd usłyszałem cene za trybiki do 5 biegu heh całą pół oś kupilem niedrogo nawet dałem opis ze moze byc uszkodzony przegób zewnetrzny z przesylka niecałe 150 pln i w 2.0 silnikach pasuje p10 do p11 i na odwrót przynajmniej krótka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wymieniłem sprzęgło na nowe i niepokoi mnie następująca sprawa: o ile na 1 i wstecznym ruszanie odbywa sie płynnie to na 2 biegu płynne ruszenie bądź płynna jazda na półsprzęgle wymaga ode mnie chirurgicznej dokładności w operowaniu sprzęgłem i pedałem gazu, inaczej tłucze silnikiem tak jakby puścić sprzęgło na postoju przy pracującym silniku, czy taka sytuacja jest normalna, pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...