Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Gubi iskrę na wszystkich cylindrach


Gość dario33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prodlem z P11,, 1,8 ben, szapie falują obroty i swieci się check.ene. wymienien świece filtr paliwa wlalem plyn do czyszczenia wtrysków nic niepomoglo ...dziwne jest to iż po postoju w niskiej temperaturze odroty nie falują do przez jakiś czas...ale chek się świeci ostotnio zoczol nawet mrygać .. czy to mogą być wtryski.????? mójmechanik sprawdzal i wyszlo że gubi iskre sprawdzalem cewki wydają sie oki.. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario33, Silnik QG18DE???, wg mnie przepływomierz walnięty, a co do rozrządu, to czy słychać łańcuch?? Przede wszystkim jedź podpiąć auto pod kompa i niech sprawdzi jaki błąd się wyświetla, po drugie, jeżeli masz ten silnik jaki napisałem, to wymiana w ASO ok. 3000,-. Można taniej, jeżeli się chce :). Jeszcze jedno, a filtr powietrza sprawdzałeś, przeczyść też przepływomierz i z którego roku jest ta twoja primera? Może któryś z czujników: położenia wału korbowego albo rozrządu siada. Albo łańcuch się naciągnął i to też tak może być i komp wariuje. Jak ze spalaniem. Bez diagnostyki się nie obejdzie. Jaki przebieg - napisz więcej szczegółów.

 

A teraz z innej beczki:

1. Tagujemy tematy

2. Używamy wyszukiwarki (takie małe okienko w prawym dolnym rogu strony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario33, poszukaj na forum, nie koniecznie pada ci rozrząd, miałeś napisać co ci jeszcze powiedział mechanik. Łańcuch słychać czy nie przy odpalaniu?

 

Poczytaj sobie i poszukaj jeszcze w archiwum

Jak coś znajdziesz to dopisz post do istniejącego tematu

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=iskra

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...ghlight=iskr%EA

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=iskre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do prętkości 100km chek się świeci a aponad 100 zaczyna mrygać i ifalowanie obrotomierza po porannym rozruchu falowania niema pzez jakiś czas a jeszcze jedno pzy wymianie oleju CHECK zgasl sam na okolo 2 tyg ale falowanie pozostalo

 

[ Dodano: Czw 15 Lis, 2007 17:48 ]

wydaje sie że lańcuch jest w oki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario33, dalej nie odpowiadasz na moje pytania, sprawdź sobie wiadomości - wysłałem ci dwie. Jaki olej wlałeś, jakie filtry i po raz chyba już 3 pytam jaki masz w aucie przebieg chłopie!!!! Czytaj dokładnie i na każde pytanie odpowiedz, bo za dużo jest niewiadomych. Kto sprawdzał ci na kompie - mechanik w zwykłym warsztacie - jeżeli tak, to czy znasz go i czy jest dobry, czy mechanik w ASO wpiął ci w auto Consult'a?

 

Kolega Martinezx1 twierdz, że to rozrząd. Słychać łańcuch, jak ze spalaniem. Pisze ci to wszytsko po 3 razy a ty nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mineral pzedieg 14000 km...mechanik w warsztacie na kompie z programem filtry powietrza paliwa wymienilem świece zastosowalem plyn do czysz..wtrysków bspalanie miasto 12,8 trasa okolo 9l sorki...może mój mechanik jest do d*py [ to angol ] :<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dario33, to dużo ale nic innego oprócz gubienia iskry nie wskazał?

Słyszysz rozrząd przy odpalaniu albo podnieś maskę i włącz silnik i posłuchaj z lewej strony silnika jest patrząc od przodu samochodu.

 

Jak mi rozrząd siadał to miałem inne objawy, obroty nie falowały ala palił dużo więcej 15-16 w miescie, słychać bylo łańcuch i miał "turbo dziurę" i check engine pokazywał błąd czujnika położenia wału korbowego i wałka rozrządu. Wymiana napinacza, łańcucha, pompy wody i innych dupereli załatwiła sprawę.

 

moim zdaniem to przepływomierz uwalony - sprawdź go i sondy lambda też.

 

[ Dodano: Czw 15 Lis, 2007 18:13 ]

dario33, poczytaj o przepływomierzu w archiwum i o rozrządzie jak chcesz to też.

Silnik QG16 lub 18DE, P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ;TURBO DZIURA ; to odglos jagby pzedmuch na tlumiku ?????

nie to w zakresie od 2 do 4 tys. obrotów taki efekt ze dodajesz gazu a auto "stoi" nie przyśpiesza i dopiero później dostaje "kopa".

 

poslucham lańcuszka...

Jak zapalisz auto to zwróć uwagę czy słychać tak przez kilka sekund dźwięk łańcuszka i później cisza - jak napinacz napnie łańcuch.

 

Poczytaj o tym w archiwum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...