Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] Dziwne odgłosy od strony kierowcy


Gość Majki_Wawa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Majki_Wawa

Witam Was

 

Szukalem szukalem i nic nie podchodzi pod to co sie dzieje w mojej Primerce.Objaw jest dosc dziwny a mianowicie:

 

Podczas jazdy z okolic miedzy przednimi lewymi drzwiami a przednim lewym kolem slychac czasami dziwny odglos stukania,brzmi to tak jakby ktos uderzal rurka w metal.Szukam po samochodzie i nie mam pomyslu od czego zaczac.Wiem ze na forum to trudno zdiagnozowac ale szukam pomyslu na to co moge wykluczyć.

 

Problem ten jest o tyle dziwny ze nie stuka to zawsze.Jak jade po nierównosciach to jest cisza,jak wjezdzam na garby tez jest cisza.Natomiast jak hamuje,albo ruszam z miejsca,jak jade powoli lub jak wjezdzam w "rozstepy" lub pekniecia w asfalcie to dosc czesto slychac ten dzwiek.Jak samochod stoi w miejscu i sie nim kolysze gora dol to dzwieku tego nie ma.

 

Szukam przyczyny bo nie wiem czy przypadkiem nie jest to cos co zagraza bezpieczenstwu jazdy i jesli ktos mial podobny przypadek to licze na odpowiedz.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu uniósłbym samochód i poruszał kołem czy nie ma luzów na zwrotnicy lub wahaczach. Bo nie piszesz czy to sprawdzałeś. Może mieć luz na łączniku stabilizatora tylnej osi, w P10 stabilizator jest z tyłu (w P11 z przodu), a nieraz dzwięk jaki roznosi się w kabinie może zmylić.

 

[ Dodano: Wto 13 Lis, 2007 22:16 ]

moze jakies pomysly macie jak zrobic te drzwi zeby tak sobie nie lataly gora dol...??

Na Allegro można kupić zestaw naprawczy do drzwi są to takie mosiężne tulejki. Widziałem je jakiś czas temu. Musisz poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro można kupić zestaw naprawczy do drzwi są to takie mosiężne tulejki. Widziałem je jakiś czas temu. Musisz poszukać.
znalazlem je po 119zl plus paka :/ drogo baaardzo drogo lepiej juz przejechac sie na zlom i wymontowac jakies dobre zawiasy... a zaplace moze ze 40 zl za obie strony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem n a100% to zawiasy. mialem podobny objaw i po naprawie jak reka odjol. a zrobilem tak ze wyjelem zawias umnie dolny, nastepnie pod prase odzxielenie wszystkich elemoentow i spawanie. teraz nie ma zadnych luzow jak i stukow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

drzwi,tez sie nad tym zastanawiam.Dzisiaj nimi sobie machalem na boki i gora dol.Delikatny luz jest ale nie slyszalem tego dzwieku ktory sie wydobywa podczas jazdy.W ogole nie udalo mi sie tego dzwieku wydobyc w momencie jak samochod stoi w miejscu.Dzwiek dokladnie dochodzi tak jakby z drzwi lub z przedniego lewego kola.Luzow na kierownicy nie mam,jak kolysze samochodem w tym miejscu nie slychac zadnych stukow,dzwiekow itp.Moze cos o cos sie po prostu obija....no nic,chyba trzeba bedzie do mechanika pojechac zeby obejrzal zawieszenie........choc to chcialbym wykluczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delikatny luz jest ale nie slyszalem tego dzwieku ktory sie wydobywa podczas jazdy.

W ten sposób go nie usłyszysz. Jeśli faktycznie winne są zawiasy, to dźwięk występuje gdy nadwozie pracuje, przy przeciążeniach, szczególnie przód - tył. Spróbuj z się przejechać z uchylonymi drzwiami, żeby się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

a wiec dzisiaj zmieniajac oponki na zimówki obejrzalem sobie dokladnie cale zawieszenie po tej stronie co stuka.Nie ma tam zadnych luzow,ani na wahaczu ani na drazkach.Za to zaobserwowalem takie cos iz jadac z otawrtymi drzwiami dzwieku tego nie moza wydobyc z autka,ale jak sa one zamkniete to odglos ten sie pojawia.Czyli jednak drzwi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...