Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Problemy z wymianą oleju przekładniowego...


Gość mikeL00
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znowu mam kłopot wiec przyszedlem sie wyzalic :)

 

Byłem dzisiaj na przegladzie - wszystko ładnie pieknie az dotarł mechanik do wymiany plynu przekladniowego. Okazalo sie, ze za Chiny nie da sie odkrecic sruby (koreczka). Podchodzil do tego ze 3 razy ale robil to z wyczuciem. Siedzi to cholerstwo zakleszczone i nie da sie ruszyc. Sila sie nie da - bo moze sie skonczyc ukreceniem tego koreczka albo peknieciem czegos. Mechanik sie poddal.

 

Pojechale do byłego ASO (Katowice) spytac czy sie oni tego podejma - powiedzieli, ze tak ale byc moze trzeba bedzie wymontowac skrzynie i wiercic !!!!!!! koszt 500-600 zł ?!?!?!!?!?

Pojechalem do ASO i tam powiedzieli, ze nie ma mozliwosci "wyssania" oleju od strony wlewu bo sa przekladnie i nigdy tym sposobem do konca sie oleju nie odessie. Ze trzeba przewiercic koreczek i dac nowy, ale moze obejdzie sie bez wymontowywania skrzyni. Koszt - nieznany...jeszcze...bo musza sie temu przyjrzec.

 

Czy ktos mial kiedys taki klopot? Jest jakies alternatywne rozwiazanie? Moze cos wymyslicie...bo mnie juz łeb od tego boli... :zly:

 

Pozdrawiam

 

 

 

N16 2001 1,8 skrzynia manualna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ten Twoj mechanik probowal palnikiem podgrzac korek i dopiero odkrecac ?

Moglo by to pomoc , ew. w akcie deperacji ja to bym dospawal do korka porzadnie kawalek preta albo rury i przez druga dluga rure odkecil - juz nie raz tak sruby traktowalem i nie bylo mocnej co by dalej trzymala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim aucie było to samo. W ASO nie potrafili tej śruby od wlewu odkręcić. Na wszelki wypadek pojechałem z tym do zwykłego mechanika, bo nie wiedziałem czy mi tego oleju w ASO nie spuścili, a dopiero potem nie okazało się,że nie da się odkręcić wlewu :) i rzeczywiście mechanik 3 godziny się z tym korkiem mocował i skasował 50zł za samo tylko jego odkręcenie, także szukaj jakiegoś mechanika i pytaj na starcie czy sobie poradzi z odkreceniem tego korka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....

 

Tez wpadlem na pomysl podgrzewania ale powiedzieli, ze skrzynia jest aluminiowa i mozna w ten sposob uszkodzic ja. Zobacze co w tym ASO powiedza - niech probuja zanim sie wezma za wiercenie. Boje sie, ze kupe zrobie a skasuja jak za zboze;)

Z innym mechanikiem jest taki problem, ze nie chce brac odpowiedzialnosci w przypadku uszkodzen podczas odkrecania. Oddam Almerke takiemu w lapy, ukreci, peknie cos i samochod zostanie u niego do naprawy skrzyni. :zly:

 

Czy podgrzewanie tego korka nie grozi uszkodzeniem samej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sila sie nie da - bo moze sie skonczyc ukreceniem tego koreczka

Numer jest taki, że przy mocniejszym pociągnięciu sześciokąt na klucz się obrabia na okrągło. W starszych korkach z kwadratem tego nie było, były mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sila sie nie da - bo moze sie skonczyc ukreceniem tego koreczka

Numer jest taki, że przy mocniejszym pociągnięciu sześciokąt na klucz się obrabia na okrągło. W starszych korkach z kwadratem tego nie było, były mocniejsze.

 

O to własnie chodzi. Jak sie wyrobi ten imbus to musztarda po obiedzie.

Znacie jakis zaklad na Slasku gdzie radza sobie z takimi problemami?

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 18 Lis, 2007 20:14 ]

mikeL00, a dlaczego chcesz wymieniac olej w skrzyni biegow ja mam zrobione 200 tys i jakos skrzynia chodzi bez wymiany oleju

 

Jajcarz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w normalnych warunkach eksploatacji: spraw-

dzanie poziomu co 30 000 km lub co 1 rok (nie

wymaga się okresowej wymiany oleju);

-w trudnych warunkach eksploatacji: spraw-

dzanie poziomu co 30 000 km lub co 1 rok,

wymiana oleju co 60 000 km lub co 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...