Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Oświetlenie wnętrza - skończyło się.


Gość FILIPPO
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem to troche czasu temu ale z tego co pamiętam ten tranzystor który zastąpiłem buz-em 90 to na sto % powierzchniówka .Kostka z dwiema nóżkami i jedną większą przylutowane do płytki. Na twoim zdięciu wygląda to na ten po prawej stronie powyżej simens. Niestety nie mam zdięcia tej płytki a to zdięcie nie nadaje się do obróbki. Pozdrawiam i życze szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Gość fragles13

Wie ktoś może w jaki sposób można wyjąć moduł CONT TIME w primerze P11.144? Odpiąłem cztery zatrzaski, ale moduł nie wychodzi - jakby coś go jeszcze trzymało. Pytam bo nie chcę czegoś uszkodzić - a muszę wymienić ten tranzystor, bo nie działa mi wygaszać podświetlenia wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz go wyjętego z auta to musisz delikatnie podważyć śrubokrętem bo w środku jest dodatkowe gniazdo którego nie widać z zewnątrz. Daj maila to podeślę Ci fotki rozebranego to zobaczysz o co chodzi.

 

ok wrzuciłem na imageshack :

alim2348.th.jpg

alim2347.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Pablo2311, dzięki za fotki. nie wyjmowałem całej skrzynki bezpieczników - wydawało mi się, że można wyjąć sam panel Cont Time. Z fotek w sumie wynika, że problem z wyjęciem wynika z tego, że panel jest podłączony na trzy złącza. Spróbuję wyjąć go nie wykręcając bezpieczników.

A jeszcze jedno pytanie: prawdopodobnie nie da się odpalić samochodu przy wyjętym panelu Cont Time? Skoro w nim jest też centralka NATS..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie też nie wyciągałem całej skrzynki, wyjmiesz go bez problemu

 

Napewno nie otworzysz auta z pilota, moduł obsługuje między innymi alarm, podgrzewanie lusterek, tylnej szyby, ściemniacz oświetlenia, nie wiem jak jest z odpaleniem samochodu - ktoś na forum pisał mi że jest on podłączony z immo, pętlą immo i sterownikiem silnika. Sprawdziłem, w P11.144 nie jest. U mnie padło otwieranie bagaznika i buzzer świateł. Nie bawiłem się w naprawę tylko kupiłem na allegro ( okazyjnie) używany moduł o takich samych numerach, przełożyłem sam moduł, silnik po zamianie modułów PRACOWAŁ, nie gasł. Musiałem tylko zakodować od nowa piloty od centralnego i hula. Gdybyś zdecydował się nan naprawę we własnym zakresie i miał problem z dostaniem części to mam taki moduł uszkodzony więc może coś z niego jeszcze wydłubiesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

artur h pisał, że to jest tranzystor R4383, ale dla pewności po pracy wymontuję tą "czarną skrzynkę" i sprawdzę. Dzięki za chęć pomocy!

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 12:19 ]

Wieczorami mam jakieś problemy z dostępem do forum..

Udało mi się zrobić jako-taką fotkę tego tranzystora, jest to rzeczywiście R4383:

64f7f7a8bf74.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

artur h pisał, że to jest tranzystor R4383, ale dla pewności po pracy wymontuję tą "czarną skrzynkę" i sprawdzę. Dzięki za chęć pomocy!

 

[ Dodano: Sro 24 Cze, 2009 12:19 ]

Wieczorami mam jakieś problemy z dostępem do forum..

Udało mi się zrobić jako-taką fotkę tego tranzystora, jest to rzeczywiście R4383:

64f7f7a8bf74.jpg

 

jaki to typ tranzystora i jak ma wyprowadzenia ten r4383 czy to mosfet, czy to z kanałem P czy N bo chcialem zastąpić to buzaem 90 i mam watpliwosci duze moze ktoś pomoże,poza tym ja mam dwa takie r4383,Jeszcze pytanie czy ten Time Control odpowiada za centralny zamek z kluczyka bo,jak przekrece kluczykiem to zamyka mi jedne drzwi a teraz jak padlo sciemnianie to i centralny zamyka tylko jedne drzwi:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jeśli mogę dołączyć się do tematu ,to mam podobny problem w P-12 .Brak podświetlania stacyjki,drzwi i światła w podsufitce które zapala się w trakcie otwierania drzwi.Sprawdziłem bezpieczniki ,wszystkie są dobre .

