Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stag200 - nie rysuje map


Gość gabar5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Założyłem niedawno lpg, kupiłem kabelek, bo nie ufam gazownikom (instalację założą, ale na "na komputerach" się nie znają) i chciałem przystąpić do zdiagnozowania czy mapy gazu i benzyny są OK. Kabel podłączyłem, laptop power on, komunikacja z stagie200 pozytywna, wstępne parametry ustawiłem i ..... otwiram zakładkę dotyczącą map, a tu mnożnik tylko, myślę WTF, jeżdżę od 4 dni więc powinna być już wyrysowana....

Wsiadłem odpaliłem przejechałem na benzynie ok 8km, a tu nadal nic ;/ na gazie to samo.

A teraz pytanie zasadnicze:

 

[center:34a5ca0a09]Co Robić???[/center:34a5ca0a09]

 

Pozdrawiam Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledze tjnallpu coś się pomyliło gdyż ani do staga 200 ani do staga 300 nie potrzeba podłączać dodatkowego czujnika Map. Dodatkowy czujnik Map podlącza się w celu odczytania map wtrsku w instalacji Diego lub akme firmy KME z Łodzi. Podaj jaki to samochód i czy wogóle wyświetlana jest w programie wartość podciśnienia w kolektorze ssącym /ile?/ podaj również wartość mnożnika oczywiście po kalibracji / pierwsze dwa punkty.Pozdrawiam Jerzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kolego gabar5 nie zostaną wyrysowane mapy dlatego że masz złą wartość podciśnienia z czujnika MAP / w prawym górnym rogu/ człowiek który montowal tę instalację ze zlego miejsca podlączył podciśnienie kolektora ssącego lub wogóle nie podlączyl. Wartość prawidłowego podciśnienia na biegu jałowym powinna wynosić ok. 0.30 i zmieniać się w miarę wzrostu obrotów silnika. Dysze są dobrane prawidłowo widać to z mnożnika tak więc podłącz prawidłowo podciśnienie z kolektora ssącego i będziesz miał wyrysowane mapy.Sprawdż też przy okazji czy wężyki na czujniku MAP są prawidłowo podlączone na nim jest napisane gdzie ciśnienie a gdzie map.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...