Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Amortyzatory do krótszych sprężyn ?


Gość Michal K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W swoim aucie Nissan Almera N15 sedan zalozylem jakis czas temu sprezyny obnizajace auto o 40mm firmy Platimex ale pozostawilem seryjne amortyzatory. Teraz nadszedl czas by wymienic wlasnie amortyzatory. Stad pytanie. Jakie powinienem zakupic amortyzatory by pasowaly do mojego auta i do krotszych sprezyn, by wszystko razem wspolpracowalo ??? Moga byc twarde, nie zalezy mi na komforcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszą być twarde żeby właśnie był komfort a nie efekt podskakującej taczki, polecam CI:

- KYB ultra SR - nic nie trzeba robić, seryjnie mają twarde bardzo dobre nastawy

- KONI - regulacja ręczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi najbardziej chodzi o dlugosc nowych amortyzatorow, zeby ich skok pasowal do krótszych sprezyn. By w pełni uniknąć efektu "dobijania". Czy te KYB ktore poleciles takie wlasnie sa ? A jesli Koni to jaki model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KYB, sprezyny -30 tyl, -40 przod i jest ok.

Skok przyjemny i nie dobilo ani razu.

Twardosc bez porownania na seryjnych, dlatego nie zdziw sie ze bedzie sztywniej, ale chyba po to obnizasz :)

 

A jakie dokładnie masz te KYB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja moge do serii amortyzatorów założyć obniżające spreżyny jesli tak to jakie ?

Zawsze można ale jazda staje się bardzo nie przyjemna, czasem zdarza się że pęka przednia szyba od łupania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam KYB, sprezyny -30 tyl, -40 przod i jest ok.

Skok przyjemny i nie dobilo ani razu.

 

No nie wiem jak ty Sławek jeździsz ale ja mam identycznie jak ty - tez niżej i tez Excel-G i czasami mi sie wydaje jakby zaraz miał mi wyskoczyć amorek przez przednią maskę- tak czasami dobija :/

 

A może powinienem juz sprawdzic stan moich amorków?? :P

 

Ultra SR są droższe od Excel-G :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SR jak sie rozgladalem to bylo ciezko do Almery z dostepnoscia.

Co do mej jazdy, to faktycznie jezdze ostroznie, ale nasze polskie drogi nie raz zaskakuja.

Wiadomo ze jest twardo, ale jak mialem wczesniej serie i sprezyny z przodu jeszcze nizsze, to wtedy dopiero mialem jazde jak taczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez niżej i tez Excel-G i czasami mi sie wydaje jakby zaraz miał mi wyskoczyć amorek przez przednią maskę- tak czasami dobija :/

 

Jak już wyżej pisałem niższa sprężyna wymaga twardego amorka, razem daje to wiecej komfortu i nie ma efektu podbijania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odwiedzilem sklep tuningowy u mnie w miescie i tam pan powiedzial mi, ze do N15 nie dostane żadnych twardych amortyzatorów. Dodał, ze sportowe zawieszenia do Almery zaczyaja sie od serii N16. Sprawdził ofetę Koni, Bilstein, Kayaba, Weitec. Jedyne co by pasowalo do mojej N15 wg. niego to Koni z serii czerwonej 440zł szt. przód, 380zł szt. tył oraz Kayaba 220zł szt przód, 160 zł szt. tył. Jak zaznaczył nie są to sportowe amortyzatory ale spradzaja sie z krótkimi sprezynami. Konkretnie o jakich modelach mowil nie moglem sie dopytac, wiedzial, ze jak powie to bym potem znalazł sobie taniej w necie. Podobno te amory KYB maiały by być twardsze od Koni. Podzielacie jego zdanie ? I moze wiecie o jakich KYB mowil, chyba o tych EXEL-G ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...