Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] QG18 almera - primera


chemmist
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Orientujecie sie czy silniki wkłądane do almer i primer z 2001r. 1.8 różniły się? Czy np kompletne głowice są zamienne?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marti pisze dobrze, i do tego w obu przypadkach. Mnostwo ludzi narzeka na awaryjnosci krotka zywotnosc tych silnikow. Szczerze nie polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QG18 wstępnie nissan reklamował i ocenial jako super fajny mało awaryjny oszczędny i ekonomiczny silnik.Jednak klienci po czesci takie jak pierscienie panewki i tłoki to wlasciciele nissana 1.8. Silnik potrafiał spalic 2 litry oleju na 1000km i wiele razy był kompletny wymieniany na gwarancji.Do tego dochądz smieszne sytuacje type CHECK ENGINE łancuch rozrzadu sie rociaga i silnik świruje mialo to tez przypadku w silniku 15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QG18 wstępnie nissan reklamował i ocenial jako super fajny mało awaryjny oszczędny i ekonomiczny silnik.Jednak klienci po czesci takie jak pierscienie panewki i tłoki to wlasciciele nissana 1.8. Silnik potrafiał spalic 2 litry oleju na 1000km i wiele razy był kompletny wymieniany na gwarancji.Do tego dochądz smieszne sytuacje type CHECK ENGINE łancuch rozrzadu sie rociaga i silnik świruje mialo to tez przypadku w silniku 15

 

narazie nie moge tego potwierdzić, jeździ dobrze, nie bierze oleju, moze za krótko jeżdżę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że silnik w almerze / mam 1,8 / to kompletny badziew.Po 50 kkm zaczął

żłopać olej jak wściekły. Nie moge pojąć, jak w tak renomowanej marce jak nissan mogło to się zdarzyć. Prawdopodobnie jest to mój pierwszy i ostatni nissan. Na szczęście na rynku jest duża konkurencja, wiec nie będzie problemów z wyborem.

Postawa firmy nissan po stwierdzeniu że winne są zapiekające pierścienie, jest dla mnie

szokująca. Po gwarancji- to problem klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge pojąć, jak w tak renomowanej marce jak nissan mogło to się zdarzyć. Prawdopodobnie jest to mój pierwszy i ostatni nissan

W każdej marce zdarzają się "wadliwe" egzemplarze. Myślisz że jak pójdziesz do konkurencji to kupisz super auto? Zawsze jest prawdopodobieństwo że trafisz "bubla"

 

(...). Po gwarancji- to problem klienta.

Pokaż mi markę która nie ma takiego podejścia? Większość tak podchodzi,kasa na pierwszym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym się z Tobą zgodzić, gdyby dotyczyło to tylko mojego auta. Tymczasem problem ten dotyczy bardzo wielu egzemplarzy nissana, o czym można dowiedzieć się czytając dokładnie to forum a ponadto było to opisywane w "Auto Świecie" i w Motofaktach.

I dlatego dziwię sie nissanowi, że nie podjęto dotychczas męskiej decyzji, tak jak w przypadku reflektorów / bublowatych/. Nie slyszałem jeszcze aby silnik wytrzymywał zaledwie 50000 km. Przecież jest to jedna z najtrwalszych części pojazdu. Czy Ty wiedząc o tym, kupilbyś nastepnego nissana ? Zapewne słyszałeś gdzie jest produkowana Tiida ?

Dlaczego nissan decyduje sie na produkcję nowego modelu w kraju, gdzie raczej trudno będzie o wykfalifikowaną kadrę ? Skoro w W.Brytanii nie udało się uzyskać wymaganego poziomu jakości, to uda się to w Meksyku ? Bublowaty silnik to nie jedyna wada nissanów.

Częstym awariom ulegały np. sondy lambda a i cały samochód jest wykonany niestarannie i niechlujnie. Zupełnie inaczej sprawa by wyglądała, gdyby nissan przyznał sie do tych błędów i w wadliwych pojazadach usunął te usterki bezpłatnie, a nie z częściową odpłatnością / po gwarancji /. Takiej firmie można by zaufać, bo człowiek miałby świadomość że w razie czego ma do czynienia z poważną, odpowiedzialną firmą.

Proszę mnie zrozumieć, nie chodzi mi o usterki wynikajace z normaknej eksploatacji lecz o usterki wynikające z użycia niewłaściwych /byle jakich/ części i podzespołów oraz partrackiego montażu a i niekiedy ze złym zaprojektowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc wadliwe miałem na myśli całe modele, a nie pojedyńcze sztuki....

Sam jestem posiadaczem almery z takim silnikiem. Też już remontowałem go(zdążylem w okresie gwarancji), jak narazie nic się nie dzieje z nim...

Myślę że dlatego nie podjeło się akcji remontowania silników ponieważ szkoda im kasy. Nie porównuj wymiary reflektorów, które można wymienić w max. 1h, a remont silnika,przy którym musisz zostawić auto na kilka dni,zapewnic klientowi auto zastępcze itp. Koszty są dużo większe... Myślę że zmiana produkcji Tiidy na Meksyk nie wynikała z tego że w W.Brytanii nie dawali sobie rady, tylko produkują tam inne modele

Co do lambdy to nie wiem... jeszcze jej nie wymieniałem.

 

W każdej marce masz modele które są lepiej lub gorzej zaprojektowane/zbudowane....

Nie mam zamiaru tutaj bronić strasznie Nissana, bo wiem że w niektórch modelach dał ciała. Ale też nie widzę powodu żeby strasznie najeżdżać na niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak pisze kolega Brt85.Mialem wcześniej kilka toyot.Pierwsze 2 made in japan-lac paliwo i jechać.Następne made in England-2 x uszczelka pod głowica,maglownica,elektryka i wiele innych.Moim zdaniem niska jakość dzisiejszych samochodów wynika z wyścigu na modele,kto pierwszy oraz cięcia kosztów przez księgowych.Niestety coś za coś.Popatrzcie na flagowe modele Mercedesa i BMW.Jedna wielka awaryjna kicha mimo to ,że tanie nie są. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...