Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Jak sprawdzic czy jest alarm?


Gość Konstruktor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najprościej to chyba zamknąć auto z kluczyk i próbować uderzyć w błotnik, przednią szybę itp. Możesz też poszukać czy masz czujki utradźwiękowe (wyglądają jak malutkie mikrofony).

 

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 16:19 ]

Możesz też poszukać syreny, albo pod maską, albo gdzieś w bagażniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak w temacie a może alarm jest w tych wersjach mam almerke N16 z roku 2000 i zastanawiam sie czy ma alarm. Zakupiłem z komisu i sie nie zapytałem :/

 

Pozdrawiam

a masz przy kluczykach pilota ?? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości N16 pilot jest w kluczyku a druga sprawa to otwórz szybe zamknij drzwi z centralki i pomachaj łapą poszar troche za bude - ale wydaje mi sie ze nie ma bo tez mam taką wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konstruktor
w większości N16 pilot jest w kluczyku a druga sprawa to otwórz szybe zamknij drzwi z centralki i pomachaj łapą poszar troche za bude - ale wydaje mi sie ze nie ma bo tez mam taką wersje

 

Posprawdzam jeszcze. Jak uważacie czy tylko imobilaiser zabezpieczy dobrze samochód stojący na parkingu?? Czy lepiej wydac troche kasy i załozyc alarm??

 

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 19:51 ]

Tzn. czy mozna spac spokojnie jak jest tylko imobilizer??I czy Wy tez stawiacie autko bez alarmu na parkingach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w większości N16 pilot jest w kluczyku a druga sprawa to otwórz szybe zamknij drzwi z centralki i pomachaj łapą poszar troche za bude - ale wydaje mi sie ze nie ma bo tez mam taką wersje

 

Posprawdzam jeszcze. Jak uważacie czy tylko imobilaiser zabezpieczy dobrze samochód stojący na parkingu?? Czy lepiej wydac troche kasy i załozyc alarm??

 

[ Dodano: Wto 20 Lis, 2007 19:51 ]

Tzn. czy mozna spac spokojnie jak jest tylko imobilizer??I czy Wy tez stawiacie autko bez alarmu na parkingach?

 

No napewno bezpieczniej jest mając alarm ale i tak nawet najlepsze zabezpieczenia nie uchronią twojego samochodu jak się złodziej uweźmie to i tak znajdzie sposób :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi tak zrobiłem to m isię wszystkie drzwi otworzyły. A czy to niediziwne że samochód który ma klime, elekt. szyby lusterka niem alarmu??

 

Otworzyły bo pewnie masz centralny zamek i w drzwiach kierowcy jest tzw. master od centralnego, który odpowiada za całą resztę.

A co do Twojego pytania - to nie dziwne. :) Alarm jest zawsze dodatkiem do auta (przynajmniej w Nissanie), więc nawet full wypasiony Murano może nie mieć alarmu (oczywiście, jeśli ubezpieczyciel by to przeupuścił :one: ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konstruktor

No to oby był a teraz dla pewnosci w Nissanie Almera rok 2000 N16 jak macie zrobcie zdjecie pod maska gdzie znajduje sie ta trąbka czy cos :)

 

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 11:43 ]

A nie fabryczny imobilizer??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz mieć alarm. NATS to fabryczny alarm Nissana

Bzdura, NATS to Nissan Anti Theft System, obejmuje m.in. immobilizer. Nie musi wcale oznaczać zainstalowania alarmu.

 

Ps. ja też mam napis NATS na kluczyku, a alarmu po kupnie auta nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz mieć alarm. NATS to fabryczny alarm Nissana

Bzdura, NATS to Nissan Anti Theft System, obejmuje m.in. immobilizer. Nie musi wcale oznaczać zainstalowania alarmu.

 

Ps. ja też mam napis NATS na kluczyku, a alarmu po kupnie auta nie było.

 

Ok, moja pomyłka. :D Wzięło się z tego, że jak proponujemy obecnie klientowi NATS, to chodzi o alarm. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta lampka po prawej stronie przy przedniej szybie swiecąca na czerowno to od czego jest????

to jest diodka od fabrycznego immobilisera, zapala się jak wyciągniesz kluczyk ze stacyjki, a gaśnie jak uruchamiasz zapłon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli auto pochodzi bezpośrednio z zachodu to alarmu raczej nie posiada

 

Tak autko sprowadzone z Francji...

 

[ Dodano: Sro 21 Lis, 2007 17:30 ]

To ile taki alarm kosztuje??

 

jest duuuuuuże zróżnicowanie cen zależy to już naprawdę od Ciebie, możesz wybrać od najprostszych systemów działąjących tylko na otwarcie drzwi i załączenie zapłonu, aż po alarmy z wyższych półek korzystające z systemów gps itp.

Myśle że najprostsze alarmy możesz nabyć już za pareset złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszy sposób na złodzieja.. chociaż i tak nie 100% to ukryty wyłącznik zapłonu, masy itp.

pewność tego zabezpieczenia zależy od umiejscowienia wyłącznika i oczywiście jakości montażu

Żaden alarm dźwiękowy, ruchowy nie jest pewny... na każdy jest jakiś sposób

Fabryczne alarmy to największe dziadostwo, jak złodziej szuka Nissana Almerę do kradzieży, to wie jak do niej podejść... nie ma bata

Dioda alarmu jest po prawej stronie po stronie pasażera przy szybie przedniej

Możesz go sprawdzić siedząc w samochodzie, włączając alarm z kluczyka i próbując się wydostać z auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...