Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P10/W10] problem z hamulcem recznym


Gość ~
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z hamulcem recznym jak go zaciągam łapie prawe koło a lewe tak troszeczke i nie wiem co robic, prosze o pomoc

 

pozdrawiam

Hej!A rozbierałes koło które słabiej hamuje???Moze klocki sie skonczyły i masz słaby ręczny.Ja u siebie ostatnio robiłem i regulacje masz w tunelu srodkowym(wewnątrz auta)pod dzwignia recznego.Ja mam bebny ale regulacja chyba jest taka sama(w tym samym miejscu)

Pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest regulacja calego recznego a nie kazdego kola osobno. jesli np oba slabo trzymaja lub jesli lapie na ostatnich zabkach. Kazdego osobno powinna byc gdzies za bebnami (tarczami) z tylu. przynajmniej tak bylo w maluchu :D:P ale i tutaj bedzie zapewne tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest regulacja calego recznego a nie kazdego kola osobno. jesli np oba slabo trzymaja lub jesli lapie na ostatnich zabkach. Kazdego osobno powinna byc gdzies za bebnami (tarczami) z tylu. przynajmniej tak bylo w maluchu :D:P ale i tutaj bedzie zapewne tak samo

 

Wg haynesa regulacja jest tylko tu pod dzwignia recznego.Ja sam lookałem pod spodem tu gdzie centralna linka laczy sie z tymi dwoma od kół i tam regulacji nie ma.Linki są zapiete tylko do takiego"łacznika samoregulujacego"zaciag na oba koła i nic wiecej.Więc chyba jednak pozostaje tylko ta pod dzwignia.Ale ja bym radził dokladnie obejrzec jak to wyglada przy kole bo ja mialem nie dosc ze blachy juz to i jedno ciegno przy szczece zardzewialo i nie chodziło.Tez mi jedno lepiej brało a drugie słabo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie podłącze do tematu.Jak podciągnąć linkę ręcznego w P11?

 

Myśle ze tak jak w P10 pisałem podkrecic na ciegnie w tunelu srodkowym(wewnatrz autka).Zaciagnij reczny i zajrzyj tam,jesli widac nakretke to podciagnij.

Pozdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec bedzie albo cieggno albo kloce albo linka zatarta jedno z trzech :D

Dodałbym do tego jeszcze zatarte a raczej zardzewiałe tłoczki na których pływa zacisk, oczywiście chodzi o wersje z tarczami, a autor tematu takie raczej ma, bo to SR20. Proponuję odkręcić zacisk i sprawdzić czy da się nimi poruszyć, jak nie to młotek i trzeba wybić co nie jest łatwe jak się dobrze zapieką, a potem ładnie oczyścić, trysnąć smaru miedziowego, poskładać i śmigać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzys.toxic

no dobrze.. a jeśli wymieniało się klocki, ręczny na prawą stronę dobrze łapie, a na lewą ledwo ledwo... i z tego co czytam, to nei ma mozliwośći podciągnięcia każdego koła z osobna? a jakiś inny sposób się znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem jest z tym związany że zacina się dźwigienka od linki i czasami nawet nie odpuszcza ręczny... ja nasmarowałem tą dźwigienkę bo po zmianie klocków i tarcz grzało mi się koło... chciałem zmieniać zacisk lewy... jest to wada naszych nismo, wczoraj problem powrócił poczułem luz na lince (zawiesił się i przybl;okował koło) znowu posmarowałem teraz dźwigience brakuje tylko 2mm zeby wpełni odbić noi grzeje mi się tarcza :/ :/ może jak by linki zmienić opory byłyby mniejsze, ktoś właśnie na forum obwinaił linki za słabe heble w p10 :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic konkretnie czekam dalej.

Kolega marceli dobrze Ci napisał, ale chyba nawet nie zaglądałeś, wymontowujesz konsolę środkową i pod dzwignią ręcznego jest śruba regulacyjna, należy tak ustawić żeby hamulec dobrze trzymał po zaciągnięciu 6 do 8 zębów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...