 

Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie kolego to jest ten tranzystor w tym module przy bezp[iecznikach, ja zrobilem spiecie i nie dziala mi swiateko w pozycji otwierania drzwi nie przyciemnia sie itd, tam wtym module jest wasnie sciemniacz i u mnie tez bezpieczniki sa dobre przewertowaem wiele tematw i na 90% to pad ten tranzystor w tym module.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ma ktoś może fotkę jak powinien wyglądać wlutowany BUZ 90? Bo czeka mnie taka robótka a widzę że ma 3 stopki i nie wiem jak go "usadzić" na miejscu R3..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Robiłem to troche czasu temu ale z tego co pamiętam ten tranzystor który zastąpiłem buz-em 90 to na sto % powierzchniówka .Kostka z dwiema nóżkami i jedną większą przylutowane do płytki. Na twoim zdięciu wygląda to na ten po prawej stronie powyżej simens. Niestety nie mam zdięcia tej płytki a to zdięcie nie nadaje się do obróbki. Pozdrawiam i życze szczęścia.

 

Czy ten BUZ-90 ma takie samo ustawienie PIN=ów co R-4383? Może PIN=y G,D,S są ustawione inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

koledzy u mnie też wystąpił problem nie świecenia lampek na podsufitówce po zwarciu podczas wymiany żarówki :unsure:

już zaizolowałem obudowę silniczka od syberdachu --na przyszłość, żeby się to nie powtórzyło :whistle: i znalazłem rozwiązanie problemu :

http://www.npoc.co.uk/forum/nissan-primera-p12-interior-light-dont-work_topic44400.html

zamiast tranzystora R4383 wlutujemy BUZ90A i po sprawie :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość tatunko

A JA MAM COŚ JESZCZE DZIWNIEJSZEGO. OŚWIETLENIE NIE DZIAŁA W ŻADNEJ Z POZYCJI. DODATKOWO JEŚLI CHCE WŁĄCZYĆ NORMALNIE OŚWIETLENIE- GAŚNIE MI ZEGAR I RESETUJE SIĘ GODZINA, PODOBNIE DZIEJE SIĘ GDY OTWIERAM DRZWI. GAŚNIE ZEGAR A ZAPALA SIĘ KONTROLKA OTWARTYCH DRZWI.

SPOTKAŁ SIĘ KTOŚ MOŻE Z CZYMŚ TAKIM? W MOIM PRZYPADKU JEST TO PRIMERA (CHYBA P10)1,6 16v gażnik Z 92r. POZDRAWIAM.

Edytowane przez tatunko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam wszystkich!

Od kilku dni jestem posiadaczem P12, auto kupiłem po drobnej kolizji.

Po podłączeniu klemy do akumulatora okazało się, że wszystko działa poprawnie poza tym, że stale świecą się lampy w podsufitce, podświetlenie stacyjki oraz lampki w boczkach drzwi.

Kontrolka otwartych drzwi nie gaśnie po zamknięciu drzwi, pomimo sprawnych wyłączników krańcowych (wszystkie sprawdziłem).

Zauważyłem że lampa przy lusterku wstecznym miała wyłamaną jedną blaszkę do żarówki, chcąc ją naprawić postanowiłem zdemontować lampę i niestety podczas demontażu gdzieś doszło do zwarcia i oświetlenie pogasło. Pomyślałem - spoko, to tylko bezpiecznik.

Naprawiłem lampkę, zamontowałem, wymieniłem bezpiecznik na nowy 10A i teraz to wygląda tak - lampki świecą tylko w położeniach ON a stacyjka i boczne w drzwiach niestety nie.

Stało się dokładnie jak opisał psujaut i tu pytanie do fachowców - czy po wymianie owego tranzystora, zniknie również problem stałego oświetlenia kabiny jak miałem przez zwarciem czy jest za to odpowiedzialna inna usterka?

Ostatecznie to teraz jest lepiej niż było, bo mogę włączyć lampy ręcznie, a nie świecą się stale podczas jazdy, aczkolwiek chciałbym żeby wszystko działało jak trzeba.

Dziękuję za wszelkie sugestie i porady!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwotny problem, to stawiałbym na to, że po kolizji masz źle spasowane drzwi i ich zamknięcie nie wciska wyłącznika do końca (jest za duży luz). Dlatego jak naciskasz go palcem to gaśnie, a drzwiami nie.Pewnie wystarczy dać jakąś małą naklejkę na drzwi, w miejscu gdzie stykają się z włącznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

jak sprawdzić numery katalogowe modułu konfortu ?? Dokładnie chodzi mi o to które są to numery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...